Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Devátý ročník Hip Hop Kempu představuje svůj lineup

Devátý ročník jednoho z největších evropských hip-hopových festivalů představuje svůj pestrý line-up! Hip Hop Kemp 2010 letos přichystal rozmanitý program
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
HIP HOP KEMP 2010
čtvrtek 19. srpna 2010 14:00
(konec +- neděle 22. srpna 2010 00:00)
Letiště Hradec Králové
Hradec Králové (CZ)
Program je pro všechny milovníky různých hip-hopových žánrů ze všech podstatných hip-hopových velmocí včetně domácích Čech a sousedních Slováků.

Headlineři Kempu mají vždy dlouholetou tradici a silné světové jméno.

Q-TIP /USA/

Hlavní hvězdou festivalu je new yorský rapper Q-Tip. Člen legendárních A Tribe Called Quest, který se v hudební branži pohybuje přes 20 let, má na triku spolupráce se jmény jako Chemical Brothers nebo Janet Jackson. V Q-Tipově diskografii najdete tři sólová a pět společných alb s ATCQ.Chali 2na z Jurassic 5 /USA/

Jsme rádi, že máme tu čest na Hip Hop Kempu uvítat jeden z nejlepších hlasů amerického rapu, leadera Jurassic 5, Chali 2nu. Chali 2na má po nehodě z roku 2000 kovovou lebku, ale ani to mu nebrání v té nejtvrdší rapové náloži, kterou je schopen předvést. Když si k tomu domyslíte největší hymny z repertoáru J5, na nichž se Chali z velké části podílel, nemáte si co rozmýšlet.


Boot Camp Clik /USA/

Dalším z headlinerů je parta Boot Camp Click, složená ze tří kapel - Buckshot - Black Moon, Sean Price & Rockness Monsta - Heltah Skeltah, Tek & General Steele - Smif N Wessun + DJ Mr.Nash aka DJ Logic. Každému je asi jasné, že se jedná o opravdovou superkapelu. BCC si razí cestu rapem již sedmnáct let, a když sečtete diskografie jejích členů i společných počinů (včetně kompilací), dostanete se k magickému číslu 27. Je to vlastně jednoduchá matematika – 3 kapely, 5 MCs, 1 DJ, 27 alb = brooklynská striktní superkapela, která to letos na Hip Hop Kempu zničí.
Headlinery lineup samozřejmě nekončí. To co dělá Hip Hop Kemp Hip Hop Kempem je především pestrost a kvalita.Český festival Hip Hop Kemp tradičně s tím nejlepším co nabízí CZ/SK scéna

Každoroční samozřejmostí je, že český Hip Hop Kemp myslí na špičky česko-slovenského rapu. PSH budou mít vzhledem k oznámení ukončení kariéry jedno ze svých posledních vystoupení vůbec a představí své poslední album, Kontrafakt a Rytmusovo nedávné album „Král“, Indy & Wich + LA4 s peckami z Indyho nadcházející sólovky, Prago Union s novou deskou, Vec & Zverina aka CP Kombo, po pětileté odmlce znovu H16, PIO Squad, Moja Reč, Peťo Tázok & Karaoke Tundra, BPM, Marpo se čtvrtým řadovým albem, IdeaFatte s deskou „Doma“, Sup Tafrob & DJ Maztah, Kaidžas & DJ Lucco, Lyrik & DJ Spank a SEdláci. To jest zastoupení toho nejlepšího z Čech a Slovenska.


