Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Frida a Frida klevetí v šopě

Převaha žen bude v Zelenáčově šopě na tradiční oblíbené besedě Klevetivá středa před premiérou s názvem Fridy Kahlo 3. března od 17 hodin.
Přidat na Facebook
O nové inscenaci připravované pro Studio Z Městského divadla Zlín budou klevetit hned dvě představitelky Fridy Eva Daňková a Tamara Komínková. Své pojetí přiblíží režisérka a autorka scénáře Janka Ryšánek Schmiedtová. Sekundovat jim bude dramaturg Vladimír Fekar. Role moderátora se ujme umělecký šéf zlínského divadla Petr Veselý.

„Když mě jednou oslovil Vladimír Fekar a řeč se stočila na Fridu Kahlo, přečetla jsem si o ní všechno, co bylo v Čechách k mání, a nakonec se rozhodla, že, mám-li o této ženě dělat pořádnou inscenaci, musím si k ní cestu najít sama a nekopírovat cizí názory nebo slavný film,“ říká mladá režisérka Janka Ryšánek Schmiedtová.

Povídat se bude nejen o slavné charismatické mexické malířce Fridě Kahlo, která se stala doslova malířskou ikonou, ale například i o spolupráci s kapelou Los Perdidos z Holešova, která se zaměřuje na latinsko-americkou hudbu. Právě ta bude v představení živě hrát.
„Těším se na kapelu Los Perdidos, prý jsou ve zdejším okrese pojmem, už teď tuším, že to bude pořádný úlet a nadupaná akce,“ dodává režisérka.

Pořádný „úlet“ to bude i podle kapely samotné: „Celý jeden rok nás budete moci vidět a slyšet i na divadelních prknech. Coby hudební složka se budeme pravidelně zjevovat v Městském divadle Zlín ve hře Fridy Kahlo. Vniřní boj mexické surrealistky je pro nás výzvou. Přijďte, je to úlet!“ zvou Los Perdidos.

Česká premiéra Fridy Kahlo v sobotu 6. března je vyprodaná, diváci mohou využít repríz ve čtvrtek 11. března v 17 hodin a v pátek 18. března v 19 hodin.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
pondělí 1. 3. 2010 08:00
Jarešová, Veronika. 2010. Frida a Frida klevetí v šopě. Vychytané.cz. [Online] 1. 3. 2010. [Citace: 4. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2895. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Frida-a-Frida-kleveti-v-sope
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.09s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.94.86
Serverový čas: pondělí 4. července 2022 08:52