Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dva Italové ve Zlíně

Ne nadarmo se říká, že zlínské divadlo bylo postaveno i pro účely operního umění. Přestože zlínský soubor nabízí především činoherní kousky, majestátní budova na třídě Tomáše Bati několikrát do roka zve i operní umělce.
Přidat na Facebook
Publikum krajského města totiž na operu a operetu chodí velmi rádo. V únoru a březnu si mohou diváci vychutnat dvě skutečné lahůdky. S Rigolettem dorazí Slezské divadlo Opava a s Boccacciem zavítá do Zlína Moravské divadlo Olomouc.

V sobotu 27. února v 19 hodin čeká zlínské diváky ve Velkém sále opera v italském originále s českými titulky Rigoletto od Giuseppe Verdiho v podání Slezského divadla Opava.
Verdiho tvorba zní neustále ze všech jevišť světa a opera Rigoletto zejména. Jde o dílo, o němž se dá říci naprosto jedinečně, že je geniální po všech stránkách. Přestože zachovává tradiční formy italské opery, zpracování, a především nápadité zacházení se sólovými party, ji proměnily v operní skvost. Napsána byla podle Hugova dramatu Král se baví. Představení dlouhé 2 hodiny 40 minut včetně dvou patnáctiminutových přestávek režíroval Ladislav Štross, dirigentem je Damiano Binetti.
Hrají: Alexandr Vovk / Peter Svetlík, Martin Bárta / Nikolaj Někrasov, Katarína Jorda Kramolišová / Lucie Mlynářová, Peter Soós / Martin Gurbaľ, Ilona Kaplová / Šárka Maršálová, Ivana Olejáková / Anna Sokolová a další.

Ve středu 17. března v 17 hodin bude na jevišti Velkého sálu k vidění operetní dekameron s pravým italským temperamentem Boccaccio od Franze von Suppé v podání Moravského divadla Olomouc.
V oblasti klasické vídeňské operety je Boccaccio Franze von Suppé výjimečným operetním dílem. Tvůrci textové předlohy sáhli po inspiraci rozpustilým středověkým povídkovým souborem Giovanniho Boccaccia Dekameron. Aktuálnost humorného pohledu na svět lidských slabostí a komiky mnohdy i uměle vynucované a předstírané manželské věrnosti, umocněna v případě Boccaccia vtipnou a líbeznou Suppého hudbou, je dodnes zárukou potěšujícího divadelního zážitku. Právě v takovém námětu mohl Suppé projevit a využít svůj jižní temperament, proměněný v pravý italský oheň a pestré barvy, jimiž vystihl prostředí a vůni renesanční Halie. Giovanniho Boccaccia ztvární Tomáš Král či Antonín Valenta, v dalších rolích hrají Jakub Rousek / Jan Valušek, Milan Vlček / Ondřej Koplík, Vladimír Třebický, Magda Málková / Lea Vítková, Petr Šíma / Josef Sitko, Ludmila Machytková / Rita Schimkeová a další. Spoluúčinkuje sbor, orchestr a balet Moravského divadla. Přes dvě hodiny dlouhé představení režíroval Martin Dubovic, diriguje Miloslav Oswald.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
pátek 26. 2. 2010 08:00
Jarešová, Veronika. 2010. Dva Italové ve Zlíně. Vychytané.cz. [Online] 26. 2. 2010. [Citace: 6. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2893. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dva-Italove-ve-Zline
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.96.43
Serverový čas: středa 6. července 2022 02:37