Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Svítání

Upíři se stali obrovským fenoménem posledních let, všichni o nich píšou, natáčejí nebo se jimi chtějí stát. Akorát by to chtělo u některých více promyslet do detailu.
Přidat na Facebook
Svět ovládli noční lidé, lidé kteří potřebují k životu krev. Obyčejní smrtelníci jsou na pokraji vyhynutí. Stali se jakýmsi dobytkem jen na krmení hladových nesmrtelných.

Ve zkratce, upíři nemají vůbec žádné nadpřirozené schopnosti, nelítají, rychle se nepohybují ani moc neumí hypnotizovat pohledem.
Normálně pracují místo ve dne v noci, mají děti a nudné životy. Tedy než se začne šířit jakási nákaza. Jídlo najednou dochází, krevní bary nesmí prodávat ani o milimetr krve navíc a děti nemrtvých vyhrabávají mrtvoly v domnění, že najdou aspoň kapku krve v nějakém hrobě.

Upíři se začínají měnit, díky nedostatku jídla, v jakási netopýří slizká monstra, která kvičí, mají ohromnou sílu a občas se houpají vzhůru nohama. Bohužel pro normální upíry, protože jejich zmutovaní spoluobčané se nebojí kousnout ani do svých vlastních řad. V jednom obrovském podniku na upíří žvanec, je vědec, který se snaží přijít na náhražku krve. Nějak se mu to nedaří, dokud nepotká smrtelníky, kteří ho navedou úplně na jinou cestu výzkumu.

Byla jsem šokovaná. Film byl spíše něco jako politické tlachání, kdo je víc. Jestli se za celý film objevily tři utrhnuté hlavy, tak to možná ještě přidávám navrch. Není to zas taková nuda, ale zas nic světoborného. Jsem odkojena na Bladovi a jeho schopnosti zabíjet pohledem. Jednou bych uvítala, aby se vrátil zpátky, ale v rukou skvělého režiséra. Daybreakers mě chvílemi nudilo. Tam kde měla být nějaká pořádná mela, tak se jenom mumlaly nesmysly. Ethan Hawke v roli vědátora mě deprimoval a ani Willem Dafoe mu nedokázal zachránit záda..

Daybreakers
Austrálie, USA 2009, 98 minut
sci-fi, thriller

Režie: Michael Spierig, Peter Spierig
Hrají: Ethan Hawke, William Dafoe, Sam Neill, Isabel Lucas, Jay Laga'aia, Claudia Karvan, Vince Colosimo, Michael Dorman, Mungo McKay

joslin
(Petra Hrabalová)
středa 24. 3. 2010 08:00
Hrabalová, Petra. 2010. Svítání. Vychytané.cz. [Online] 24. 3. 2010. [Citace: 1. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2928. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Svitani
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.116s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.207.240.77
Serverový čas: čtvrtek 1. června 2023 04:35