Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Projekt Gat Elektra se bude prezentovat na SE 9!

Poslední dubnovou sobotu (24.4.) se na Slovácku poprvé představí projekt Gat Elektra. Jedná se o společný projekt dvou znojemských bratrů doposud známých jako Kepy and VK Studio, kteří budou jedni z vystupujících na druhé Naked records stagei.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Sonne Edition 9
sobota 24. dubna 2010 20:00
(konec +- neděle 25. dubna 2010 03:00)
KS BŮROVCE
Topolná (CZ)
Soutěžilo se o 2x2 vstupy na dubnovou Sonne Edition 9. Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Pojďme si tyto dva pány přiblížit v následujícím článku.

Kepy (http://www.idj.cz/kepy)

Narodil se v roce 1986 ve Znojmě. Jeho první kontakt s elektronickou hudbou nastává na počátku 90. let.

V roce 2002 instaluje do svého PC první softwarové samplery. Tímto pomalu vytváří smyčky, které mixuje tak dlouho, až z nich vychází jednoduché tracky. Určitý zlom pro něj nastává v roce 2003, kdy jeho skladba Fluidum zaznívá ve znojemském klubu GoGo. Krátce na to poznává minimal, který jej oslovuje a začíná dále ovlivňovat jeho tvorbu. Od roku 2007 se jako DJ presentuje rovněž minimalem, slyšet od něj můžete také progressive, techhouse, electro. V roce 2008 mu vychází první oficiální release Statik. Na něj dále navazuje jeho další originální produkce.

Momentálně se věnuje práci ve studiu. Produkuje s občasným hraním. Je zakladatelem konceptu Gat Electra a rovněž rezidentem stejnojmenné noci. Má za sebou několik vystoupení, klasických setů, live setů. Delší dobu spolupracuje s producentem Iarym D v rámci live actu, dále potom se svým bratrem jako projekt Kepy and VK Studio. V jeho domácí dílně se nachází několik hitovek. Skladby jako Puls It, Descent jsou pevnou součástí mezinárodních kompilací labelu Naked records.VK Studio (http://www.idj.cz/vkstudio)

Píše se rok 1979. Hudební scéna aneb dnes tzv. 80 roky dodnes vládnou na všech tanečních akcích a klubech po celém světě.

VK Studio ( vlastním jménem Vratislav Keprda ) se narodil v březnu v roce 1979. Již od dětství vnímal hudbu velice pozitivně. Jeho hudebně nadaný otec, který hraje na harmonium a kytaru mu tak dává základní impuls, ty se v jeho 12 letech postupně přeměňují na první setkání s taneční a elektronickou hudbou. Začíná vnímat elektronickou formu hudby v podobě Kraftwerk a Depeche Mode.

Jsou to hlavně Depeche Mode, kteří v něm zanechají první stopy. Později pak projekt The Prodigy nebo The Shamen dnes velmi známého producenta a legendárního dj Mr.C. Na střední škole se seznamuje se s prvními parties a začíná sám zkoušet pouštět hudbu na narozeninových večírcích. V 16 letech se poprvé postavil za pult jedné místní diskotéky s kapacitou asi 500 lidí, kde pak trávil víkendy a učil se nejen hrát, ale i moderovat od známých jmen jako jsou Michael V. Vrtulník nebo Terezy Pergnerové. Nejen ti tam v té době pravidelně vystupovali a moderovali sobotní show. Seznamuje se s místními djs a postupně střídá všechny diskotéky a bary kde po večerech všude vyhrává hudba.

Doma poslouchá první počátky tzv. rave music a trance music. Přichází jeho první obrovská party Mayday a již v roce 1995 je ohromen sílou a energií rave music. Setkává se tak s prvními deskami a vůbec gramofony. Poprvé na živo má možnost vidět gramofony v místním klubu Manhattan, kde se seznamuje se svým dlouholetým kamarádem Stanislavem S., se kterým zakupují první desky zvučných jmen jako East 17, Robin S., Crystal Waters, Josh Winx, David Morales a jiné další. Ty pak roztáčí s dnes již nehrajícím dj Pavlem Matulou každý pátek, sobotu a později pak i každou středu.

Začínají pořádat první tzv. House párty, o které byl tenkrát tak obrovský zájem a na které byl vždy velký problém se dostat, ovlivněný kapacitou klubu. Pravidelně přeplněný klub praskal o víkendech celou dobu ve švech. Jeho zlomový bod přichází v místním klubu Mexico, ve kterém tráví dlouhých 6 let a za tu dobu vystřídá všechny hudební styly. Mexiko pak střídá za místní bar Bermuda pajzl, kde seznamuje návštěvníky nejen s přední komerční hudbou, ale taky z různými remixy ve stylu house music. Jeho rezidencí se tak stává v tomto baru každý pátek, kde roztáčí nejen své první vinylové desky, ale také cdčka do pozdních ranních hodin.

V roce 2001 si dává přestávku, místní kluby se přeměňují v komerční diskotéky, které ho absolutně nenaplňují v žádných směrech a tak z tamní scény odchází do undergroundové. Ve volném čase objíždí řady koncertů, různé kluby a letní festivaly. Seznamuje se s předními českými producenty a djs. Díky dnes už neexistující agentuře Lighthouse a jiným českým agenturám má možnost shlédnout živě takové kapely a dj's jako jsou Chemical Brothers, Massive Attack, Underworld, Paul Van Dyk, Carl Cox, ale také i přední české DJ's a všechny významné zahraniční hudební jména 20. století.

Od roku 2005 se opět vrací do místních klubů, kde v příležitostních vystoupeních začíná lidem představovat první podoby elektronické hudby, stylu mimimal house a minimal techno music.
V současnosti je spousty lidí, kteří nedokážou jeho hudební styl nikam zařadit, ani pochopit. Jeho sety jsou minimalistické propletené elektrem, housem, new wave technem, ale také i punkem a zvukem 80let, které ho tak významně ovlivnily. V současnosti se hudbě věnuje aktivně společně i se svým bratrem. Do budoucna by se chtěl určitě věnovat nejen DJingu a vlastní tvorbě, ale také hlavně produkci. Jeho velkým snem a cílem je mít vlastní vydavatelství, a věnovat se tak novým mladým českým producentům.

Download:
http://www.sonne.freeparties.net/?id=downloads


Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 18. 2. 2010 08:00
Chovancová, Michaela. 2010. Projekt Gat Elektra se bude prezentovat na SE 9!. Vychytané.cz. [Online] 18. 2. 2010. [Citace: 4. 12. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2861. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Projekt-Gat-Elektra-se-bude-prezentovat-na-SE-9!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.07s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.180.174
Serverový čas: pondělí 4. prosince 2023 04:34