Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Setkání - Stretnutie se blíží a oslaví...

...15. výročí.
Přidat na Facebook
Májové setkávání českých a slovenských divadel v Městském divadle Zlín Setkání – Stretnutie je již tradiční a vyhledávanou akcí nejen odbornou veřejností, ale i diváky. Letos se tento prestižní mezinárodní divadelní festival pořádá už po patnácté. Bude o jeden den delší a jeho patrony se opět stanou populární herci Zdena Studenková a Miloslav Mejzlík. Letošními partnery festivalu jsou Slovenské národné divadlo Bratislava a polský Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Łodź.

Prodej vstupenek na Setkání bude zahájen v pondělí 12. dubna.

Dramaturgicky vyhraněná přehlídka s jednoznačnou orientací na podporu původní dramatické a inscenační tvorby Setkání – Stretnutie se uskuteční ve dnech od 17. do 22. května. Jejím cílem je prezentovat zcela původní hry, adaptace či dramatické novinky přeložené z cizího jazyka. Zároveň se musí jednat o první uvedení daného titulu v Čechách či na Slovensku od ledna 2009.

Letošní podtitul festivalu zní HRA – NEHRA. Význam těchto pojmů by se měl odrážet v přihlášených inscenacích, ať už ve smyslu tvůrčích postupů nebo vztahů k realitě.
Na přehlídku v tomto roce se přihlásilo celkem 56 souborů s 97 inscenacemi. Do hlavního programu bylo vybráno celkem dvacet jedna inscenací od dvaceti divadelních souborů, z toho osm bude slovenských a dvanáct českých (včetně zlínské scény).

Velký sál zlínské scény nabídne Radošinské naivné divadlo Bratislava s inscenací Mám okno, Slovenské národné divadlo Bratislava s inscenací Plantáž, Divadlo Františka Xavera Šaldy Liberec s inscenací Bábel, Jihočeské divadlo České Budějovice s inscenací Mobil, Středočeské divadlo Kladno s inscenací Jaromír Jágr, kladeňák, Divadlo Jozefa Gregora Tajovského Zvolen s inscenací Cesta okolo sveta za 80 dní, Klicperovo divadlo Hradec Králové s inscenací Náměstí bratří Mašínů, Národní divadlo Praha s inscenací Spaseni či novinku domovského zlínského divadla Armagedon na Grbu.
Na Malé scéně vystoupí Divadlo Petra Bezruče Ostrava s inscenací Bezruč?!, Mestské divadlo Žilina s inscenací Tretí vek a Divadlo Astorka Korzo´90 Bratislava s inscenací Tolstoj a peniaze.
Ve Studiu Z se představí mimo ostatní i zlínské divadlo s inscenací Fridy Kahlo, dále Komorní scéna Aréna Ostrava s inscenací Brenpartija, Buchty a loutky Praha s inscenací Lynch, Slovenské komorné divadlo Martin s inscenací A budeme si šepkať, A Studio Rubín Praha s inscenací Kauza Salome, Divadlo Jána Palárika Trnava s inscenací Máša a Beta, Divadlo Letí Praha s inscenací Zazděná / Mauerschau, Divadlo Alexandra Duchnoviča Prešov s inscenací Buridanov osol či Emotion Collection Praha ve spolupráci s Baletem Národního divadla Praha s inscenací Emotion Collection.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
neděle 28. 3. 2010 08:00
Jarešová, Veronika. 2010. Setkání - Stretnutie se blíží a oslaví.... Vychytané.cz. [Online] 28. 3. 2010. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=3006. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Setkani---Stretnutie-se-blizi-a-oslavi...
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.122s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.233.219.103
Serverový čas: úterý 30. května 2023 12:12