Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dezorient Express přijíždí už dnes, čekuj ukázky a připrav se na křest

Pro uspěchance, co se "mění v sochy běžícího muže" nejdříve ve zkratce: druhé LP Prago Union - "Dezorient Express" vychází dnes.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
DEZORIENT BOOMBOX: Prago Union
úterý 4. května 2010 21:00
(konec +- středa 5. května 2010 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Ukázky si můžete pustit na linku pod článkem, CD seženete na dnešním křtu v Lucerna Music Baru, kde v premiéře uvidíte i nový klip "Myšlenkovej pochod" a skalní můžou pak domů odfrčet oháknutí v trikotu PU.

A teď pro ty, co tolik nespěchají a rádi to trochu zeširoka. Prago Union je kapela na domácí scéně naprosto jedinečná. Působí jak zjevení odjinud, když se v době mindráku z vlastní identity, falešných "celebrit, pasáků a gengstrů" nestydi za to, kým jsou a uprostřed všeobecné honby za "progresivním soundem" si jdou dál vlastní cestou klasických beatů a textů "ze života", jaké nemají na scéně obdoby. Jsou vtipné, mají postřeh, jsou chytré, ale přitom se nesnaží mudrovat, kázat, ani poučovat. Dokáží být uvědomělý až politicky a pádně argumentovat, dokáží být zasněně romantický, aniž by vás předávkovali cukrkandlem, smutný, veselý... vždy ale tak do morku prožitý, až z nich mrazí. Zkrátka když už máte pocit, že jste všechny rapový příběhy slyšeli stokrát a lezou vám krkem, přijdou Prago Union a vy si jen říkáte "jak je sakra možný, že někdo dokáže z češtiny vyždímat takhle moc?". Slovní hříčky, žonglování s význami, texty, v nichž si posluchač nachází vlastní příběhy a pointy, nadhled a sebeironie... To tady umí vážně jedině Kato.

Tohle vsechno jste možná věděli, nebo aspoň tušili. Neuvěřitelné ale je, že v čase, kdy na tuhle kultovní partu už nejeden posluchač lehounce pozapomněl, zaplaven tunou kapel "co promakávaj, jak udělat skandál, ale přitom dělaj jenom randál", se Prago Union vrací na scénu. Bez tisícovky tiskovek, čtyř marných mixtapeů, dvou hrozných klipů a pěti fotoshootů ve vypůjčeném oblečení z výprodeje značkového obchodu. Přináší bez přípravy to hlavní, o co by tu mělo jít - novou muziku. Po nekonečných pěti letech, co uběhli od vydání jejich debutu "HDP (Hrubej domácí produkt)" je konečně hotové nové album "Dezorient Express" a skouška ohněm posluchačů ho čeká již dnes večer.

Prago Union muziku rozhodně nechrlí. Když Prago Union vydávají album, je to po pěti letech a je to událost. Když Prago Union vydávají album po pěti letech, není to z lenosti. Když Prago Union vydávají po pěti letech album, nezní jako by se čtyři roky a 360 dni dloubali v nose a pak ho udělali za 5 dnů. Zní jako album, do kterého šlo 5 let života, přemýšlení, vychytávání, vybírání toho nejlepšího a vyhazování všeho ostatního. Album "Dezorient Express" není žádná nastavovaná kaše, ale přes dvacet zbrusu nových skladeb, lepších než cokoliv, co jsem na CZ/SK scéně dosud slyšel.

Už dneska, 4.5.2010 se v Lucerna Music Baru tenhle impozantní návrat na scénu, ze které nikdy neodešli, oslaví. Nová deska "Dezorient Express" se tekutým mokem pokropí a jestli u toho neumřeme, dlouze to slaviti budeme. Na Prago se čekalo dlouho, ale čekání je za prvé definitivně u konce a za druhé stálo to čekání za to. Přijď to snámi oslavit a zařvat si: "Prago pyčo!"


Dezorient Boombox Lineup:

20:00 - 21:30 DJ Skupla
21:30 - 22:00 Gramy gramatiky
22:00 - 22:30 DJ Ba2s
22:30 - 23:30 Prago Union
23:30 - ??:?? DJ Ba2s

Link na snippet z alba "Dezorient Express":
http://www.sendspace.com/file/1ajytl

Fred
(Fred Durst)
úterý 4. 5. 2010 11:35
Durst, Fred. 2010. Dezorient Express přijíždí už dnes, čekuj ukázky a připrav se na křest. Vychytané.cz. [Online] 4. 5. 2010. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3166. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dezorient-Express-prijizdi-uz-dnes,-cekuj-ukazky-a-priprav-se-na-krest
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.188.113
Serverový čas: neděle 24. září 2023 05:40