Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jerry & Orbith: „Paul van Dyk? Pump This Party!“

Mrkejte na další skvělý rozhovor k Citadele Special Edition!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Paul van Dyk Volume tour 2010 (Citadela Special Edition)
pátek 2. dubna 2010 18:00
(konec +- sobota 3. dubna 2010 08:00)
BVV
Brno (CZ)
Ahoj kluci, dlouho s vámi nikde nebyl rozhovor takto společně, takže zkuste nejdříve představit projekt PORNBROS.
Orbith: Myslím, že tento projekt už není třeba nějak moc představovat, ale jen tak ve zkratce - nezřízené hraní back 2 back bez řádu a pravidel.
Jerry: Projekt Pornbros funguje už asi 6 let. Na jednom ze starších Hradhouseů jsme spolu s Alešem zahráli ranní set kolem půl osmé a vše nám spolu až neuvěřitelně bez přípravy sedlo. Po tomto „mejdánku“ dostal Aleš Bleha nápad. Vytvořit nový projekt, kde budeme exkluzivně vystupovat ve společném setu. V té době navíc vydával známý časopis ,,BE“ o elektronické hudbě. Vyrazili jsme za známým fotografem Petrem Krupičkou alias ,,Krupíkem“ udělat fotky pro tento časopis. Ten nás vyfotil nahé pouze s deskou a propojené s „pupeční šňůrou“ kterou koupil po cestě v řeznictví. Po tomto focení se už projekt musel jmenovat PORNBROS.Další otázka je nasnadě. Co vy a porno? :)
Orbith: Přiznám se, že jsem se nedávno díval, snad po 10ti letech a bylo to docela nudný, asi jsem zvolil špatnou produkci.
Jerry: Co bys rád slyšel? Dvakrát ročně jezdíme natáčet do Německa staré fekální klasiky. Všem došlo že je to fór, ano?:)

Svého času nebyly vaše vztahy zrovna bratrsky ideální - proč jste Pornbros oprášili?
Orbith: Každá doba má svoje, Radek nechal sebou zbytečně moc manipulovat a tím pádem se choval divně, ale to stejné jsem měl tak trochu i já. Každopádně si myslím, že v současné době už je vše ok, já si totiž zvyknul na to, že Radek se už nikdy nenapraví a tím pádem mě může vždy jen příjemně překvapit a to je myslím dobrý, ne?
Nicméně, včera, když jsem ulehal do postele, tak mě napadla ještě jedna myšlenka, kam posunout naše hraní, ale to si nechám jako překvapení, dokonce ani Radek o tom mém nápadu ještě neví.
Jerry: Společně jsme přestali vystupovat v době, kdy jsme se začali rozcházet hudebně. To byl asi ten hlavní důvod. Mě začal bavit schranz, bratra to jeho (prostě mu změknul mozek) a tak jsme se spíš do sebe jen naváželi. Znovu jsme začali fungovat před nedávnem, a to v okamžiku, když jsme zjistili, že naše hudební cesta se opět přiblížila. To se nedá plánovat, prostě to buď funguje, nebo ne. To se nedá natrénovat. Každé naše vystoupení je spontánní.Jak vypadá vaše vystoupení a co vše k němu potřebujete? Je to hraní z více playerů a gramofonů, nebo hrajete klasický b2b set?
Orbith: Stačí nám jen klasické vybavení, dva cd playery a dva gramofony.
Jerry: Hrajeme zásadně z jednoho mixu a používáme dva gramofony, 2-4 CD playery a největší úlet je, když máme píchnutá sluchátka v jednom mixu.:) Určitě si na každé větší vystoupení tvoříme nové, zajímavé (aspoň doufáme) intro. Jinak vše je o improvizaci a o tom to je.

Oba dva jste rezidenty parties, které zlehka určují, co se bude poslouchat. Aleši, ty jsi rezidentem Elektry a ty, Radku, Apokalypsy. Který DJ je vaším snem na vaše rezidentní noci?
Orbith: Tak můj sen… Určitě bych chtěl na Elektru papa Svena a Moonbooticu, to je teď jediné, co mě tak napadá.
Jerry: To je jasný, Michal David. Ne, většinou se na Apokalypse snažíme prezentovat aktuální sound, takže se nechejte opět překvapit, kdo vystoupí na podzimním díle.
Pokud mám být konkrétní, o to ti asi jde, tak je to určitě v současné době například Advent s Industrialyzerem atd.Kdybyste si měli vyměnit pozice, co byste udělali proto, aby se akce stala ještě lepší?
Orbith: Myslím, že Apokalypsa je na velmi slušné úrovni, sice jsem tam teď tak dva roky nebyl, ale co se koukám na reporty a reakce lidí, tak to je v pohodě.
Jerry: Méně „čumákovat“ a více komunikovat s lidmi. Elektra je svá a koncept bych neměnil. Poslední vystoupení Extrawelt bylo skvělé.