Příděl amerických rapových kapel je na letošním ročníku velmi silný

Máme pro vás EdO G a Masta Ace, dva veterány, kteří nikdy nevydali špatné album a kteří se loni spojili, aby vydali skvělé album „Arts & Entertainment“, jejž budou na Kempu prezentovat. Freeway & Jake One je také příjemný úlovek; jejich deska „Stimulus Package“ je nesmírně energická, stejně jako jejich koncert, který se na festivalu chystají předvést. Pokud si tykáte s pojmy jako anticon. nebo Epitaph, určitě si budete tykat i se Sagem Francisem a jeho skvělým rapem plným metafor a absurdit. Živoucí legenda Large Professor je dalším americkým přírůstkem do line-upu festivalu. Objevitel Nase, který vyprodukoval takové beaty, že z toho byli uneseni i ATCQ, a narapoval takové pecky, ze kterých vzniklo šest skvělých alb, to je Large Pro aka Xtra P. Fanoušci tvrdšího rapu už jistě ví, že na Kemp přijede Necro; ten má tak pevnou fanouškovskou základnu a tolik morbidních rýmů, že netřeba psát víc. Detroit bude na festivalu reprezentovat Cold Steel aka Phat Kat a Elzhi, za rozpadlé Non Phixion se objeví Sabac Red a pokud chcete ještě víc Brooklynu (ne, že by ho už teď bylo málo), máme lahůdku v podobě věčně hladového Bekaye, který loni vydal jedno z nejlepších alb roku 2009. Snowgoons jsou na festivalu již tradicí, letos s rappery Lordem Lhusem a Blockem McCloudem. Nesmíme zapomenout ani na skvělou mladou dvojici Fashawn & Exile.

Vyvážená reprezentace poputuje na Hip Hop Kemp i z Evropy.


Anglie posílá do boje Roots Manuvu, Foreign Beggars a doslova grime allstars

Anglii reprezentuje hlavně Roots Manuva se svojí legendární skladbou „Witness (1 Hope), kterou zná každý od Londýna po Moskvu. Foreign Beggars přijedou zarapovat pecky z poslední desky „United Colours of Beggatron“. Frontman této kapely Orifice Vulgatron vás také naučí, jak se rapuje triple tempem. Špínu londýnského podsvětí budou reprezentovat grime allstars aka P-Money, Ghetto, Dot Rotten, Blacks a Black The Ripper, z DJs to budou Spyro, Maximum, Logan Sama a jako spíkři se na grime show představí Envy a Tony Black. Aby bylo UK pokrytí plné, ještě se na festivalu objeví djský král Woody Madera a mladý, přesto kvalitní Jack Flash, vítěz světového finále uznávaného freestyle battlu End Of The Weak.Každoroční zbožná přání fanoušků o francouzské artists vyslyšena

Francii letos reprezentuje člen Fonky Family Sat aka Karim Haddouche aka Sat l'Artificier. Tento marseillský rapper bude doprovázen Le Turfem a Princem Negaafellagou, což značí, že se můžete těšit na opravdu výbornou show. Pro milovníky DJingu tu máme Beat Torrent, dvojici z djské party C2C, kteří nedávno zničili publikum v Lucerně a na festivalu předvedou další skvělý audiovizuální nášup se svým videodjingem.


Německo má Samyho Deluxe a premieru originální serie Rap History Berlin

Ze sousedního Německa vás jistě potěší jméno Samy Deluxe, který byl magazínem Juice označen za druhého nejlepšího německého rappera všech dob. Nebudou chybět ani již zmínění Snowgoons – djs, kteří spolupracovali s více zahraničními kapelami než domácí DJ Wich. Zajímavý koncept předvede také crew Rap History Berlin ve složení K-Boogie, Marc Hype, DJ Scientist, Sven & MC Trix. Rap History Berlin je proslavená německá série hip hop mejdanů, která se každý díl stylizuje do jiného roku hip hopové historie. Tento zážitek si kromě obyvatel Berlína budou moci poprvé užít i návštěvníci Hip Hop Kempu.

Klasika z Polska

Z Polska uslyšíte rýmy a housle rappera O.S.T.R. za doprovodu LDZ Orkiestra, boom bap producenty / DJs The Returners s rapperem jménem Ghettosocks z Kanady. Mezi dalšími se objeví také bráchové Pezet / Malolat či nejvýraznější jméno nastupující generace Malpa nebo z loňska ověřená HIFI Banda.

Doprovodný program

Co bychom to ale byli za festival bez doprovodného programu? Letos nabízíme několik klasik i několik novinek. Návštěvníci se mohou těšit na aquazorbing, zápasy v blátě, vert show od jezdců na světové úrovni, basketbalovou arénu, Gambrinus city nebo jezero s lodičkami a klasickou písečnou pláž.

