Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Sázavafest letos oslaví desáté narozeniny!

Pořadatelé Sázavafestu, který je již několik let považován za jeden z největších multižánrových a multikulturních festivalů v Česku, se letos těší na oslavu 10 let trvání.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Sázavafest 2010
čtvrtek 5. srpna 2010 20:00
(konec +- neděle 8. srpna 2010 20:00)
Areál Sázavafest Kácov
Kácov (CZ)
„Letošní rok se ponese v duchu především toho nejlepšího, co návštěvník mohl za posledních devět let na festivalu vidět a slyšet,“ řekl ředitel festivalu Pavel Kloupar. „Když se podívám do historie festivalu, tak například v této době se dala dohromady formace Monkey Business, v popředí s Romanem Holým a na premiérovém Sázavafestu tehdy zahráli jeden z prvních koncertů ve své historii.“

Nejznámějšími hudebními česko-slovenskými interprety, kteří nebudou u oslav festivalových narozenin chybět, jsou například Sto Zvířat v čele s Honzou Kalinou, který přislíbil sto minutové speciální vystoupení, Support Lesbiens, Anna K., Monkey Business, Miro Žbirka, UDG, Tatabojs, Kurtizány z 25. Avenue, Kamil Střihavka, který letos oslaví 20 let trvání své kariéry, či stále populární Marta Kubišová. Díky tzv. Bitvám o Sázavafest, které vyvrcholí v rámci Jarního Sázavafestu, budeme v Kácově moci slyšet i tři vítězné začínající kapely tohoto klání, včetně vítězů soutěže RGM Live Space 2009 kapely The Roads a No Heroes.

Festivalová dramaturgie bude letos bohatá nejen po hudební stránce. Program oživí autorská čtení Michala Viewegha a Ireny Obermannové, autorky mnoha úspěšných knih, mimo jiné Deník šílené manželky. Návštěvníci budou moci shlédnout filmové lahůdky letošních ozvěn Anifestu, navštívit divadelní představení či tematické workshopy. Kytaristu a zpěváka Honzu Homolu z kapely Wohnout uvidíme ve stále oblíbenější Balbínce. Návštěvníkům předvede své sólové album s názvem Homolka Tobolka.Jarní forma Sázavafestu se v letošním roce nově uskuteční 3. dubna v Kulturním Domě Vltavská v Praze, kde se představí na dvou scénách více jak 15 účinkujících. Akce vypukne v 16 hodin. Návštěvníky čeká skutečně pestrý program. Mezi hlavní lákadla patří jistě multižánrový hudebník Xindl X, legendární reggae formace Švihadlo, žánr ska pak zastoupí současná špička domácí scény v podání Fast Food Orchestra nebo seskupení Skapollo. Příznivci říznější muziky si přijdou na své při poslechu kapel jako Queens of Everything, Krucipüsk, punkových Plexis či spřízněných Apple Juice. Nebudou chybět ani stále populárnější Rybičky 48, funk v podání Bad Ass Honkies, jejichž zpěvačka připomíná hlasem slavnější kolegyni Amy Winehouse. Jak již bylo uvedeno, směsici hudebníků pak ještě doplní šest nejlepších finalistů soutěže Sázavafest Battle. Tři z nich si zahrají na letním Sázavafestu 2010 v Kácově. Do konce února je cena na jarní Sázavafest 150 Kč. Na místě pak bude za 330 Kč.

LINE UP/ Jarní Sázavafest 2010Semifinalisté letošních Bitev: Good Fellas, Hluční sousedé, Monday (Finsko), Francis´ Drake, Nás všech, Fiha a jako náhradníci kapely Dharma Inc. a Vanda.

Většina z vás jistě postřehla, že Sázavafest změnil svou image a grafiku. Tento počin je především dílem Veroniky Padilly, které se podařilo najít ten správný směr a její grafické prvky budou v letošním roce provázet festival na každém kroku. „Zadání bylo jasné, oddělit jasně jarní, letní a podzimní část a přitom vytvářet jeden festival. Proto jsem vymyslela jako ústřední motiv postavičku „Sázavku“, která vyjadřuje universální symbol, dá se s ní hrát a dělat cokoli:),“ uvedla Veronika.

