Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Tajemství tvorby divadelních kostýmů

Nalaďte si pořad o zákulisí prken co znamenají svět.
Přidat na Facebook
Nejdříve prostudovat návrhy od kostýmního výtvarníka, pak změřit postavy herců, ušít jim kostýmy na tělo a předvést je na oblékané zkoušce. Tak přibližně probíhají přípravy na premiéru z pohledu krejčích Městského divadla Zlín. Jak se krůček po krůčku chystají zdobné šaty či extravagantní obleky pro herce odhalí pracovníci krejčoven zlínského divadla František Kuchař a Jana Večeřová ve třetím dílu populárního seriálu Divadelní řemeslníci na vlnách Českého rozhlasu Brno ve čtvrtek 25. března od 15 do 16 hodin. S hosty si bude povídat moderátorka pořadu Věra Hotařová.

Vedoucí krejčoven František Kuchař pracuje ve zlínském divadle už čtvrt století, nastoupil v roce 1984. Spadají pod něj dvě pánské krejčové a dvě dámské krejčové. Jako dámská krejčová působí ve zlínském divadle od roku 2008 i Jana Večeřová, která spolu s ním dorazí do rozhlasového studia.

Netradiční pohled na divadelní tvorbu, povídání o tom, co všechno je potřeba udělat, než se zrodí nové představení a zajímaví hosté – to je seriál rozhovorů pod názvem Divadelní řemeslníci živě ve studiu Českého rozhlasu Brno v pořadu Rendez-vous. Jeho cílem je představit lidem nejrůznější profese v Městském divadle Zlín, které se podílejí na vzniku inscenace. Originální projekt odstartoval v lednu s dvojrozhovorem se scénografkou Hanou Knotkovou a dramaturgem Vladimírem Fekarem, únorový díl byl zase věnován malírně a stolárně, o nichž promluvili vedoucí výroby dekorací Josef Holec a umělecký malíř Radek Pluhař. Seriál potrvá po celý rok 2010. Rozhovory jsou naplánovány jedenkrát za měsíc, celkem jich tedy bude dvanáct. Z divadelních profesí se v následujícím dubnovém díle představí modistka a čalounice, posluchači se mohou těšit ale i na práci nápovědy, jevištních techniků, inspicientů, zvukařů, osvětlovačů a dalších.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
sobota 20. 3. 2010 08:00
Jarešová, Veronika. 2010. Tajemství tvorby divadelních kostýmů. Vychytané.cz. [Online] 20. 3. 2010. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2981. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tajemstvi-tvorby-divadelnich-kostymu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.097s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.227.251.94
Serverový čas: úterý 30. května 2023 06:24