Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Thievery Corporation do Prahy přijedou s albem nominovaným na Grammy

"Radio Retaliation je naprosto otevřené politické prohlášení," říká Rob Garza o posledním albu svého projektu Thievery Corporation. "Nyní už není možné mlčet, tváří v tvář popírání práv na spravedlivý soud, mučení, které vyvážíme za hranice naší země, neopodstatněným válkám o potravu a suroviny a ekonomickým krizím. Je těžké zavřít oči a spát, když svět kolem nás hoří. Teď je pro umělce ten nejvyšší čas, aby promluvili.“
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Thievery Corporation live!
sobota 5. června 2010 21:00
(konec +- neděle 6. června 2010 04:00)
KC Vltavská
Praha (CZ)
Rob Garza a Eric Hilton nahráli své poslední album ve studiu ve Washingtonu, jemuž sami často přezdívají Babylón, což v rastafariánském slangu znamená centrum zkaženého a nespravedlivého systému. Přestože je toto město nejvíce známo jako sídlo agresivní americké vlády, vždy zároveň bylo domovem nezávislé hudební subkultury plné společenského aktivismu (Chuck Brown, Bad Brains, Fugazi).

Většina lidí je ještě dnes zvyklá zařadit Thievery Corporation mezi nenáročné samohrajky, které vám v potemnělých barech pustí k vašemu pátému High Society, Rob a Eric však již od začátku byli součástí nezávislé aktivistické scény, jejíž produkci není tak lehké zařadit. Od prvních úspěšných singlů Shaolin Satellite a 2001 Spliff Odyssey po jejich debutové album Sounds from The Thievery Hi-Fi se jim podařilo definovat jejich zvukovou estetiku, které sami přezdívají "outernational sound." Od té doby se jim podařilo remixovat dílo tak rozdílných umělců jako David Byrne, The Doors nebo Sarah McLachlan a nahrát tři další alba, z nichž každé znamenalo další posun co do stylu i sdělení: The Mirror Conspiracy (2000), The Richest Man in Babylon (2002) a The Cosmic Game (2005).

Jejich nejnovější album Radio Retaliation z roku 2008 hledá inspiraci v nekompromisní politicky orientované hudbě, jakou tvořili The Clash, Public Enemy a Fela Kuti. Je bez debaty jejich nejprogresivnější nahrávkou prošpikovanou sociální a politickou kritikou, která je dnes v hudbě tolik potřebná. Za toto album si také vysloužili nominaci na cenu Grammy.

Thievery Corporation vždy zněli velmi organicky, a přestože jejich začátky byly skromné, postupně se obklopili skupinou hudebníků a vokalistů, jejichž počet na některých koncertech sahá až k patnácti. Od vydání posledního alba mají za sebou desítky klubových vystoupení, letních festivalů i účast na obřím koncertu Paula McCartneyho ve Washingtonu, nyní se chystají i do Prahy. Thievery Corporation uvidíme 5. června v KC Vltavská. Jako support se představí němečtí Ancient Astronauts. Otevřeno bude od 20:00.

Vstupenky za 660 CZK + jsou k dostání v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, na místě v den koncertu za 790 CZK.

Více info na: www.thieverycorporation.com, www.myspace.com/thieverycorporation, www.vltavska.cz, www.dsmacku.com

Zdroj: TZ D Smack U Promotion a Rock for Church(ill)
Lakina
(Lada Váňová)
sobota 15. 5. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. Thievery Corporation do Prahy přijedou s albem nominovaným na Grammy. Vychytané.cz. [Online] 15. 5. 2010. [Citace: 3. 10. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3201. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Thievery-Corporation-do-Prahy-prijedou-s-albem-nominovanym-na-Grammy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.084s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.115.114
Serverový čas: úterý 3. října 2023 15:38