Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Herečka Fanny Ardant v Praze 9. - 12. 4. 2010

Herečka Fanny Ardantová přijala pozvání Francouzského institutu v Praze a ve dnech od 9. do 12. dubna 2010 se zúčastní dvou výjimečných událostí – promítání a následné diskuze k filmu Popel a krev a následně bude účinkovat v opeře Kasandra.
Přidat na Facebook
V pátek 9. dubna se v Kině 35, Štěpánská 35 bude promítat film Popel a krev (Francie, Rumunsko, 2008, 105min) v režii Fanny Ardantové. Promítání začíná v 19:00 hodin a poté bude následovat diskuse s diváky moderovaná filmovým kritikem Davidem Čeňkem. Film je ve francouzském znění s českými a anglickými titulky. Předprodej vstupenek se koná ve Francouzském institutu a cena je 80Kč.

Stručný obsah:
Judith před deseti lety utekla po vraždě svého manžela z vlasti a žije se svými třemi dětmi v Marseille. Roky se odmítala znovu setkat s vlastní rodinou, ale na naléhání svých dětí přijme, i přes své obavy a tajemství, pozvání na svatbu jejich sestřenice. Judithin návrat však oživí starou nenávist mezi soupeřícími klany. Nevyhnutelně se rozpoutá vlna násilností.

Dalším počinem francouzské herečky v Praze bude v pondělí 12. dubna v Divadle Komedie, Jungmannova 1, hudební monodrama Kassandra. Kassandra je pozoruhodný příběh sestavený pro herečku, 18 hudebníků a elektronický doprovod švýcarského skladatele Michaela Jarrella (narozen v roce 1958).

Slavná divadelní a filmová herečka Fanny Ardantová přijala pozvání Francouzského institutu v Praze, který je zároveň producentem představení, aby si splnila svůj dávný sen – být Kassandrou v opeře mistra současné hudební skladby Michaela Jarella. Poprvé ve své kariéře tak vystoupí v hudebním monodramatu a uplatní své herecké nadání v tomto silném a dojemném díle. Ansámbl Prague Modern pod taktovkou Michela Swierczevského bude doprovázet tuto výjimečnou a jedinečnou kreaci.
Kassandra je monodrama vytvořené na základě krásného textu od Christy Wolfové z roku 1983. Christa Wolf, původem z bývalé NDR, patří k nejvýznamnějším německým spisovatelkám současnosti. Dílo vzniklo roku 1994 v Paříži v Théâtre du Châtelet z iniciativy švýcarské herečky Marthy Kellerové.

Stručný obsah:
Postava trojské princezny, již německá autorka nově interpretuje, je rozpolcena mezi minulostí a předtuchou nastávající katastrofy. Christa Wolf a následně Michael Jarrell neuvádějí diváka do dramatu, který se odehrává přímo během Trojské války. Veškeré Kassandřiny promluvy jsou připomínáním minulosti a dílo začíná v okamžiku, kdy se nejhorší události již odehrály. Osamocená Kassandra očekává před mykénskými branami smrt. Ve vzpomínkách, které vytyčují události Trojské války, se věštkyně odevzdává sama sobě, své sebereflexi a objasňuje smysl svého osudu: „Nyní mohu podrobit zkoušce to, v čem jsem se cvičila celý život: překonávat své city prostřednictvím mysli. Dříve to byla láska, teď je to strach.“

Představení je ve francouzštině s českými titulky.
Předprodej vstupenek v Divadle Komedie: 250CZK / 350CZK / 750CZK

Zdroj: TZ INSTITUT FRANAIS DE PRAGUE
Lakina
(Lada Váňová)
pátek 9. 4. 2010 08:00
Váňová, Lada. 2010. Herečka Fanny Ardant v Praze 9. - 12. 4. 2010. Vychytané.cz. [Online] 9. 4. 2010. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3055. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Herecka-Fanny-Ardant-v-Praze-9.---12.-4.-2010
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.07s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 20:01