Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

CASCADA live – DANCE REVOLUTION presents: THE RUFFBOYZ

Discoclubový projekt THE RUFFBOYZ pod sebou skrývá tři zkušené DJs - Franta Babka, Lukáš Malý a Mr. Vee, kteří mají na poli taneční a klubové muziky opravdu hodně zkušeností i díky jejich každovíkendovému vytížení v klubech za mixážním pultem. Několikaleté zkušenosti DJů začátkem roku dávají dohromady a usedají do studia, kde se začíná rýsovat projek THE RUFFBOYZ.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
CASCADA live
pátek 26. února 2010 20:00
(konec +- sobota 27. února 2010 04:00)
PVV Ideon, Pardubice
(CZ)
... Vzniká první vlaštovka projektu singl Carmen (Sad Love). Ve skladbě jsou použity prvky z notoricky známé opery Carmen doplňené houslovými pasážemi. Singl je tedy skvělá kombinace klasiky s moderními prvky ovlivněnými současným energy electro trendem. První úspěchy na sebe nenechají dlouho čekat a singl se objevuje hned na několika tančních kompliacích v Čechách a na Slovensku. Zároveň je singl Carmen (Sad Love) nasazen do oficiální taneční hitparády Czech Dance Charts, kde boduje na jejích předních příčkách. Singl se začíná těšit oblibě i u tanečních radií a zároveň dosahuje toho nejdůležitějšího – líbí se publiku. Reakce jsou kladné a díky tomu o pár měsíců později jeví o píseň zájem i Shaun Baker a německý label Uptunes, nizozemský label ToCo a polský label Magic Records. Tyto labely připravují speciální remixy pro německý trh. První singl Carmen (Sad Love) se objevuje v TOP 20 německé singlové hitparády.Tento úspěch dodává další energii do práce a projekt vydává svůj druhý oficiální singl Carmina Burana, ke kterému dělá speciální taneční remix německá DJ star SCOTTY.
Tento druhý singl se opět dostává do německých hitparád, na zahraniční i domácí taneční kompilace a buduje na předních příčkách domácích tanečních chártů. Na sklonku roku 2009 THE RUFFBOYZ ve spolupráci s projektem AL CAPPUCINO vyprodukovali oficiální remix clubového megaitu WELCOME TO IBIZA 2k10 a v těchto dnech připravují svůj nový autorský singl, kterému svůj hlas propůjčí belgický zpěvák Danzel.

Zde je rozhovor s partičkou THE RUFFBOYZ / Franta Babka (F), Lukáš Malý (L) a Mr. Vee (V) /1. Ahoj pánové, i na Vás typická otázka na začátek interview. Jak se vám daří?
L: Myslím, že budu mluvit i za kluky, když řeknu že super. Je za námi myslím úspěšný rok 2009, takže ano – dobře
V: Až na sníh, mráz, státní dluh a politiky všech barev a vyznání souhlasím s Lukášem!

2. Budete hrát v Ideonu v Pardubicích v pátek 26. února 2010 na akci Dance Revolution. Jedná se o halu s kapacitou přes 3tisíce lidí. Hráli jste již někdy na podobné akci? Jak se na své vystoupení těšíte?
F: Myslím, že všichni 3 jsme už sami za sebe na podobně velkých akcích hráli, každopádně dohromady jestě ne. Projekt The Ruffboyz vznikl před méně než rokem a vzhledem k tomu, že jsme neměli ještě dostatek materiálu, nechtěli jsme s projektem na živé vystoupení vyjíždět. V tento okamžik je již ale vše dokonale připraveno, takže můžeme s klidem prohlásit, že akce Dance Revolution bude vyjímečná i historicky prvním živým vystoupením projektu The Ruffboyz.
V: Během své hudební dráhy jsem hrál před několikatisícovým davem mnohokrát. Od country festivalů, rockových festivalů až po mega akce Orion Hall a Summer Of Love. Vždycky je to vyjimečný zážitek. Tak se pochopitelně těším!

