Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Věra Špinarová Nadoraz 2010

Přinášíme rozsáhlý rozhovor s aktéry turné
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Věra Špinarová nadoraz 2010
středa 24. února 2010 19:00
(konec +- čtvrtek 25. února 2010 02:00)
GARAGE Club
Ostrava (CZ)
Jedna z nejlepších českých zpěvaček a hudební ikona Věra Špinarová vyráží 24. února na téměř dvouměsíční turné. „Věra Špinarová Nadoraz 2010 – historicky první samostatné turné“ je oficiální název česko-slovenského turné, během kterého navštíví Špinarová čtrnáct měst České republiky a na závěr turné taky tři města Slovenska. V umělecké kariéře zpěvačky se jedná o historicky vůbec první samostatné turné. Jako host turné se představí zpěvák a skladatel Petr Bende, zpěvačku bude doprovázet band jejího syna Adama Pavlíka.

Sešli jsme se s Věrou Špinarovou, kapelníkem a managerem v jedné osobě Adamem Pavlíkem a hostem turné, Petrem Bende, abychom je vyzpovídali ještě před zahájením turné.

1) Nemůžu jinak, než začít otázkou – těšíte se na turné? Přece jen budete dva měsíce na cestách.

Věra Špinarová:
Těším se velice, protože je to moje první celorepublikové turné na sklonku mé kariéry. Povezeme s sebou novou scénu, videoprojekce a to vše je pro mě úplně nové. Opravdu jsem nikdy nebyla na turné. Těším se na sedmnáct koncertů na stejném pódiu. Navíc i ve městech, kde jsme nikdy s kapelou nehráli.

Adam Pavlík:
Moc se těšíme, já i celá kapela. Připravili jsme nějaké novinky a jsme zvědaví na reakce lidí.

Petr Bende:
Na turné se moc těším. Je super, když se jede jedno ucelené turné s jedním programem. Vše je skvěle připraveno a pak si člověk může vychutnat rozdílné reakce publika v jednotlivých městech . Nedávno jsme s kapelou dokončili na konci roku naše prosincové turné, tak se těším na města, kde jsme koncert dlouho neměli.

2) Jak dlouho Vám zabraly přípravy konceptu turné a jak dlouho jste zkoušeli?

Věra Špinarová:
Zpočátku máme zkoušky rozdělené. Kapela zkouší zvlášť a já se učím spíše doma. Když se potom cítím v písni jistá, přijedu na zkoušku a tam to s klukama spojíme.
Adam Pavlík:
Zhruba před třičtvrtě rokem vznikl nápad uspořádat turné po republice a konkrétní obrysy se začaly rýsovat před půl rokem, kdy jsme oslovili o spolupráci agenturu Keen On Production. Nastalo období plánování, výběru lokací a další přípravy. Kapela měla plánované volno leden a únor na zkoušení, ale zájem o naše koncerty s mamkou byl tak veliký, že mezi zkoušením jezdíme ještě hrát. Je to náročné, ale má to tu výhodu, že si už trošku písničky připravované na turné testujeme na lidech.

3) Takže se fanoušci dočkají nějakých nových písniček?

Adam Pavlík:
Nejsou to přímo novinky, ale jsou to staré pecky v novém hávu. Budu jmenovat jednu - Já mám rada boogie a u těch dalších je to překvapení.

4) Proč jste se rozhodli začít turné právě v Ostravě? Nenapadlo Vás spíše v Ostravě turné zakončit?

Věra Špinarová:
Já jsem v Ostravě začít chtěla. K Ostravě mám nejblíže a chtěla jsem, aby právě ostravské publikum vidělo koncert jako první. Navíc Hudební klub Garage Marcela Woodmanna je krásné místo pro začátek turné.

Adam Pavlík:
Ostravský koncert původně vůbec neměl být pro veřejnost. Měl to být startovní koncert pro partnery turné. Zájem lidí byl ale tak velký, že jsme se rozhodli navýšit kapacitu a koncert zveřejnit. Moc se na něj těšíme.

5) Podle čeho jste vybírali města, která navštívíte?

Adam Pavlík:
Máme přehled o městech, která mají zájem o náš koncert. Tak jsme jim chtěli vyjít vstříc a do trasy turné tato města zařadili. Dále jsme vybrali města, kde jsme dlouho nebyli.

6) Zahrajete si v rámci turné i v nějakém městě, kde jste třeba nevystupovali nikdy?

Adam Pavlík:
Těch je hodně, nikdy jsme celý koncert nehráli v Příbrami, Pardubicích, Jablonci nad Nisou, Prostějově, v Litoměřicích, Karlových Varech. Na Slovensku je to Trenčín a Žilina.

Petr Bende:
Pro mě tím budou určitě některá místa v naší republice, ale hlavně Slovensko. V roce 2005 jsme s kapelou jeli společné koncerty s kapelou Čechomor právě na Slovensku a tak se tam moc těším. Můj táta pochází z Bratislavy. Je to i kus mé domoviny, mám tam velkou část rodiny a publikum je tam neméně skvělé jako tady u nás.

7) Věrko, asi častá otázka, jak se cítíte, když máme na pódiu za zády svého syna? Dává Vám to pocit bezpečí, nebo Vám to přijde zcela přirozené?

