Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Colours of Ostrava 2010

Nový cirkus, současný tanec, muzikál i pohádky na divadelní scéně Colours of Ostrava
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Colours Of Ostrava 2010
čtvrtek 15. července 2010 08:00
(konec +- pondělí 19. července 2010 12:00)
Slezskoostravský hrad
Ostrava (CZ)
Letošní divadelní scéna na festivalu Colours of Ostrava (15. – 18. července) nabídne velmi různorodý a bohatý program: od dvou představení nového cirkusu Rosti Nováka a režijního dua SKUTR (La Putyka a 8 – Polib prdel kosům), přes legendární kabaret vtipných chlapců z VOSTO5ky, vrcholný současný tanec souboru DOT504, pantomimu, muzikál Stodolní studentů a profesorů Janáčkovy konzervatoře v Ostravě až po pohádky pro děti a jejich rodiče. „Divadelní scéna je na Colours velmi vyhledávaná, letos se představení odehrají ve větším stanu než loni s kapacitou 800 diváků,“ říká Zlata Holušová, ředitelka festivalu. „Program je navíc velmi kvalitní - několik z uváděných představení vedle velké divácké obliby bodovalo i v odborném divadelním světě: La Putyka se stala Inscenací roku 2009, choreografie souboru DOT504 získala prestižní ocenění The Herald Angel Award na Fringe Festivalu v Edinburghu, Rosťa Novák za 8 – Polib prdel kosům byl nominován na Cenu Alfréda Radoka 2006 v kategorii Talent roku, Cenu Sazky a Divadelních novin 2006,“ vypočítává Jiří Moravčík, dramaturg divadelní scény.
Celkem diváci na Colours uvidí deset představení: Muzikál Stodolní aneb West Side Story po Našimu studentů a profesorů Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, Divadlo Tramtárie: I na Batmana občas padne smutek, DOT504: 100 Wounded Tears, PaS de Theatre: Pohádkové putování za dobrodružstvím, Divadlo Bez střechy: Dědictví, VOSTO5: Stand´artní kabaret, Rosťa Novák / SKUTR: La Putyka, Divadlo loutek: Domek pro pohádky, Vojta Švejda & Jan Kalivoda: Famfuláre Rosťa Novák / SKUTR: 8 - Polib prdel kosům.
Více informací: www.colours.cz, čtyřdenní vstupenky v prodeji v síti Ticketpro, v e-shopu na www.colours.cz a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě. Generální partner: Česká spořitelna, za podpory Statutárního města Ostrava.

Potvrzené zahraniční kapely na Colours of Ostrava: Iggy & The Stooges, The Cranberries, Regina Spektor, Afro Celt Sound System, Jaga Jazzist, Erik Truffaz & Sly Johnson feat. Philippe Garcia, Brendan Perry, Open Hands, Acoustic Ladyland, Porcupine Tree, Alamaailman Vasarat, The Proclaimers, Sophie Hunger, Mookomba, Dulsori, Oy Division, A Hawk And a Hacksaw, El Gran Silencio, Peyoti for President, Valravn, Huong Thanh, Nive Nielsen, The Gypsy Queens and Kings, Zion Train, Dubmarine...
Z tuzemské scény jsou v tuto chvíli potvrzeni: Blue Effect, Circus Ponorka, Čechomor, Duende, Gang Ala Basta, Goodfellas, Charlie Straight, Ida Kelarová, Lenka Filipová, Marek Ztracený, Marta Kubišová, Midi Lidi, MIG21, Please the Trees, Post-It, Skyline, Sunflower Caravan, Štěpán Rak, The Cornflakes, Tomáš Klus, United Flavour, Visací zámek, Wohnout, W.W.W. či Zrní.
Colours of Ostrava nabídnou návštěvníkům celkově na dvanácti venkovních i vnitřních scénách přes 100 zahraničních a domácích kapel, DJs, divadel, dále pak filmy ve spolupráci Letní filmovou školou, diskuse ve spolupráci s týdeníkem Reflex, workshopy i dětský svět.

Generálním partnerem festivalu je již poosmé Česká spořitelna. Festival dále probíhá pod záštitou primátora statutárního města Ostrava Petra Kajnara, za podpory statutárního města Ostrava. Hlavní partneři: Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, ArcelorMittal Ostrava, Skupina ČEZ a OKD. Generální mediální partneři: Hitrádio Orion, Deník a Prima COOL.
Oba hlavní areály, i když jsou nedaleko centra Ostravy, nabízí parky, stromy, zeleň, trávu a pro odvážné i řeku, tedy správnou letní pohodu. K dispozici bude velké stanové městečko a veškeré zázemí – od restaurací, barů, čajovny či stánků s exotickým i českým jídlem až po internetovou kavárnu. Pro ty, kdo nechtějí spát pod stanem, festival zprostředkovává ubytování v hotelích všech cenových kategorií. V rámci programu Colours Plus budou moci návštěvníci na základě předložení vstupenky využití řady slev na návštěvu zajímavých míst v Ostravě.
Jouseph
(Josef Kaňa)
pátek 7. 5. 2010 08:00
Kaňa, Josef . 2010. Colours of Ostrava 2010. Vychytané.cz. [Online] 7. 5. 2010. [Citace: 28. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3172. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Colours-of-Ostrava-2010
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.1s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 34.239.148.127
Serverový čas: čtvrtek 28. září 2023 03:32