Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Přísná elektropopová dívčí trojka Client zaúřaduje v Lucerna Music Bar

Britské rivalky Client zařádí 19. 4. 2010 v Lucerna Music Baru v Praze! Britské electro duo Client je jedním z těch hudebních projektů, které rády zůstávají zahaleny aurou tajemna.
Přidat na Facebook
Zpočátku šly Kate Holmes a Sarah Blackwood dokonce tak daleko, že svou pravou totožnost skrývaly pod lakonické přezdívky Client A a Client B. „Chtěli bychom, aby nás lidé soudili podle naší hudby, ne podle vzhledu," říkají děvčata z projektu Client. „Navíc nás baví pohrávat si s anonymitou a pohlavní neurčitostí." Jejich oblečení na pódiu připomíná uniformy, v nichž Kate se Sarah vypadají jako něco mezi letuškami a dominami. To výborně odpovídá jejich častým tématům voyerismu, odlidštěnému života ve městě a temných stránek lidské osobnosti.

Zvuk formace Client je hodně minimalistický, přesto v něm rozeznáte silné melodie a vliv kapel jako JOY DIVISION, KRAFTWERK, DAF či THE SMITHS. Client tak nabízejí výborný protipól k růžovým brýlím bezstarostného euro-popu. Na hudební scéně působí od roku 2002 a svůj debut vydali na značce TOAST HAWAII, patřící ANDYMU FLETCHEROVI z DEPECHE MODE. Ten se tak z počátku stal jejich hudebním patronem, který je provázel mimo jiné i na jejich prvním vystoupení v ČR, na roudnickém festivalu CREAMFIELDS. Hudba Client byla od počátku charakteristická naivními elektro beaty, cynickými texty a minimalistickým odtažitým zpěvem. První deska se setkala s úspěchem u kritiků i posluchačů a hudba z ní se mimo jiné objevila v britském filmovém hitu FOOTBALL FACTORY.Druhé album nazvané "CITY" Client natočily ve spolupráci s producentem JOEM
WILSONEM (SNEAKER PIMPS)
a svým hlasem na něj přispěli i MARTIN L. GORE (DEPECHE MODE) a CARL BARAT (THE LIBERTINES). Následovalo album "HEARTLAND" s hity jako "Drive" či "It's not over" a na čtvrtou desku přišel čas vloni. Jmenuje se "COMMAND" a najdete na ní živou směsici analogových syntezátorů a tepavých tanečních rytmů. K oběma členkám se přidává baskytaristka EMMA FOX (CLIENT E), ovšem hlavní produkční zbraní svůdných klientek i nadále zůstává minimalismus.

Client milují hraní před živým publikem a již od začátku mely plno příležitostí představit se publiku po celém světě. Jako oblíbenci ANDYHO FLETCHERA se již roku 2002 dostaly na společné turné DEPECHE MODE a mají za sebou i šňůry koncertů s ERASURE, MICKEM JONESEM (THE CLASH) či KARLEM BARTOSEM (KRAFTWERK). Několikrát jsme je mohli vidět i v Čechách a i tento rok udělají Client svým českým příznivcům radost. Jejich koncert je naplánován na 19. dubna do pražského Lucerna Music Baru.

Vstupenky na koncert jsou k zakoupení v předprodejích Ticketstream, Ticketportal, Tikcetpro za 300 CZK + poplatky, na místě za 400 CZK. V pokladně Lucerna Music Baru v předprodejí bez poplatku.

Zdroj: TZ D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar

Lakina
(Lada Váňová)
pondělí 3. 5. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. Přísná elektropopová dívčí trojka Client zaúřaduje v Lucerna Music Bar. Vychytané.cz. [Online] 3. 5. 2010. [Citace: 3. 10. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3162. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Prisna-elektropopova-divci-trojka-Client-zauraduje-v-Lucerna-Music-Bar
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.098s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.115.114
Serverový čas: úterý 3. října 2023 15:35