Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Percy Jackson: Zloděj blesku

Další světový bestseller na plátně
Přidat na Facebook
Předskokan remaku filmu "Souboj Titánů" nám otevírá bránu do světa antických hašteřivých bohů. Cesta bude rovná, bez výmolů, pořádně drsného terénu se snad dočkáme v druhém zmiňovaném filmu.

Percy je velmi aktivní teenager s dyslexií, žijící s matkou a nechutným otčímem. Očividně se mu noc nedaří, tak se chodí uklidňovat do bazénu se svým „oberleným“ kamarádem.
Při exkurzi v muzeu zjistí, že některé učitelky jsou opravdu fúrie a že mu asi něco tajili.
Všichni jsou najednou divní, divné je i pero, které dostal na obranu, z kamaráda je najednou ochránce s kozíma nohama a máma v tom všem jede taky.
Odveze Percyho a Grovera do Tábora poloviční krve, kam ona nesmí vstoupit a odskočí si na výlet do horoucích pekel. Po pár dnech kómatu Percy zjistí, že to nebyl jen pitomý sen, že jeho otec je bohem všech oceánů a vod Poseidon, čili že on je polobůh a takových jako on si ostatní bohové pořídili víc. Venku mu jdou všichni po krku, protože někdo ukradl Diův blesk a ten si myslí, že to byl Percy. Strejda Hádes Percymu u táboráku oznámí, že když mu blesk dá, vrátí mu matku. A tak si Percy zabalí Hermovi okřídlené Conversky, cestou přibere kamaráda satyra a dceru Athény a vyráží na výpravu za zlodějem.


Má to našlápnuto na docela solidní jízdu, ale to by se kapitánem loďky nesměl stát Chris Columbus, který z každého filmu udělá průměrnou rodinnou plavbu. Viz první dva díly Harryho Pottera.
Ale taková hrůza to není. Triky jsou povedené, vtípků se taky pár najde (kdo chcete do pekla, tak hurá do Hollywoodu a zlato s sebou a taky pořádně naleštěný IPhone, nikdy totiž nevíte, kdy budete muset koukat za roh), herecké obsazení plné hvězd a na to, že příběh není nic originálního, na to si už začínáme zvykat.

Verdikt? Klidně nastupte, z téhle plavby mořskou nemoc nedostanete a ledovce po cestě taky nepotkáte. Čeká vás typická cesta zaoceánským parníkem pro celou rodinu.
Do bouře plné božských blesků se dostaneme v jiném filmu, SNAD.

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
Fantasy / Dobrodružný / Komedie
Kanada / USA, 2010, 118 min, dabing

Režie: Chris Columbus
Hrají: Logan Lerman, Rosario Dawson, Uma Thurman, Pierce Brosnan, Sean Bean, Alexandra Daddario, Catherine Keener, Steve Coogan, Kevin McKidd, Melina Kanakaredes, Erica Cerra, Brandon T. Jackson, Joe Pantoliano

Verushka
(Veronika Jarešová)
sobota 20. 2. 2010 08:00
Jarešová, Veronika. 2010. Percy Jackson: Zloděj blesku. Vychytané.cz. [Online] 20. 2. 2010. [Citace: 6. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2874. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Percy-Jackson:-Zlodej-blesku
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.94.72
Serverový čas: středa 6. července 2022 05:46