Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Xterra Czech se stěhuje do hor

Jihočeská Hluboká nad Vltavou byla až doposud hlavním městem Xterry v Čechách. Od této sezóny tomu však bude jinak. Chystá se obrovská změna. Po osmi ročnících se jeden z nejprestižnějších závodů světového poháru stěhuje z Hluboké na druhý konec republiky do horského střediska ve Špindlerově Mlýně.
Přidat na Facebook
„Od nové lokality si slibujeme hlavně vylepšení plavecké části, která je na Hluboké velmi komplikovaná,“ libuje si ředitel závodu Michal Piloušek. V minulých letech se na Hluboké plavalo v řece Vltavě, část z 1200 metrů proti proudu a druhá část zpět po proudu. „Závodníci se vždy těžko vyrovnávali jak s protiproudem, tak i s teplotou vody a její čistotou. Navíc minulý ročník musel být kvůli rozvodněné řece odplaván na chovném rybníce,“ stěžuje si Piloušek. Nyní do hry navíc vstoupilo i splavnění vodní cesty Vltava a její úpravy…Ve Špindlerově Mlýně se bude plavat ve vodní nádrži Labská, která by měla úvodní disciplínu konečně stabilizovat na nejvyšší světovou úroveň.

Zajímavá bude i následující cyklistická část, která proběhne v okolních kopcích ve dvou okruzích a bude to opět něco jiného než hlubocká Stará obora. „V prvních letech byla trať velmi zajímavá, vedla z velké části po jinak nepřístupných pěšinách, dnes jsou ale ty nejkrásnější místa zničena rozrůstající se civilizací.“ Připomíná Piloušek nově vybudovanou cyklistickou stezku mezi Hlubokou a Purkarcem, která asfaltem pokryla ty nejlepší cyklistické traily a udělala z dříve výborné tratě dálnici nevhodnou pro závodění v terénním triatlonu.

Závěrečný běh v zámeckém parku byl vždy oblíbený, nicméně ani ten se komplikacím při průběhu kolem novorenesančního zámku Hluboká nevyhnul. Ve Špindlerově Mlýně se vše odehraje v překrásné horské přírodě a závod Xterra Czech tak sleduje celosvětový trend stěhování závodů Xterry do horských středisek.

Kromě tratí se mění i termín závodu z tradičního konce června na 7. srpna, který by už měl zaručit i v horské oblasti teplou vodu v přehradě pro plavání. Michal Piloušek i jeho tým jsou ze změny nadšeni a pochvalují si vše, co přináší: „Překvapil nás hlavně přístup představitelů Špindlerova Mlýna i místních podnikatelů, kteří za námi sami přišli a doslova nás prosili, abychom se rozhodli závod uspořádat u nich. Problém nebyl ani u amerických majitelů licence, kteří okamžitě souhlasili s přemístěním závodu do tradičního českého horského střediska.“ Výraznou podporu prý přislíbil i královehradecký kraj.

Změnou termínu se jediný český závod světového a evropského poháru Xterra dostal těsně před další evropské podniky v Německu a Rakousku. Hned o týden později pokračuje pohár v německém Zittau vzdáleném pouze několik desítek kilometrů od Špindlerova Mlýna a těsně na německý závod navazuje další Xterra v rakouském Klopeinersee „To by mohla být dobrá motivace pro zámořské závodníky přijet ve větším počtu do Evropy a vlastně za jedny peníze absolvovat dva nebo tři závody Xterra,“ těší se Piloušek.

Více o závodech Xterra najdete na www.xterra.cz
Mirci
(Miroslav Slovák)
středa 31. 3. 2010 08:00
Slovák, Miroslav. 2010. Xterra Czech se stěhuje do hor. Vychytané.cz. [Online] 31. 3. 2010. [Citace: 14. 7. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3020. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Xterra-Czech-se-stehuje-do-hor
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 35.172.230.21
Serverový čas: neděle 14. července 2024 11:56