Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kdo bude hlavounem narozeninové FF party?

Dnes je tu na řadě, pro neznabohy, představení headlinera Chrise Sadlera!
Přidat na Facebook
Takže ti, co neví, promnout si oči, utřít brýle a prosím čtěte..!

Chris Sadler je původem z Nottinghamu.
Poprvé se setkal s taneční hudbou při pravidelných návštěvách klubu Cream a Atomic Jamu ve Velké Británii a zanedlouho si přinesl pár levných gramofonů a mixážní pult a pokud zrovna nebyl v klubu, piloval v ložnici svůj DJing.

Poprvé veřejně vystoupil v Liverpoolském baru Baa v roce 1992 a během svých studií na univerzitě si na své konto připsal příležitostné účinkování na parties, v barech a klubech ve Wolverhamptonu a v Liverpoolu. V té době začal provozovat malé, ale populární páteční party Recycle v průmyslovém prostoru nad Wolverhamptonskou hospodou.V roce 1996, když ukončil studia na univerzitě s vyznamenáním v oboru biomedicíny, se Chris odstěhoval do Prahy, aby poznal místní životní styl a získal zkušenosti s DJingem.
Během prvních několika měsíců v Praze chodil od klubu ke klubu a nabízel své demo nahrávky, což mělo za výsledek pravidelné osmihodinové sety v klubu Újezd na gramofonech a pultu, které si musel obstarat sám.
Po pár měsících přinesla tvrdé práce ovoce - agentura Lighthouse ho požádala o účast na prestižních akcích, kde hrál po boku Davea Clarka, Davida Holmese, Nicka Warrena a Darrena Emersona.

Na počátku roku 1997 se Chris dal dohromady s promotérem Klubu X Nigelem Demonem a začal spolupořádat a hrát na pravidelných sobotních akcích v klubu opět pod názvem Recycle.
Party zaznamenala již od prvního uskutečnění nečekaný úspěch a Chris tam každou sobotu hrál spolu s nejlepšími českými DJs až do roku 1998, kdy byl klub uzavřen.
Během té doby se Chrisovo jméno začalo čím dál tím častěji objevovat na plakátech největších a nejlepších parties v Praze.
Chris hrál pravidelně pro obrovské davy lidí po boku tak uznávaných umělců jako je Josh Wink, Colin Dale, Bushwacka a Luke Slater a jednou si dokonce zahrál speciální jungle set s Roni Size.

Mezitím se Chrisova pověst rozšířila i mimo Prahu a začaly přicházet nabídky z celé země.
Chris tak najezdil tisíce kilometrů napříč Českou republikou a hrál téměř ve všech větších a také v mnoha menších městech.

Ke konci roku 1997 převzal Chris pražskou pobočku bookingové agentury dy-na-mix, která byla ve Velké Británii pod vedením legendárního Eddie Richardse vůbec první bookingová agentura pro DJs. Během svého působení v dy-na-mixu dovezl Chris do České republiky mnoho britských undergroundových hrdinů, jako byli Charles Webster, Nathan Coles, Phil Perry, Eddie Richards, Malcolm Duffy, D.I.Y. a Richard Sen.

V roce 1998 nejlepší pražský klub Roxy, Mecca a světoznámá Radost FX jej začali pravidelně bookovat na své parties; dále hrál po celé republice a začal hrát i v zahraničí - v Německu, Rakousku a na Slovensku - na jedné listině se jmény jako Paul Oakenfold, Derrick May a C.J. Bolland.
Dále také experimentoval jako promotér a na jednorázovou vyprodanou akci v Praze dovezl DJs Kenny Hawkese, Iana Pooleyho a Petea Hellera.
Konec roku 1998 zastihl Chrise jako rezidentního DJe na měsíčních parties Climax v Roxy, kde hraje před zaplněným sálem dodnes, což dělá z Climaxu nejdelší fungující klubovou noc v historii české taneční scény!
Tuto noc nedávno popsal slavný anglický časopis Mixmag jako "epicentrum zdravé funky house scény" v České republice.

V roce 1999, Chris poprvé začínal produkovat vlastní hudbu. Výsledek bylo „Take This" na C.D. Trans-Atlantic Sessions. V roce 2000 byla vydána jeho skladba „Come" a pak „2 Fukt 2 Funk" v Beeswax Records a stejně jako jeho oficiální mix C.D. na labelu Next Era, vyprodaly se jejich všechny kopie. Samozřejmě nebylo to naposled co Chris byl ve studiu a dále skládá tracky a remixy pro různé labely a kompilace. Pravděpodobně největší úspěch zaznamenala jeho skladba „Attack Of The Grok", která byla podepsána u proslulého labelu Ericka Morilla – Subliminal Records, a teď čeká na oficiální vydání.