3. Můžete nám tedy prozradit, co nás čeká a nemine ve vašem hudebním čase?
L, V: Určitě budeme presentovat naši tvorbu, rozhodně tedy zazní hity Carmen a Carmina Burana, které navíc doprovodí na živo operní zpěvačka s houslistou. Na pódiu nás tedy bude celkem 5. Pak jistě zazní i aktuální remix Welcome to Ibiza 2k10 a možná stihneme i zcela nový singl, který bychom rádi na této akci premiérově představili. Dál náš set složíme z vlastních bootlegů a mash-upů profláknutých klubových energy electro hitovek.

4. Vaše skladby Carmen a Carmina Burana byly vydány v Německu a dokonce zaznamenaly na český taneční projekt úspěch v německých hitparádách. Jaký je to pocit?
F, V: Pocit je to určitě skvělý. Jakýkoliv zájem o naší tvorbu nás samozřejmě ze srdce těší. Naše práce a celkově kolotoč okolo projektu nás baví a když pak vidíme, že se tracky líbí ať už v Čechách nebo Německu, je to vždy velmi příjemný a jednoduše nám to dodává energii a chuť se pouštět do další práce. Velice nás také nabíjí skutečnost, že o remixy našich tracků, jakož i o naše remixy, stále více usilují naši kamarádi, DJs a projekty ze zahraničí, jako například Pulsedriver, Jan Wayne, Shaun Baker, Spankers a podobně. Je to opravdu skvělý pocit.
L: Lépe bych to neřekl.

5. Na akci Dance Revolution bude jako headliner vystupovat německá formace Cascada, která sklízí velké úspěchy i v USA a Velké Británii. Co si myslíte o expanzi taneční muziky do těchto teritorií, které byly doposud ovládány pouze klubovou muzikou a R´n´B? Má podle tebe komerční taneční hudba budoucnost?
F: Já nevim jak v USA, ale tady u nás v srdci evropy komerční taneční muzika vždy měla a má budoucnost. Podle mne je to především tím, že se u nás mísí hudba mnoha evropských kultur a to od slunných energických jižních písní, přes německý trance a Handz Up až po ruský, či rumunský pop. Lidi v České Republice měli vždy rádi jednoduché melodické písně s chytlavým refrénem. Proto si myslím, že alespoň u nás všechny trendy časem odezní, ale komerční taneční hudba zůstane, resp. se všechny trendové hudební styly prolnou v jeden hlavní komerční proud. Koukni se na „RnB“ typu Pitbull, nebo Black Eyed Peas. To už nemá s RnB (naštěstí) nic společného.
L: Že konečně i za velkou louží dostávají rozum……… a budoucnost? Určitě tam je. Cesta k ní bude možná náročná, ale fungovat to bude.
V: Komerční taneční hudba má od pradávna nejširší záběr a logicky nejvíce posluchačů. Až to pochopí naše rádia a přestanou si hrát na Brooklyn, rapidně jim stoupne poslechovost. USA a V.B. nejsou vůbec ovládána RnB. To je záležitost určitého etnika, pravda silného, ale stačí se podívat, co je za posluchače na kterém koncertu a je to jasné. MTV to před časem došlo a proto stáhla z Evropy kanál věnovaný RnB. Nikdo na to nekoukal. Místo něho pustila do éteru MTV Dance. Podotýkám, že na základě rozsáhlého celoevropského vlastního průzkumu. A komerční taneční hudba v obou zmíněných zemích vždy bodovala. Abba, Aqua, Crazy Frog a teď třeba Cascada. A to i přes velice silný patriotizmus, tedy něco, co v naší krajině neznáme.

