Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

SETH

Roboti v režii studentů. Nekonečná touha po životě. Příběh stárnoucího muže. A něco víc.. To nabízí nový film ze zlínské produkce - nutno říci - skvělé zlínské produkce studentů FMK.
Přidat na Facebook
Před týdnem studenti oboru audiovize Fakulty multimediálních komunikací dotočili film s názvem Seth. Studentský film vypráví příběh stárnoucího muže Barkleyho a robota s nekonečnou touhou po životě.

Na osmidenním natáčení spolupracoval patnáctičlenný tým nadšených lidí v čele s režisérem Vojtěchem Dudkem. Do hlavních rolí byli obsazeni herec Lukáš Hejlík, který ztvárnil roli robota Setha a herec uherskohradišťského Slováckého divadla Tomáš Šulaj, jenž byl obsazen do role rozvádějícího se muže Barkleyho.,,Spolupráce s herci byla na profesionální úrovni. Mnoho věcí jsme se od nich naučili a do filmu přinesli své nápady, které jistě film oživí.“ pochvaloval si Vojtěch Dudek.


Dvacetiminutový snímek se natáčel v budově bývalé celnice ve Zlíně, kde si studenti sami postavili ateliér.,,Seth by nikdy nevznikl bez pomoci našich sponzorů, kteří nám přispěli nejen finančně, ale i formou surovin, které byly pro nás nesmírně důležité a bez jejichž pomoci by nikdy tento projekt nemohl vzniknout.“ řekla produkční Monika Bajerová.

Nyní je film v rukou střihače Michala Dvořáka, díky kterému Seth ožije na filmovém plátně 15. dubna letošního roku ve Velkém kině ve Zlíně. "Nevytvořili jsme Setha proto, aby se založil hluboko do šuplíku, ale aby přilákal lidi od televizí do kina. Chceme, aby reprezentoval Univerzitu a město Zlín nejen na českých, ale i zahraničních festivalech.“ dodal Vojtěch Dudek.

Drama se scifi prvky se odehrává v Anglii, proto museli být ve filmu použity symboly typické právě pro tuto zemi. „Znamenalo to udělat nápisy na budově v angličtině, dávat pozor, aby se někde neobjevil český nebo přivést na místo natáčení Jaguár s volantem napravo a s anglickou SPZ,“ prozradila produkční Monika Bajerová. "Více už nebudeme prozrazovat, přijďte se podívat na premiéru a pojďte žít s nekonečnou touhou po životě.“ pozval všechny milovníky filmového plátna Vojtěch Dudek.


foto: Kateřina Měšťánková
zdroj: Monika Bajerová, produkce SETH
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
středa 17. 2. 2010 08:00
Prachař, Štěpán. 2010. SETH. Vychytané.cz. [Online] 17. 2. 2010. [Citace: 7. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2851. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/SETH
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.079s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.133.27
Serverový čas: čtvrtek 7. července 2022 02:54