Věra Špinarová:
Pro mě je to nejlepší, cítím jistotu, protože s Adamem jsem schopná se vždy na všem domluvit. Vše konzultujeme hlavně spolu, každý nápad kapely řešíme spolu. Náš vztah není však je čistě pracovní, tyhle věci dokážeme od těch rodinných docela dobře oddělit. Když jde o práci, jde jen o práci a naopak. Navíc na většinu koncertů jezdíme v autě spolu, takže nejvíce asi pracujeme v autě. Skoro vůbec se nehádáme, i když nedávno jsme se na zkoušce lehce chytili. Dobře to dopadlo, nakonec se vždy domluvíme.

8) Chystá Vaše kapela nějakou novinku, speciálně připravenou na turné? Např. kostýmy, apod.

Věra Špinarová:
O naši image se postarají vizážistka Eva Legutová a kadeřník František Letal. Jednáme s butikem , který nás na turné obleče, vše se ještě řeší.

9) Opravdu si myslíte, že toho velké turné bude první a poslední, jak avizujete?

Věra Špinarová:
Tak abych to uvedla na pravou míru. Tento rok jdu opravdu do důchodu a moc se na to těším. Zpívání mě ale neskutečně baví a rychle by mi chybělo, takže nepředpokládám, že bych končila. Ještě se chystám pár let rozdávat radost svým posluchačům.

Adam Pavlík:
Nikdy neříkej nikdy, třeba toto turné poslední bude a nebo se nám to zalíbí natolik, že už budeme turné jezdit pořád. (smích)

10) Inspirovalo Vás turné k pořízení si např. nových nástrojů nebo nějakých jiných změn?

Adam Pavlík:
Nové nástroje jsme nepořizovali, ale udělali jsme nové aranže a nové zvuky písniček. Ale protože víme, že lidi mají rádi verze původní, tak jsme je zase až tak moc nezměnili. Pořád se držíme toho, co mají lidi nejraději.

11) Petře, ty zazpíváš sám dvě své písničky a potom jeden duet s Věrou. Jakou jste si vybrali písničku?

Petr Bende:
Před dvěma lety jsem pozval Věrku na můj Vánoční koncert v Ostravě a tam jsme si zazpívali společně dvě písně. Mou skladbu Nad horú svítá a druhou píseň s Věrčina repertoáru s názvem Lži a hraj. Na turné jsme se shodli, že jako duetovou píseň zazpíváme právě Lži a hraj. Je to netradičně pojaté blues plné pohody a já si tam ještě zahraji sólo na foukací harmoniku. Z mého repertoáru zazní dvě písně. Určitě zazpívám Nad horú svíta netradičně, jen sám s akustickou kytarou a druhou písní bude asi nová věc z připravované desky.

12) Věrko, co jste hodnotila při výběru hosta?

Věra Špinarová:
Mám Petra hrozně ráda, je to výborný muzikant a jeho hudba je mi blízká. Navíc je to dnes „ostravák“. Volba pro mě byla snadná a jasná. A jelikož jsem už spolu vystupovali, tak se na naši společnou píseň těším. Jsem moc ráda, že Petr pozvání přijal.

13) Petře, co Vás s Věrou spojuje a jak vnímáš, že tě pozvala na turné?

Petr Bende:
Myslím, že nás spojuje stejný názor a pocit v muzice, energie na pódiu a prostě pohoda. Pro mě je to obrovská čest zazpívat si s takovouto zpěvačkou, s jedinečným hlasem. Moc děkuji za pozvání.

14) Je ještě něco, na co se můžou lidé těšit?

Adam Pavlík:
Neradi bychom moc prozrazovali dopředu, ale každopádně budeme mít nové projekce, které budou mapovat celou mamčinu kariéru. Kdo přijde, uvidí a uslyší, všechny srdečně zveme.

15) Máte už hotový playlist? Kdo rozhoduje o pořadí písniček? Kapela nebo Věrka?

Adam Pavlík:
Sestavit playlist je to nejtěžší, člověk má 25 písniček, které musí nějak poskládat a musí zohlednit, jestli se k sobě hodí a jak se mamce zpívají. Dlouho jsem na tom dělal, ale už je to hotové. Může se stát, že ještě něco přehodíme.

Věra Špinarová:
Je to práce nás obou. Některé písničky jsou si podobné atmosférou, tempem, tak je musíme od sebe oddělit písničkou jinou.
16) Máte ještě něco, co byste chtěli k turné říci?

Adam Pavlík:
Dobrá informace pro lidi předem je ta, že během koncertu bude 15 minutová přestávka na kafe (smích).

Věra Špinarová:
Taky se budeme snažit mít pravidelně aktualizovaný web, kde budeme vkládat aktuální fotky z koncertů a taky o nich zpětně psát. Určitě sledujte můj web www.spinarova.cz

Adam Pavlík:
Z celého turné se chystáme natočit dokument, který bude mapovat naši cestu městy.

17) Mám poslední otázku: Co vás kromě turné čeká tento rok?

Adam Pavlík:
Hned po turné pokračujeme v hraní dál. Do konce října máme téměř plný diář, chystáme se na festivaly, letní akce. V srpnu bychom rádi stihli dovolenou. A já s našim kytaristou Martinem Sýkorou jezdíme každý rok na 14 dní vařit 80 dětem na tábor, takže si určitě od koncertování i odpočineme.

Pro Vychytané.cz se ptala Veronika Váňová.
Jouseph
(Josef Kaňa)
úterý 23. 2. 2010 08:00
Kaňa, Josef . 2010. Věra Špinarová Nadoraz 2010. Vychytané.cz. [Online] 23. 2. 2010. [Citace: 5. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2883. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vera-Spinarova-Nadoraz-2010
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.235.78.122
Serverový čas: úterý 5. července 2022 12:28