Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Naděje pro Bangladéš

Putovní výstava přesídlila do Městského divadla Zlín.
Přidat na Facebook
Putovní výstava dokumentárních fotografií o životě v Bangladéši s názvem Naděje pro Bangladéš přesídlila v pondělí 12. dubna 2010 do Městského divadla Zlín. Výstavu si až do 26. dubna mohou prohlédnout všichni návštěvníci divadla. Poté se výstava přesune na Univerzitu Tomáše Bati do budovy FaME.


Po výstavě fotografií Ukrajina očima dobrovolníků, která putovala zlínským krajem minulý rok, připravilo občanské sdružení Samari putovní výstavu Naděje pro Bangladéš. Výstava ukazuje pomoc zlínského sdružení v Bangladéši, kde realizuje vzdělávací projekt projekt s názvem Paprsky naděje, tzv. “adopce na dálku.“ V současné době se prostřednictvím tohoto projektu může vzdělávat na 350 školáků - jednotlivců a dalších asi 300 dětí z pěti škol z nejchudších oblastí Bangladéše.

Na pěti oboustranných dřevěných panelech o velikosti 190 x 100 cm je k vidění na 80 dokumentárních fotografií. Školy, krajina, vesnice, města, doprava, domorodci, děti, práce a obživa – tak zní jednotlivá témata výstavy Naděje pro Bangladéš. Cílem výstavy je poukázat na těžký život Bengálců, zejména pak na nelehké podmínky místních dětí při získávání vzdělání. „O Bangladéši, jedné z nejchudších zemí světa, se v našich končinách ví poměrně málo. Proto jsme chtěli lidem ukázat jak se v Bangladéši žije. Přestože je jejich život tak odlišný od toho našeho, řeší Bengálci podobné problémy jako my. Každý den chodí do práce aby uživili svoji rodinu, chtějí aby jejich děti byly šťastné a měly lepší život. Už jenom tím, že člověk v Bangladéši umí číst, psát a počítat, otevírá se mu cesta k lepšímu životu. Rodiny jsou ale velmi chudé a nemohou si dovolit platit školné.“ řekla Petra Nováková předsedkyně sdružení Samari.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
pátek 16. 4. 2010 08:00
Jarešová, Veronika. 2010. Naděje pro Bangladéš . Vychytané.cz. [Online] 16. 4. 2010. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3089. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nadeje-pro-Banglades-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.104s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 07:13