Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Wohnouti řádili v Golemu

V pátek 16. 4. 2010 se v Golemu představila pražská rocková stálice – skupina Wohnout. Jako předkapelu si pozvali Post-it a společně splnili očekávání fanoušků, kteří se těšili na pořádnou show.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Wohnout
pátek 16. dubna 2010 21:00
(konec +- sobota 17. dubna 2010 04:00)
Golem
Zlín (CZ)
Poctu předskakovat známější stylově spřízněné kapele dostali Post-it, kteří na české hudební scéně fungují již deset let. Do podvědomí posluchačů se dostali v roce 2003, když postoupili do finále prvního ročníku vyhledávací soutěže Coca Cola Pop Star. Na svém kontě má kapela tři alba „Ideál“, „SEKTOR 10“ a „POST-I-NOOR“. Post-it dokázali náležitě připravit publikum do varu, parket se začínal zaplňovat a při známých hitech si publikum pobrukovalo text.

Po technické pauze určené k přípravě pódia se na scénu vyřítili Wohnouti. Fanoušci dali na sobě znát radost a frontman Matěj Homola uvítal publikum hláškou: „Ahoj, Golemové!“. Wohnouti jsou známí svým komunikováním s fanoušky, vytvářením úžasné atmosféry a hravými hláškami i texty. V tomto ohledu určitě nezklamali a po pár minutách lidi zpívali, tleskali, skákali a bavili se.

Wohnouti mají po mnoha vydaných CD z čeho vybírat a tak se vytasili s hity jako „Blázni“, „Ó, gramofon“ nebo „V Mostecký“. Fanoušci nadšeně přivítali každou píseň a dávali to značně najevo. V přezpívání celého textu několika písní by se mohla vyhlásit soutěž a bylo vidět, že kluky to velmi těší a atmosféru si pořádně užívají. Při hitovkách „Muflon“, „Ganga“ nebo „Vrátnej“ se Golem otřásal v základech.

Zlatým hřebem večera se stal hit „Činely“, který Honza Homola odzpíval finsky (píseň ve spolupráci s finskou kapelou Waltari). Nelze hodnotit Honzova finská výslovnost, ale fanoušci se zapojili při českém refrénu a také si zakřičeli finské „tužka, tužka“, které sice nikdo neví, co znamená, ale je dobře zapamatovatelné ve spojení s češtinou.

Komunikaci s publikem měl nejlépe zvládnutou Matěj, který se promenádoval po pódiu, nechal se osahávat fanynkami a vytvářel své pověstné grimasy. Při předehře na píseň „Volali“ si labužnicky zapálil cigaretu, popíjel pivo a vychutnával řev fanoušků, kteří vyžadovali jeho zpěv.

Z nového alba „Karton veverek“ zaznělo hned několik písní, například úvodní píseň „Kapela na šňůře“, zazněl také „Dvojtrojboj“ a kluci si nemohli odpustit ani song vysmívající se českému buranství „Pepíčci“.

Poté se kapela rozloučila s publikem a odkráčela do zákulisí. Nedala na sebe však dlouho čekat a po vytleskávání fanoušků se vrátila s přídavkem. Při pomalejší písni „Pedro se vrátí“, kterou Matěj uvedl jako píseň, za kterou se doteď styděli, se dav pohupoval v rytmu s rukama nad hlavou. Tradiční zakončení bylo ve znamení punkovějších „Banánů“, které nesmí chybět na žádném koncertě.

U Wohnoutů bývá zvykem se po vystoupení přijít podívat za fanoušky na bar – pokecat, podepsat holkám nahá těla, nechat se pozvat na panáka a užít si atmosféru klubu. Ani tentokrát nezklamali. Nejdříve se u baru objevili Post-it a poté dorazili i Wohnouti. Škoda jen, že ve Zlíně je po koncertě zvykem vyklidit klub …
Lakina
(Lada Váňová)
úterý 20. 4. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. Wohnouti řádili v Golemu. Vychytané.cz. [Online] 20. 4. 2010. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3105. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Wohnouti-radili-v-Golemu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.126s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 02:12