Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Bohatý hudební program na Vás čeká v klubu Mír.

Nejen že vystoupí jeden z nejuznávanějších raperů Rytmus. Večer toho nabízí mnohem víc.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rest in peace Letro volume 4
pátek 23. dubna 2010 20:00
(konec +- sobota 24. dubna 2010 03:00)
Mír
Uherské Hradiště (CZ)
Vystoupí kapela Disgrafix (Elnino,Alezzio). Oba pánové Vám v průběhu večera živě naservírují ty nejznámější hity jak ze staršího alba Zakázané ovoce, tak z toho nejnovějšího Anticrist. Jako bonus nebudou chybět nové tracky z chystaného alba Associal. Než ale vtrhne na pódium Elnino, postarají se o dobrou náladu v klubu Dj Przema (UH), Dj Numan (ZL), 612 + Dj Sulaco (Hodonín).

Po celý večer bude běžet graffiti dvd projekce. Ve 22:00 hod startuje battle v beatboxu o ceny. Prvních 100 lidí obdží dárek.

Po vystoupení kapely Disgrafix stage obsadí Rytmus, Ego a Dj Anys (Kontrafakt) pánové živě naservírují hity ze starších alb ERA, Bozk na rozlučku, Bengoro, tak z platinového alba Král.

Vstupenky na akci seženete v síti Ticketstream.cz a obchodech Sub Form (UH, ZL), Bio-Farm (ZL), Record music (UH). Celou akci uvede speaker Duchin. Po akci proběhne graffiti jam.Rytmus (Kontrafakt)
Patrik Vrbovský (*1972) známý jako Rytmus (dříve jako Patrik Metamorfolord) se řadí mezi ty nejstarší rapery a je jedním z vůbec prvních lidí, kteří na Slovensku s tímto hudebním stylem začali. Rytmus začínal původně jako tanečník breakdance, k rapu se dostal až postupem času a začal s ním v roce 1992. To, že jde o úspěšného a uznávaného hudebníka, potvrzují jak vysoké prodeje jeho CD (ať už v rámci Kontrafaktu či na sólové dráze), tak i řada ocenění z beatboxerských soutěží. Mimojiné se umístil na druhém místě na mezinárodním MS v Rakousku.Rytmus patří k největším „oldschoolerům“ slovenské scény, přesto mu patří i dnešek. Rapoval už v první polovině devadesátých let, kdy měla o hiphopu ponětí v Československu jen hrstka lidí. Podílel se na legendární kompilaci Zvuky Ulice. Do širšího povědomí se dostal účastí na české kompilaci From Amsterdam To Praha, kde měl jednu pecku s Djem Hajtkovičem (Nazov Stavby) ještě pod názvem Špinavý HR Produkt a jednu pod stejným názvem, ale s hostujícím Egem. I když název zněl Špinavý HR Produkt, na začátku tracku už zaznělo „Ká.O.eN.Tera Fakt!“

Jako Kontrafakt vydali Rytmus, Ego a DJ Aneška cd maxi singl, vinyl a oblíbený videoklip Dává mi. Rytmus hostoval na debutové desce Indy a Wiche – My 3 a bodoval i jako beatboxer. Debutové album E.R.A. vychází v roce 2004 za účasti slovenských i zahraničních hostí. Album je samozřejmě podpořené několika videoklipy, Rytmus se objevuje jako host na českých, slovenských, ale i polských albech. Stejně tak Ego hostující např. Orionovi na Teritoriu 2.

Kontrafakt vydali první slovenské hiphopové DVD zachycující jejich Murdardo Mulano Tour. Rytmus se objevuje v nejdražším slovenském klipu Party DJ od Dariny Rolinsové. V roce 2006 vychází jeho sólo album Bengoro, které je brzy zlaté a později dokonce platinové. Ego objevuje ve dvou peckách.

Rytmova sólovka ovšem neznamená rozpad Kontrafaktu, což potvrzuje druhé album Bozk na rozlúčku. Na něm hostuje třeba americký RnB zpěvák Nate Dogg a dosahlo platinového ocenění.V roce 2009 vydává Rytmus své druhé solo album Král, které se stalo platinové tyden po vydání.

Elnino (Disgrafix)

Skupina Disgrafix vznikla roku 1997 a pochází z malého města Mikulova. Počáteční složení kapely bylo dvoučlenné.Tvořili ji mc El´Nino a Dj Chocolatic,kteří se objevili na debutovém albu kapely NašeVěc-Blázni jsou ti.V roce 1999 se přidal ke kapele další mc Alezzio také z Mikulova. První oficiálně vydanou věcí kapely byla, dnes již legendární skladba, Štvanci, která se objevila na velice úspěšné hudební kompilaci Lyrik Derby 2.