Letošní Hip Hop Kemp sází na žánrovou pestrost a rozmanitost stejně tak jako na silné zastoupení domácích CZ/SK kapel, čímž vám zaručuje, že se na devátém ročníků festivalu s atmosférou rozhodně nikdo nudit nebude.


Videoklipy

Q-Tip feat. Amanda Diva – „ManWomanBoogie“


Dee-Lite ft Q-Tip - "Groove Is In The Heart"


Janet Jackson ft. Q-Tip - "Got Till It's Gone"


The Chemical Brothers ft. Q-Tip - "Galvanize"


Nas ft. Q-Tip - "One Love"


A Tribe Called Quest – „Oh My God“


A Tribe Called Quest – „Bonita Applebum“


A Tribe Called Quest – „Can I Kick it?“


Chali 2na feat. Talib Kweli – „Lock shit down“


Jurassic 5 – „Whats Golden“


Jurassic 5 – „Work it out“


Boot Camp Clik – „Trading Places“


Boot Camp Clik – „And So“


Boot Camp Clik – „Here We Come“


+ spousta dalších …

Kompletní lineup

Q-TIP /USA/
Chali 2na (Jurrasic 5) & Breakestra /USA/
Boot Camp Clik (Buckshot - Black Moon, Sean Price & Rockness Monsta - Heltah Skeltah, Tek & General Steele - Smif N Wessun, DJ Mr.Nash aka DJ Logic) /USA/
Roots Manuva /UK/
Masta Ace & EdO G /USA/
Freeway & Jake One /USA/
Sage Francis /USA/
Large Professor /USA/
Necro /USA/
Grime Allstars: P-Money (OG's), Ghetts aka Ghetto (The M.O.V.E.M.E.N.T.), Dot Rotten, Blacks (OG's), Black The Ripper, DJ's: Spyro (Rinse FM), Maximum (Boy Better Know), Logan Sama (Kiss FM), hosts: Envy, Tony Black /UK/
Samy Deluxe /D/
Sat l’artificier (Fonky Family) feat Le Turf & Prince Negaafellaga /Fr/
Foreign Beggars /UK/
Beat Torrent (DJ Pfel & DJ Atom - C2C) /FR/
Cold Steel - Phat Kat & Elzhi /USA/
PSH
Bekay /USA/
O.S.T.R. + LDZ Orkiestra /PL/
Sabac Red (Non Phixion) /USA/
Lord Lhus (Bloodline) /USA/
Block McCloud (Brooklyn Academy, Official Pistol Gang) /USA/
Snowgoons /D/
Kontrafakt /SK/
Indy & Wich + La4
Vec & Zverina aka CP Kombo /SK/
Prago Union
H16 /SK/
Pezet / Malolat /PL/
PIO Squad
Fashawn & Exile /USA/
Moja Reč /SK/
Woody Madera /UK/
Malpa /PL/
Peťo Tázok & Karaoke Tundra /SK/
BPM
The Returners + Ghettosocks /PL, Can/
Marpo
La Melodia /NL/
IdeaFatte
Rap History Berlin featuring K-Boogie, Marc Hype, DJ Scientist, Sven & MC Trix /D/
Tafrob & DJ Maztah
Kaidžas & DJ Lucco /SK/
Antihelden (Dra-Q, Abroo & Snowgoons) /D/
Lyrik & DJ Spank /SK/
SEdláci /SK/
Jack Flash /UK/
Casper /D/

Fred
(Fred Durst)
úterý 30. 3. 2010 08:00
Durst, Fred. 2010. Devátý ročník Hip Hop Kempu představuje svůj lineup. Vychytané.cz. [Online] 30. 3. 2010. [Citace: 18. 5. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3032. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Devaty-rocnik-Hip-Hop-Kempu-predstavuje-svuj-lineup
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 44.200.86.95
Serverový čas: sobota 18. května 2024 04:55