Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zazpívá na koncertu Bushida v Praze i Božský Kája?

Bushido - jediný německý rapper, který je díky "věčně mladému" duetu s nestárnoucím Karlem Gottem opravdu známý i u nás se chystá na svůj první koncert v Praze.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
EIN KESSEL BOOMBOX: Bushido
středa 21. dubna 2010 21:00
(konec +- čtvrtek 22. dubna 2010 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Z pódií vyprodaných hal, z autogramiád, kde žmoulají památník uslzené fanynky v nekonečných frontách přijíždí 21. dubna do pražského Lucerna Music Baru. Premiérově se tak předvede publiku, co z jeho sedmi studiových alb zná nazpaměť jednu skladbu a překlene jazykovou bariéru, dělící ho od fanoušků s německou slovní zásobou "ajns, cvaj, policaj" a "dů bys švajn". Vůbec poprvé se naskytne možnost něco podobného vidět na akci Ein Kessel Boombox aneb možná přijde i Karel Gott.

Bushido má ze všech německých rapperů na kontě asi nejvíce nej. Je nejprodávanější (za svou kariéru už dostal do pokojů svých fanoušků přes 2 miliony CDs), nejžádanější, nejkontroverznější, nejslavnější, nejbohatší a má z nich asi i nejzvláštnější cíl - chce se stát starostou Berlína... Jeho životní pouť splňuje všechny atributy pohádkového příběhu o raperovi, co se dostal z problémů zlobivého dítěte s tátou z Tuniska a německou mámou, z ulicového biznisu a problémů se zákonem až na vrcholky hitparád, podnikání v oblasti realit nebo vlastní kavárně, kde můžete srkat presso se dvěma a přitom mrkat na jeho zlaté a platinové desky a ani tak neztratil nic ze svého pouličního kreditu.

Bushido má venku celkem 7 studiovych alb. Jeho deska "Vom Bordstein bis zur Skyline" je považována za první německý gangsta rap. K tomu má na kontě undergroundové desky i mixtapy. Patří mu i zářez za největší beef v historii německého rapu s jeho bývalým labelem Aggro Berlin. Na poličkách má několik cen Echo i MTV Europe. Je tak zajímavou osobností, že lidi zajímá i čtení jeho autobiografické knihy ("Bushido") a protože ani to nebylo jeho fanouškům dost, dorazil 4. února i na stříbrné plátno v podobě filmu "Zeiten ändern dich".

Vše ostatní ale bledne při srovnání s jeho majstrštykem. Koncem roku 2008 udělal Bushido něco, o čem nikdo nahlas neuvažoval, o čem možná někdo z českých rapperů snil, ale to jen když byl doma sám, aby o tom náhodou nemluvil ze spaní. Bushido splnil tajná přání a porušil všechna rapová tabu zároveň, když nahrál duet s Karlem Gottem. Těžko představitelná kombinace Bushido + Karel Gott aneb potetovaný gangster rapper s kořeny v Tunisku a trvalým bydlištěm v Berlíně a pětatřiceti násobný Zlatý slavík - "Zlatý hlas z Prahy" se ve skladbě "Für immer jung" stala skutečností a monstrózním úspěchem. Stala se skladbou, která seděla na vrcholcích hitparád tak dlouho, až z toho měla mravenčení.

Jestli nakonec do Lucerna Music Baru 21.4. dorazí i Božský Kája se nejspíše dozvíme až na místě, zcela jistě tam ale prvně bude King Bushido a protože si tenhle milník jistě nechcete nechat ujít, můžete si zatím procvičit "nemetská slovítška" jako "wundabá", "total fenomenál", "unglaublich", "haló" nebo "auf výdr zén", ať nejste mimo.

21.4., Lucerna Music Bar, Praha
Ein Kessel Boombox
BUSHIDO /Ersguterjunge, Berlin, D/
Tafrob aka Paul Geier /Blind Deaf, Brno/
DJs: Pufaz aka Rudi Völler, Chocolatic aka Felix Antoan Schaumbad
Více informaci: http://www.boombox.cz/21-04-2010_EIN_KESSEL_BOOMBOX-_Bushido/Klipy:

Bushido & Karel Gott - "Für Immer Jung"Bushido - "Electro Ghetto"Bushido - "Janine"Bushido ft Baba Saad - "Nie ein Rapper"Fred
(Fred Durst)
pondělí 22. 2. 2010 10:55
Durst, Fred. 2010. Zazpívá na koncertu Bushida v Praze i Božský Kája? . Vychytané.cz. [Online] 22. 2. 2010. [Citace: 7. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2879. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zazpiva-na-koncertu-Bushida-v-Praze-i-Bozsky-Kaja?-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.12s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.235.228.219
Serverový čas: čtvrtek 7. července 2022 09:11