Ale už před touto skladbou Disgrafix objížěli celou Českou i Slovenskou republiku. Dj Chococolatic patřící mezi nejlepší party dj´s u nás objížděl a objíždí,kluby,festivaly v Čr a i Sr. Byl prvním českým a zatím i jediným Djem,který živě vystoupil(dvakrát) v rámci interwiev v populárním pořadu Tribe Vibes ve vídeňském rádiu FM 4.V tomto pořadu vystupovali např. Guru,Mobb Deep,Massive Töne,Azad,Dela Soul?. Následoval klip Štvanci, který byl vůbec prvním hip hopovým klipem v Čr, snad kromě kapely Chaozz a PSH.Klip si jen na internetu stáhlo přes 30 000 lidí.Diváci jej mohli shlédnout na České televizi a dalších hudebních pořadech,objevil se i v hitparádě na Čt1 a potkal se s úspěchem.Následoval singl, ale bohužel nespatřil světlo světa,vše bylo nahrané zmixované,ale díky problémům s vydavatelem,se v lisovně zastavila deska na stole.Všechny skladby byly tím pádem dané na internet k volnému stažení.Na dvě skladby z nevydané desky byli natočeny klipy.A to Síla jména a Málo blízkých.Oba dva se opět objevili i na soukromých,komerčních,kabelových a veřejnoprávních kanálech.Znovu se potkali s ohlasem a popularitou i při veřejných projekcích na živých vystoupeních kapely.Klipy byli na točené z důvodu finančních,bylo to jednoznačně levnější než vydáni singlu na vlastní náklady.Celou historii kapely provází časté koncertování po celém Československu, Polsku(Katowice), Rakousku(festival ve Vídni). Dále se objevovvala na prestižních akcích jako jsou Rio de riviera, Hip Hop Kemp, Urban republic festival, Orange hip hop fest, Pálavské Vinobraní.Další koncerty byli ve vyhlášených klubech jako Fléda(několik dílů SCRATCH),palác Akropolis(Fundation?..),Barumba Olomouc(dnešní Belmondo),Roxy-Praha,Mír- Uherské Hradiště a mnoho dalších.Dále bylo seskupení Disgrafix pozváno na prestižní udílení cen časopisu Report Žebřík.Všechny koncerty byli vždy na vysoké úrovni a setkali se s velkým ohlasem ze strany publika.

El´nino se objevil na singlu skupiny DrealC crew(nynější Jay Diesel) Sou věci.Na track byl také natočen videoklip,dále se pak po požadani dj opia,obevuje na jeho solo cd v tracku elektro gheto kde ma sam svou pisen.

V roce 2006 začala kapela sbírat materiál na debutové album jménem Zakázané ovoce.Obsahuje 20 tracků včetně intra a jednoho skitu.Na track Numero Uno a už byl natočen další,už čtvrtý videoklip,odprezentován a opět schválen publikem.Na albu se objevují hosté jako Dj Wich,Názov Stavby,Dj Lucco,Rytmus,Tafrob,Renzino(talentovaný RnB zpěvák a producent z Anglie),Dj Opia,Madalena Joao,Micheal(talentovaný,mladý zpěvák pocházející z brněnského rómského ghetta).Repertoár kapely je tématicky velice různorodý,nicméně se drží stylem i zvukem stále ulice.Jak říká sám El Nino,Disgrafix vrací rap do ulic.V roce 2009 El Nino zapracoval na svém sólu, které pojmenoval Anticrist. Album vyslo pod labelem Mafia records a bude k dispozici v e-shopu i přes nekonečné čekání na oficiální vydání.Momentálně Elnino pracuje na dalším sólo albu, které se bude jmenovat Associal a nějaké treky uslišíte i zde.


El Nino - pozvánka na koncert v UH

Fred
(Fred Durst)
úterý 13. 4. 2010 08:00
Durst, Fred. 2010. Bohatý hudební program na Vás čeká v klubu Mír.. Vychytané.cz. [Online] 13. 4. 2010. [Citace: 5. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3079. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Bohaty-hudebni-program-na-Vas-ceka-v-klubu-Mir.
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.096s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 35.172.111.47
Serverový čas: pondělí 5. června 2023 17:51