Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Ostrava 2015 se na Ostravě dokořán!!! představila široké veřejnosti

Ostrava byla letos v sobotu 24. dubna dokořán především na podporu kandidatury Ostravy na titul Evropské hlavní město kultury 2015.
Přidat na Facebook
Začerněný chlapec Daniel, tedy logo celého kandidátského projektu, vítal návštěvníky hned na několika místech Ostravy. Všechny instituce, kde se konal den otevřených dveří, totiž podporují projekt Ostrava 2015 a fotky Daniela tak byly v sobotu k vidění nejen na Prokešově náměstí a ve Staré Aréně – klubu pro kulturu a informace 2015, kde se prezentoval samotný tým Ostravy 2015, ale i v Ostravském muzeu, Divadle loutek, Divadle Jiřího Myrona nebo Archivu města Ostravy.

Nejživějším místem Ostravy dokořán!!! bylo Prokešovo náměstí v centru Ostravy. Lidé navštěvovali informační stánek Ostravy 2015, se zájmem si prohlíželi velkoplošné leporelo Tajemná Ostrava od výtvarnice Lucie Seifertové, Bílou knihu ostravské kultury, přihlášku ostravské kandidatury i panely, na kterých se mohli dozvědět, co Evropské hlavní město kultury znamená a co by prestižní titul mohl konkrétně znamenat pro Ostravu. Největší radost ale z akce měly děti. „Překvapil nás ohromný zájem o dětské atrakce. Děti si nechávaly načernit obličej a fotily se jako Daniel, běhaly po skákací dráze, malovaly obrázky Daniela, házely míčky a nadšeně si prohlížely velkoplošné leporelo i jeho menší knižní vydání. Všem moc děkujeme za zájem a podporu,“ dodává k celé akci členka týmu Ostrava 2015 Kateřina Ondřejková.

Foto: Roman Polášek

Vedle projektu Ostrava 2015 se na Prokešově náměstí představily také složky integrovaného záchranného systému: Policie ČR, Městská policie, hasiči a záchranná služba. Na náměstí před radnicí vystoupil několikrát i dechový orchestr s mažoretkami. Jako již tradičně byla na Ostravě dokořán!!! návštěvníkům bezplatně zpřístupněna vyhlídková terasa radnice, jež je nejvyšší v České republice. Věž radnice navíc v sobotu nabídla zajímavější výhled než obvykle: z výšky byl totiž výborně vidět pestrobarevný nápis Ostrava 2015, který byl nalepen po celý den na náměstí a sloužil dětem jako závodní běžecká dráha. Na závěr celé akce pak děti nalepený nápis strhaly – spolu s organizátory z týmu Ostrava 2015 tak odstartovaly novou kapitolu Ostravy jako potenciálního Evropského hlavního města kultury 2015.

Stará Aréna dokořán!!!

V sobotu byla od 10:00 až do večera otevřena dokořán také Stará Aréna na Masarykově náměstí. Dopoledne zde probíhala prezentace projektu Ostrava 2015, se kterým Ostrava kandiduje na titul Evropské hlavní město kultury 2015. Odpoledne se pak desítky rodičů vydaly s dětmi na pohádkové představení Jak dostal slon chobot. Obrovský ohlas nejen mezi dětmi sklidila odpolední maňásková tvůrčí dílna Johany Žáčkové, na které si děti samy vytvářely maňásky podle své fantazie. Dětské akce v sobotu ve Staré Aréně přilákaly velký počet návštěvníků. Pohádkový den v klubu přitom není výjimkou. Na květen jsou zde pro děti připravena sobotní i úterní pohádková představení. Vyvrcholením Ostravy dokořán!!! byl ve Staré Aréně zatím poslední celovečerní snímek polského režiséra, scenáristy a dramatika Macieje Wojtyszka Lujzina zahrada.
Dmb
(Lukáš Kaboň)
neděle 25. 4. 2010 08:00
Kaboň, Lukáš. 2010. Ostrava 2015 se na Ostravě dokořán!!! představila široké veřejnosti . Vychytané.cz. [Online] 25. 4. 2010. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3127. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ostrava-2015-se-na-Ostrave-dokoran!!!-predstavila-siroke-verejnosti-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.11s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 03:23