Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Divadelní řemeslníci představí dílny a malírnu

Nakouknutí pod pokličku Městského divadla ve Zlíně. Jestli vás zajímá jak to vypadá za oponou a pod prkny co znamenají svět, jací tam pracují lidé a co vlastně dělají....tak máte jedinečnou příležitost;)
Přidat na Facebook
Jak vznikaly dekorace do inscenací Sluha dvou pánů, Kdo je tady ředitel? či Strýček Váňa? Která je jejich nejoblíbenější kulisa nebo který kousek jim dal nejvíce zabrat? Nejen tyto otázky zodpoví vedoucí výroby dekorací Josef Holec a umělecký malíř Radek Pluhař z Městského divadla Zlín v druhém dílu seriálu Divadelní řemeslníci ve čtvrtek 25. února od 15 do 16 hodin. Posluchači se mohou o jejich práci dozvědět na vlnách Českého rozhlasu Brno.

Josef Holec působí v divadle už hezkou řádku let, nastoupil v říjnu 1969. Má na starosti truhlářské dílny, kde vznikají kulisy. Na ně pak Radek Pluhař, který pracuje v divadle od ledna 2005, maluje podle zadání výtvarníka.

Netradiční pohled na divadelní tvorbu, povídání o tom, co všechno je potřeba udělat, než se zrodí nové představení a zajímaví hosté – to je seriál rozhovorů pod názvem Divadelní řemeslníci živě ve studiu Českého rozhlasu Brno v pořadu Rendez-vous. Jeho cílem je představit lidem nejrůznější profese v Městském divadle Zlín, které se podílejí na vzniku inscenace.

Originální projekt odstartoval v lednu s dvojrozhovorem se scénografkou Hanou Knotkovou a dramaturgem Vladimírem Fekarem a potrvá po celý rok 2010. Rozhovory jsou naplánovány jedenkrát za měsíc, celkem jich tedy bude dvanáct. Z divadelních profesí bude postupně představena práce například scénografky, dramaturga, vedoucího výroby dekorací, uměleckých malířů, jevištních techniků, garderobiérek, nápovědky, zvukařů či osvětlovačů.
Verushka
(Veronika Jarešová)
neděle 21. 2. 2010 08:00
Jarešová, Veronika. 2010. Divadelní řemeslníci představí dílny a malírnu. Vychytané.cz. [Online] 21. 2. 2010. [Citace: 4. 12. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2864. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Divadelni-remeslnici-predstavi-dilny-a-malirnu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.064s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.180.174
Serverový čas: pondělí 4. prosince 2023 05:17