Změna vizuálního stylu se projeví i v internetové komunikaci. Oficiální internetové stránky festivalu www.sazavafest.cz v nejbližší době doznají výrazných změn a samozřejmě redesignu. „Nový web bude návštěvníkům nabízet především komplexní a přehledně řazené informace, multimediální obsah se spoustou fotografií, hudebních ukázek a videí. Důraz bude kladen i na naši fanouškovskou komunitu a jejich vzájemnou komunikaci. Samostatný web bude mít nově jarní, letní i podzimní verze festivalu,“ uvedl Tomáš Klečka, zodpovědný mj. za e-marketing.

Oficiálním pivem festivalu a hlavním partnerem letošního Sázavafestu bude již tradičně značka Krušovice, letos již posedmé! Pro letošní jubilejní 10. ročník si pro návštěvníky festivalu připravila řadu novinek a to nejen v prezentaci značky, ale i v zajímavé nabídce sortimentu. „Pro lepší komfort návštěvníků festivalu připravujeme také významné navýšení počtu výčepních míst,“ uvedla Silvie Jacquesová, event manager společnosti Heineken Česká republika. Kromě nabídky sortimentu krušovických piv budou moci návštěvníci festivalu ochutnávat také pivo značky Heineken a samozřejmě točené nealkoholické pivo.

Jelikož si pořadatelé uvědomují, že fanoušky je neustále nutné držet v pozoru, rozhodl se založit novou pravidelnou složku festivalu a k jarní, letní a podzimní části ještě letos přibude Jarní Sázavafest Morava. „K tomuto kroku jsme se letos rozhodli využít města Zábřeh pro jeho přátelské festivalové prostředí. Věříme, že festival bude hrdým bratříčkem pražských obdob a letního Sázavafestu v Kácově a že do budoucna nabídneme více takovýchto míst, která budou dělat dobré jméno festivalu,“ uvedl Viktor Žák, produkční festivalu. Tento festival se uskuteční již 24. dubna a během jednoho dne se zde vystřídají kapely MIG 21, Xindl X, Narcotic fields, Rybičky 48, Veronika Padilla, 380V, Bad Ass Honkies nebo Genius Mess Poets.

Současný stav prodaných vstupenek na 10. ročník je podobný jako v loňském roce a dokonce i v tomto období nárůst prodeje mírně stoupá. Festival začíná “na vlastní kůži“ pociťovat sílu tradice, návštěvníci se vracejí a rok od roku se jejich počet zvyšuje. Rovněž se ukazuje, že i investice do stávajícího areálu v Kácově měla své opodstatnění. Vstupenky na Letní Sázavafest v Kácově je možné do konce února zakoupit v předprodejích za 600 Kč + poplatky. Celý březen budou o 50 korun dražší, ale kdo si zakoupí v tomto období vstupenky tři, dostane navíc čtvrtou jako dárek.

Sázavafest 2010 podporují:
Heineken Česká republika, a.s., Music City, Novinky.cz, Právo, TN.cz, Instinkt, Sedmička, Centrum.cz, Houser, Super.cz, Metro, Report, Muzikus.cz, TV Óčko, TopZine.cz, Ticketpro, Stark - LO´R, Anifest, Ilegalne.cz, Ticketstream, AdActive, Poslouchej.net, Hnutí Duha, Osa, městys Kácov, Posázaví.
Děkujeme

Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 23. 2. 2010 08:00
Chovancová, Michaela. 2010. Sázavafest letos oslaví desáté narozeniny!. Vychytané.cz. [Online] 23. 2. 2010. [Citace: 2. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2884. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Sazavafest-letos-oslavi-desate-narozeniny!
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.133s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.235.78.122
Serverový čas: sobota 2. července 2022 13:39