Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Zlobivá Eva se loučí

Špičkový bláznivý retro-muzikál Eva tropí hlouposti bude naposledy ve Zlíně k vidění na derniéře v úterý 16. března v 19 hodin.
Přidat na Facebook
Od české premiéry v listopadu 2008 vidělo ve zlínském divadle patnáct a půl tisíc diváků, jak herečka Kateřina Králová loupí recept na Záhorskou růži v domě Záhorských, aby udělala radost své milované tetičce Pa. Špičkový bláznivý retro-muzikál Eva tropí hlouposti bude naposledy ve Zlíně k vidění na derniéře v úterý 16. března v 19 hodin. Vstupenky na poslední představení jsou stále k dostání v pokladně divadla.

Slavná spisovatelka a scénáristka Fan Vavřincová hned svou knižní prvotinou Eva tropí hlouposti vstoupila mezi legendy českého humoru. Přispělo k tomu bezesporu také filmové zpracování s Natašou Gollovou a Oldřichem Novým v hlavních rolích v režii Martina Friče. Podle ní tkví úspěch Evy v tom, že je v ní láska k rodině, podobně jako v Takové normální rodince. „Doma máme to nejbližší a nejdražší. Jenom si to uvědomit,“ podotkla Fan Vavřincová.

Rozpustilou situační a konverzační komedii, v níž se dostane ke slovu detektivní zápletka, záměny postav, ale i zrod lásky, nastudoval zlínský umělecký soubor pod vedením režisérky Hany Mikoláškové.

Na divadelním jevišti se Eva objevuje vůbec poprvé. Zachovává si ve scéně i kostýmech atmosféru bezstarostných třicátých let. Navíc v ní zaznívají půvabné dobové melodie z autorské dílny Kamila Běhounka, Jiřího Traxlera a dalších skladatelů tehdejší doby. Diváci si mohou vychutnat chytlavé melodie jako je Chyťte brouka, Letí šíp Savanou, Měsíc to zavinil, Bláznivý den a další. Podklady k písním nahrál Orchestrem Jakuba Šafra právě pod vedením Jakuba Šafra, který dříve působil dlouhou dobu v Melody Makers Ondřeje Havelky.
Režisérka Hana Mikolášková, která má s hudebními a komediálními tituly velké zkušenosti, se netají tím, že režií komedie Eva tropí hlouposti si plní svůj dlouholetý sen. „Je to zároveň pocta herectví Nataši Gollové, Oldřicha Nového a dalších, které mám velmi ráda a jejichž herectví mě ve filmu okouzlilo natolik, že jsem si řekla, že bych tuto komedii chtěla někdy převést na jeviště,“ řekla režisérka, která je zároveň autorkou jevištní adaptace.

V hlavní roli Evy Norové vystupuje Kateřina Králová. Jejího bratra Michala Nora ztělesňuje Gustav Řezníček. Dále hrají Petra Domžalová, Radovan Král, Tamara Komínková, Jana Tomečková, Romana Julinová, Jan Leflík, Dušan Sitek, Zdeněk Julina a další.

Představení Eva tropí hlouposti bodovalo v divácké anketě Aplaus 2009 a skončilo na druhém místě ve všech kategoriích. Publikum Evu zvolilo hned po Roku na vsi jako druhou nejlepší inscenaci sezony, stříbrnou pozici obsadili za své herecké výkony i hlavní představitelé Kateřina Králová a Gustav Řezníček.
Verushka
(Veronika Jarešová)
pátek 12. 3. 2010 08:00
Jarešová, Veronika. 2010. Zlobivá Eva se loučí. Vychytané.cz. [Online] 12. 3. 2010. [Citace: 16. 5. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2957. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zlobiva-Eva-se-louci
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.081s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.215.77.12
Serverový čas: pondělí 16. května 2022 11:34