Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Soundtracks of our lives

Postmodernistická koláž spojující prvky divadla a elektronické hudby a videoartu. Doporučujeme minimálně pročíst! ;)
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Soundtrack Of Our Lives
pátek 5. března 2010 21:00
(konec +- sobota 6. března 2010 02:00)
Tři Opice
Vsetín (CZ)
SOUNDTRACK OF OUR LIVES je jedním z nových projektů pod záštitou Phonoline.

Postmodernistická koláž spojuje prvky divadla a elektronické hudby a videoartu. Je také částečně kritikou fenoménu reality show. Celé pojetí večera vychází z tradice performance – jednoho z nejvýraznějších prostředků současného akčního umění navazující na happeningy a jiné aktivity, jde o hraniční formu umění, zaměřenou přímo na tvůrčí čin v časoprostorové situaci, ve skutečném čase a přirozeném prostředí, intermediální projev spojující některé tradiční divadelní, taneční, hudební, literární, výtvarné i architektonické postupy v současném vztahu akce-prostředí kladoucí důraz na nová média: video, počítače, komunikační technologie.

Naším cílem je propagovat současnou dramatickou tvorbu podle našich představ, zejména pak ne v tradičním pojetí kamenného divadla, ale koncipovanou jako řadu divadelních vstupů okořeňujících vystoupení Dj´s. Přinášíme tak nový typ vyprávění, ale i nový typ postav. Performance dvou herců a skupiny Dj´s " SOUNDTRACK OF OUR LIVES " vznikla volně na motivy dramatu Falka Richtera. On je Dj, ona bývalá televizní moderátorka, oba umístěni pod neustálý dohled kamer. Dva umělci, kteří mají kořeny v klubové kultuře, kteří musí být vždy rychlejší než systém, který je chce komerčně vymýtit, a který sami využívají ke své práci sebe. Nesledujeme jejich reálný život a reálné vztahy, ale to, jak jsou umístěni do umělého prostředí a situací a jak navazují mezilidské vztahy, jež jsou díky tomu, jak jsou krátkodobé a vyvolané uměle, také vlastně do jisté míry fikční a proto nereálné. Aktuální události jsou vzhledem k rozsáhlosti díla vždy jen malým střípkem, svůj význam často získávají až v rámci celkového pohledu. Ve výsledku se nám odhalují především obecné mechanismy sociální a personální psychologie, jedná se tedy svým způsobem o laboratorní experiment, do kterého účinkující vstoupili a vy máte možnost je při tom sledovat.


Reality show vtrhly do českých i slovenských televizí jako očistná bouře: způsobily změny ve sledovanosti, přiměly televizní rady k udělování pokut a vzedmuly společenské vášně. Teď útočí na váš klub, tak si to nenechte ujít.

Zdroj: TZ Seegeng
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
středa 3. 3. 2010 08:00
Prachař, Štěpán. 2010. Soundtracks of our lives. Vychytané.cz. [Online] 3. 3. 2010. [Citace: 2. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2907. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Soundtracks-of-our-lives
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.078s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.59.38
Serverový čas: sobota 2. července 2022 18:37