Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Chambawamba představí v Praze své nové album

Nejnovější deska anglické skupiny Chumbawamba nazvaná ABCDEFG se celá točí kolem hudby. Jistě, řeknete si, co jiného by tam mělo být než hudba, známí provokatéři z Leedsu však přichází s koncepčním albem plným úvah o hudbě. O dobré i špatné hudbě, hudbě velebené i odsuzované. A bylo už na čase po celých 25 letech, co jsou spolu, aby zaměřili svou pozornost na tento kulturní fenomén, jeho dějiny, slavné příběhy, jeho hrdiny i padouchy. Čeká vás průlet několika staletími hudby, tím, co znamená pro lidi a co přináší samotné kapele.
Přidat na Facebook
Od Chumbawamby byste asi nečekali suchou unylou desku, kde jdou všechny písně naskládat do jedné škatulky. Na nové nahrávce natrefíte na pop, folk i jazz, je tu intimní pocta prvním chvílím v objetí hudby, které kdysi prožil snad každý z nás, najdete zde oslavu písniček vojáků z první světové války i šťouchnutí do folkařů posedlých požadavkem autenticity. V dalších písničkách Chumbawamba, jako vždy ostře politicky angažovaná kapela, nabízí dokonce příběh člověka, který přežil koncentrační tábor a bouřil se proti prvnímu uvedení Wagnera v Izraeli, a píseň o undergroundových hudebních poměrech v komunistických zemích, jakou bylo kdysi i Československo.Chumbawamba ráda vypráví příběhy o politice, dějinách a filozofii, na druhou stranu nikdy neprezentuje své názory s vážnou tváří. Vždy jsou těmi prvními, kteří se pousmějí nad hranou vážností oficiálních politiků, historiků a filozofů. Své příběhy a názory podávají za doprovodu tisíců nejrůznějších nástrojů, jejichž paleta je tentokrát ještě širší díky hostování kolegů z kapel Oysterband, Bellowhead, Unthanks a dalších a dalších spolupracovníků, jejichž jména v tiskové zprávě nenajdete, protože nejsou dostatečně slavní. Ale jak by řekli Jiří Korn a Helena Vondráčková, to je showbusiness… Čekali byste nějaký vděk v průmyslu založeném na kombinaci umění a ega?

Už bylo na čase, aby o světě hudby někdo natočil album. Nikdo jiný než Chumbawamba vám nezazpívá písničku o tom, jak Metallica schvaluje použití své hudby jako mučícího nástroje proti povstalcům v Iráku, nebo o Stalinově kulturním tažení proti Šostakovičovi. A oni vám je navíc dokážou zazpívat naživo. Stačí, když se 14. května zajdete podívat na jejich akustický koncert do Lucerna Music Baru v Praze.

Start je již od 18:00, support obstará stejně jako naposledy písničkářka Bettyna Schelker ze Švýcarska.

Vstupenky na koncert jsou k dostání v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 300 CZK + poplatky, na místě za 400 CZK.

Zdroj: TZ D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar

Lakina
(Lada Váňová)
neděle 11. 4. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. Chambawamba představí v Praze své nové album. Vychytané.cz. [Online] 11. 4. 2010. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3069. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Chambawamba-predstavi-v-Praze-sve-nove-album
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.066s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 13:36