Budete hrát na jedné stagei s legendou elektronické hudby, Paulem van Dykem. Co osobně pro vás toto jméno znamená?
Orbith: Dj, od kterého jsem slyšel poprvé trance.
Jerry: Je to jeden z mých prvních promotérských počinů, DJ, kterého jsem do Brna přivezl v roce 1995 a který tu předvedl naprosto euforický set. Těším se na vystoupení po 15ti letech s touto geniální legendou na jednom pódiu.Paul van Dyk oslovil v ranných letech, kdy se u nás formovala taneční scéna, snad většinu lidí poslouchajících elektronickou hudbu. Je nějaká „Dykovina“, která oslovila i vás?
Orbith: PvD - to je pro mě track My Word, Pump this party. Tyto věci jsem od něj miloval.
Jerry: Jednoznačně skladba Pump This Party...

Radku, ty máš jednu veselou příhodu, která je více jak 10 let stará. Jak to tedy bylo posledně s Dykem v Brně a jeho příjezdem na hraní?
Jerry: Nejsem centrální mozek lidstva, abych si všechno zapamatoval. Ale v Brně hrál PVD na jedné z prvních tanečních akcích tohoto druhu. No, letadlem nepřiletěl, jestli to chceš slyšet. Ale už tenkrát bylo z jeho hraní cítit něco výjimečného. Pamatuju si, jak tenkrát byla La Grotta natřískaná asi nejvíc za celou dobu její existence.

Aleši, ty jsi šéfem v DJ škole. Jaké jsou ohlasy na celý tento projekt? Myslíš si, že to, co si žáci od tebe odnesou, je dobrý základ do budoucna na rozjetí kariéry Dje?
Orbith: Vždy kladu důraz na to, aby každý žák pochopil podstatu mixování, to jak si s tím pak každý naloží, už je čistě jen na něm. V djingu jsou věci, na které člověk přichází dlouho a pracně, já mu je můžu vysvětlit během 10ti hodin, to vidím jako velice pozitivní věc. O tom, jak se kdo prosadí, už bohužel rozhodovat nemohu, a je to na každém z nich.

Kdo byl tvůj nejlepší žák, co školou prošel?
Orbith: Byl to jeden chlapec ze skautského oddílu, nikdy v životě na nic nehrál, stoupnul si ke gramofonům a během 20 min. dělal plynulé mixy, toto jsem nikdy v životě ještě nezažil.Máte společný radio pořad HIFI, v jakém duchu se odehrává příprava na tyto nedělní večírky, kdy společně ladíte moravské domácnosti?
Orbith: Žádná příprava neprobíhá, s Radkem to ani nejde, ale naštěstí jsme tak sehraní, že se můžeme potkat klidně minutu před vysíláním a nedělá nám problém se sladit a připravit.
Jerry: Je to spontánní pořad plný překvapení a nečekaných momentů i pro nás. Snažíme se každý týden prezentovat ty nejnovější tracky a sety domácích i zahraničních DJs, projektů. Vše doplňujeme pozvánkami na nadcházející akce a rozhovory v našem „super elektrickém“ křesle - s promotéry a DJi. Prostě si to poslechněte. Otevíráme brány do pekel každou neděli od 21.00 do 23.00 hodin na brněnském Radiu Kiss Hády a v úterý ve stejném čase na ostravském rádiu Kiss Morava.

Je za námi rok 2009, jak jste jej prožili a kde jste trávili vánoční svátky?
Orbith: Rok 2009 byl opět plný práce a starostí, jak už to teď u mě tak bývá. Vánoce jsem prožil klasicky doma s dětmi a přítelkyní, bylo to moc hezké.
Jerry: To už šlo ne?

A na závěr zkuste říci jeden na druhého nějakou perličku…
Orbith: Bohužel to nejde. Je jich spousta, ale nechtěl bych Radkovi nějak ubližovat, hrozil by mu buď rozvod, nebo nějaké trestní stíhání.
Jerry: Myslíš o tom přepružencovi?:) To by bylo na malou slohovou práci. Poslechni si v neděli rádio a dozvíš se..

Zdroj: TZ Citadela, s.r.o.
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 8. 3. 2010 08:00
Chovancová, Michaela. 2010. Jerry & Orbith: „Paul van Dyk? Pump This Party!“. Vychytané.cz. [Online] 8. 3. 2010. [Citace: 4. 10. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2934. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jerry-&-Orbith:-„Paul-van-Dyk?-Pump-This-Party!“
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.146s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.215.190.193
Serverový čas: úterý 4. října 2022 16:17