6. Téměř každý dj má nějaké své vzory, určitě i vy pánové. Kteří to jsou?
L: Interpretů je hodně, takže to je takhle dost těžký. Dost mě oslovuje tvorba Davida Guetty, Normana Cooka aka Fatboye Slima, dále pak třeba Deadmau5, Calvin Harris atd, atd. Pokud má skladba ale dobrý nápad a chytne mě, tak je mi i jedno kdo jí nahrál. Jo a v poslední době mě dostal set Paola Ortelliho z projektu Spankers. Geniální DJ.
V: Nemám vyloženě vzor. Z DJ´s, které jsem slyšel živě, mě dostali Gabry Ponte, Maoro Picotto, Scotty…Z producentů se mi líbí práce Topmodelz, Maniana, Raindropz a spousty dalších.
F: Já žádného idola, ke kterému bych se modlil a chtěl být jako on nemám. Ale velice si vážím práce mnoha kvalitních DJs a především jejich managementů, a to ani ne kvůli technice jejich hraní nebo výběru tracků (to zvládne po několikaletém tréningu každý talentovaný DJ), ale například proto, že dokážou zásadně ovlivnit hudební trendy a překopat hudební trh na celém světě. Tím kdo to naposledy dokázal je David Guetta, od World Is Mine uběhlo pár let a podívej se, z frantíka se vyklubala hudební ikona produkující Black Eyed Peas a nové album Madonny, frajer který boduje minimálně se 3mi singly v první desítce snad každé hitparády na světe. Respect!

7. Který hit je Vaší srdeční záležitostí?
L: Ouu. Tak to je asi podobné jako u mých vzorů. Dobrých skladeb je hodně... Dost se mi líbí třeba Randy Katana – The Hype nebo třeba klasika „Made In Czech Republic“ – Lucca & Christian Fisher - Bodydance.
V: Srdeční záležitosti odplouvají s proudem času, kdysi Pink Floyd – Wish You Where Here, Led Zeppelin, později Maoro Picotto a teď třeba Topmodelz – Time To Wonder.
F: Mojí stdeční záležitostí je už pár let singl Welcome To Ibiza a možná právě proto jsme udělali společně s projektem Al Cappucino remix pro letošní rok.

8. OK. Zpátky k práci s projektem The Ruffboyz? Jaké jsou plány do budoucna?
V, L: Výhledově do blízkého budoucna rozhodně dodělat třetí singl a k němu snad konečně natočit i videoklip, dále pak připravit a namíchat 2CD kompilaci CLUB DANCE 2010. V minulém roce jsme míchali 2CD kompilaci k megaakci Sensation White v Praze, a tak jsme velice rádi, že se na nás vydavatel obrátil podruhé. Pak se chceme trochu presentovat na klubových vystoupení po klubech v Česku a na Moravě.
F: Naší velkou výhodou je to, že nejsme přímo finančně závislí na vystoupeních The Ruffboyz v klubech, jelikož svých samostatných hudebních produkcí máme víc než dost. Proto si chceme vybírat pouze akce, které nás budou bavit. A to je i důvod proč jsme si vybrali pardubickou akci Dance Revolution.

9. A co album, připravujete?
F: Nevím, jestli jsi byl někdy v poslední době v obchodě s CD. Jestli ano, tak si tam určitě neviděl moc lidí... Bohužel generace „party peoples“ má v hlavě zakódovanou jednu lživou informaci, že je přece hudba zadarmo. Stáhnu si jí a je to. Myšlenka je jednoduchá, ale pro jakoukoliv profi hudbu absolutně zničující. Nikdo nic nedělá profesionálně zadarmo. Interprety, skladatele, mastering, studia všechny živí příjem z prodaných nosičů, nebo z legálních downloadů. Když bude vše zadarmo, zbydou jen amatéři, kteří nemají potřebné technické vybavení a mnohdy ani talent. To pak bude konec! My album určitě oficiálně vydávat nebudeme. Proč? Pro srovnání ti řeknu, že italská DJ star Alex Gaudino prodal svého posledního alba, které stálo 249CZK v České Republice 119ks a na slovensku 28ks. A věř, že vím o čem mluvím. To znamená, že my v této situaci chceme jít cestou kompilací, legálních downloadů a když si vydáme album, tak ze svého a budeme ho rozdávat našim fanouškům na našich akcích.