Za ta léta, si Chris upevnil svou pozici nenahraditelné součásti české taneční scény, hrál pravidelně více než 100 bookingů ročně a na akcích s účastí až 30 000 lidí.
Výsledky několika anket jsou důkazy o jeho popularitě: v roce 1999 byl Chris zvolen mezi 3 nejlepší DJs v zemi čtenáři časopisu Trip a na stránkách Techno.cz, v roce 2000 obsadil čtvrté místo v Czech Dance Music Awards a v roce 2003 druhé místo v anketě DJ Of The Year na stránkách Technisco.cz
Právě v Czech Dance Music Awards se Chris umístí každý rok v top 10 už od založení této ankety.
Mezi vyjímečné momenty v jeho kariéře patří hraní v mrakodrapu v Tokiu, na festivalu na pláži v Chorvatsku, na Mayday Polsko a třikrát na Creamfields ČR nebo s umělci jako jsou Basement Jaxx, Danny Rampling, Sasha nebo Chemical Brothers.

Chris má za sebou také zkušenosti v moderování na rádiu Fajn, Vox, Kiss a Radia 1 a současně spolumoderuje čtvrteční taneční show na Fun One Station, která se vysílá přes kabelovou televizi nebo internet.

Chris si již získal své stálé příznivce a o jeho povznášející, působivý a funky house je nyní větší zájem než kdykoli předtím.

Diskografie:


• Dream Masakr Vol. 1 mixed by DJ Chris Sadler (Dreamedia)
• Chris Sadler presents Citrax - "Take This" (na kompilaci Trans-Atlantic Sessions) (Wax)
• Chris Sadler presents Citrax - "Come" (Wax 12")
• House Party Vol. 14 mixed by DJ Chris Sadler (Next Era)
• Rock Scissors Paper - "Father (Stephunk and Chris Sadler remix)" (na kompilaci Hot Connection a Radost Classics) (Wax)
• Chris Sadler presents Citrax - "Rising Sun" (na kompilaci Global Connection) (Wax)
• Chris Sadler presents Citrax - "2 Fukt 2 Funk" (Beeswax 12")
• Chris Sadler - "5 Miles High" (na kompilaci Log In To The World) (Wax)
• Chris Sadler - "The Prophecy" (Promo)
• Chris Sadler - "V’s Theme" (na kompilaci Unity presents Feel 3)
• Begin Of The End - "Fuckin’ Control (Chris Sadler’s Control Freeq Remix)" (Feel The Beat 12")
• Blow - "Catch The Light (Chris Sadler Remix)" (U Merkura 12")
• Chris Sadler - "Attack Of The Grok" (Subliminal Records)
• Perez O’Neal – "How 2 Continue (Chris Sadler Remix)" (Sound Factory)
• Chris Sadler - "Attack Of The Bass" (na kompilaci Reflection)
• 100°C - "Under The Lamp (Chris Sadler Remix)" (Indies Records)
• Chris Sadler - "Go Wiggle (Original Mix)" (Promo)
• Chris Sadler - "Go Wiggle (Club Mix)" (Promo)
• Tommy Rogers & Peet - "Get In The Flow (Chris Sadler Remix)" (Promo)
• Marcus Cooper - "Free Summer (Chris Sadler Remix)" (FS Records)

4.4. Neděle - FREE FLY Happy Easter 5th Anniversary - Metro Zlín
Vstup ZDARMA!
Stačí jen povrdit účast na akci na Facebooku!
http://www.facebook.com/event.php?eid=353453195489&ref=ts" target="_blank">POTVRZUJ SE TADY.

Top Djs:
CHRIS SADLER (chrissadler.com , UK/CZ)
MICHAL PEŠINA (djmichalpesina.eu)
MARCUS COOPER (djmarcuscooper.com)
big support MiRCi (vychytane.cz)

Pro podporu bujaré nálady akce na drinky za vyjímečnou cenu = vodka 25,- a RedBull 40,- celou noc!
Free další akční drinky za srandovní ceny!
Spousty Free svůdných sexy holek a fantastická uvolněná lítací atmosféra mejdanu, Speciální focení velikonočních pomlázek v akci pro odvážné…!

Rozlítávat, tančit a kalit se bude divoce, o tom ví svoje ti věrní příznivci akce…a díky jim! A kdo nevíte…poznejte…a uvolněte se na nej housovém mejdanu Zlínska!

Sledujte další info, soutěže zde a nebo na Facebook skupině Club Metro Zlín!
Marcus
(Marcus Cooper)
pátek 2. 4. 2010 08:00
Cooper, Marcus. 2010. Kdo bude hlavounem narozeninové FF party? . Vychytané.cz. [Online] 2. 4. 2010. [Citace: 29. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3037. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kdo-bude-hlavounem-narozeninove-FF-party?-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.109s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: pondělí 29. května 2023 08:40