Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Policejní zásah ve Zlatém jablku ve Zlíně!

Ve víkendových dnech 20. a 21. 2. 2010 se ve Zlatém jablku uskuteční jedinečná přehlídka práce policie. Návštěvníci obchodního a zábavního centra si tak u příležitosti vzniku Krajského ředitelství policie Zlínského kraje mohou prohlédnout nejen policejní techniku, ale i ukázky činnosti různých jejich složek, mimo jiné také speciální zásahové jednotky.
Přidat na Facebook
V sobotu i v neděli v době mezi 13. a 19. hodinou bude kromě jiného ve Zlatém jablku k vidění výzbroj a výstroj policejních jednotek, kterou si stejně jako střelbu na laserové střelnici mohou návštěvníci také sami vyzkoušet. Nebude chybět ani fascinující kriminalistická metoda daktyloskopie. Při ukázce této druhé nejstarší metody pro identifikaci osob si zájemci mohou nechat sejmout otisky prstů a nahlédnout do daktyloskopického kufříku. Něco ze svého výcviku předvedou v OZC i čtyřnozí pomocníci policie pod vedením policejních psovodů.

„Práce policie je natolik zajímavá, že jsme se rozhodli představit ji blíže právě prostřednictvím této akce. Naši zákazníci tak mohou shlédnout nejen standardní policejní výbavu a používané techniky, ale také skutečnou adrenalinovou akci, se kterou se v každodenním životě běžně nesetkají,“ říká Jiří Kratochvíl, ředitel OZC. Na sobotní 14. a 17. hodinu jsou totiž připraveny dynamické ukázky speciální jednotky Útvaru rychlého nasazení Brna.

„Smyslem této akce je zvýšit povědomí o práci policie a prezentace některých jejich složek běžným občanům,“ vysvětluje důvody pořádání podobné akce Jana Bartíková, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Zlínského kraje a dodává: “O práci policistů má řada lidí většinou pouze zkreslenou představu, protože ji zná jen z populárních kriminálních seriálů. Nebo řidiči dostanou pokutu za přestupek a hned si udělají svérázný názor. Málokdy si lidé plně uvědomují, co ve skutečnosti naše práce obnáší a jak vlastně v reálném životě vypadá.“

Nejen děti jistě potěší možnost prohlídky a fotografování u služebního automobilu a motocyklu. V prostorách foodcourtu bude pro ně navíc připraven doprovodný program BESIPu s řadou soutěží spojených s bezpečností silničního provozu např. v poznávání značek nebo překonání minidráhy na odrážedlech.

O tom, že problematika bezpečnosti obecně není vedení centra lhostejná, svědčí nejen spolupráce s policií na tomto projektu, ale také neustalé zdokonalování jednotlivých bezpečnostních opatření. Díky nim se daří Zlatému jablku úspěšně čelit kriminalitě zejména v podobě krádeží a drobných výtržností. Nemalou měrou k tomu přispívá i kamerový monitorovací systém, s jehož pomocí se ochrance v desítkách případů podařilo zmařit pokusy zlodějů.

zdroj: TZ Kateřina Martykánová
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
čtvrtek 18. 2. 2010 08:00
Prachař, Štěpán. 2010. Policejní zásah ve Zlatém jablku ve Zlíně!. Vychytané.cz. [Online] 18. 2. 2010. [Citace: 29. 6. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2859. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Policejni-zasah-ve-Zlatem-jablku-ve-Zline!
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.122s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.206.14.36
Serverový čas: středa 29. června 2022 14:59