10. Váš nejoblíbenější drink? Co budeme na Dance Revolution pít?
V: Semtex, Cola. Alkohol téměř nepiji. Již mám vybráno a nějak jsem si odvyknul…
F: Já jednoznačně Ballantines & Coca Cola
L: Před vystoupením asi nic, chci mít čistou hlavu a soustředit se na vystoupení. Po něm asi všechno, co poteče, ať ten mejdan stojí za to. Nejvíc ale asi klasika v podobě Jim Beam s colou.

11. Máte za sebou stovky mejdanů a úspěšného hraní. Vzpomenete si na nějaký vtipný moment z nějaké akce?
L: Hrával jsem před cca deseti lety v jednom skvělým klubu Dr.Max ve Vrchlabí pravidelně na druhé stagi. Jednou se ke mně stylem „dva kroky dozadu a jeden dopředu“ došourala podivná bytost co z dálky připomínala člověka a očividně sama nevěděla, jak se dostala do klubu plného pařících partypeople. Naklonila se ke mně přes stage a já si řekl, že asi po mě chce něco zahrát, tak jsem se k ní naklonil a z ní za doprovodu smrtelného dechu vypadlo „jednu vodku“… Jinak ten klub byl ale naprosto dokonalý a dodnes vzpomínám na nadčasové mejdany v něm !
F: Já jsem u Dr.Maxe hrál taky, a Lukáši, na RedBull baru za mini DJ pracovištěm si opravdu mnohdy vypadal jak barman. Ale je pravda, že to tam u tebe šlapalo leckdy víc než na hlavnim sále!! Respect! Vybavuju si několik vtipnejch momentů... Třeba naprosto první pěnová párty v České republice v dnes již neexistujícím klubu Flamengo v Seči u Chrudimi. Tenkrát to tam dělali borci z německa, jelikož ještě nikdo v ČR neměl potředné technické vybavení. Fakt to byla první pěnovka. A rozsekala me partička asi 10 lidí, kteří byli ubytováni v Sečském kempu, kde v ten den netekla voda. Kluci nelenili, přišli v plavkách s ručníky tekutými mejdly a šampóny na vlasy a byly nadrženi, až se o půlnoci budou moct umejt! Je pravda, že měli ve 24h snad největší koupelnu na světe :o) Ale plnou lidí, což jim evidentně nevadilo :o) Jo a mám jestě jednu... V jednom nejmenovaném klubu u Plzně, vyhlásil DJ týden před mým hraním za srandy (protože promítal na projekci upoutávku na vystoupení Jackass Prague, jak tam sjížděj schody v nakupním košíku), že kdo přijde s nákupním košíkem příští týden, má vstup zdarma. No to si neviděl. Přijely 2 svozový autobusy, z nich se vyhrnulo se asi 30 romskejsch spoluobčanů s nákupníma vozíkama z Tesca. To byl mazec :o)
V: Nedávno mi psal během akce DJ Kuře z klubu Mish Mash, že na parketu tančí slečna, má na uších sluchátka a pouští si svojí muziku! Tak jsem odepsal, aby už konečně začal hrát pořádně…A ještě jedna: Přijde hezká slečna a že chce zahrát „Kabáti“. Já s úsměvem povídám, počkej, to je přece hudba pro pivní dementy. Ona se hluboce zamyslí a po chvíli říká, no to budeme asi my!

12. Co bys chtěl vzkázat vašim fanouškům?
V, F, L: Moc všem děkujeme za přízeň a doufáme, že nám zůstanete věrni. Na mejdan Dance Revolution rozhodně dorazte, bude určitě stát za to !!Zdroj: TZ Universal Music
Mirci
(Miroslav Slovák)
sobota 20. 2. 2010 08:00
Slovák, Miroslav. 2010. CASCADA live – DANCE REVOLUTION presents: THE RUFFBOYZ. Vychytané.cz. [Online] 20. 2. 2010. [Citace: 4. 12. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2867. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/CASCADA-live-–-DANCE-REVOLUTION-presents:--THE-RUFFBOYZ
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.131s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.180.174
Serverový čas: pondělí 4. prosince 2023 03:49