Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Příjemná zpráva

je novou výstavou ve zlínském divadle.
Přidat na Facebook
Po zlínském výtvarníkovi Tomášovi Komínkovi vystavuje v horním foyer Městského divadla Zlín dvojice studentů FaVU VUT Brno Vojtěch Skácel (*1983) a Ondřej Kotrč (*1982). Jejich výstava nazvaná Příjemná zpráva bude provázet diváky zlínské scény až do 19. března. Vernisáž proběhla v pátek 5. února v 16 hodin.

Příjemnou zprávou může být a často je pro každého něco jiného. Co se tedy skrývá pod názvem této výstavy? „Soubor prací vybraných a vystavených tvoří jeden společný celek pocházející z fascinace nad přírodním světem, probíhajícím skrz prostředími, které obýváme, využíváme, měníme a také neúprosně znásilňujeme,“ přibližuje expozici Vojtěch Skácel.

V divadelním foyer jsou k vidění velkoformátové obrazy, ale i nejrůznější jiné plastické objekty. „V čase útoků mediálních masáží – negativních zpráv, silných manipulací podávaných informací, zkreslování a strašení tato expozice přináší zprávy o více než pozitivních, podpovrchových, čistých součástech přírodních energií, prvcích, tvorech a věcech, v rychlosti dneška často téměř zapomínaných,“ vysvětluje Skácel.

Podle něj je důležité mít citlivé oči a dívat se, aby člověk pochopil stálé, tiché a pomalejší přírodní procesy. „Divokost je všude, jak mimo město, tak i ve městě. Potlačit rychlost, uvidět růst, nekonečný proces, ucítit prach a hlínu, vodu a vítr, proudění a vzduch, objevit čirou energii, zvíře, člověka nebo strom zapomenutý uprostřed horizontu. Zkusme vyměnit dvacet minut běžných každodenních hlavních TV zpráv, alespoň jednou v týdnu, za dvacet minut zpráv hovořících o našem skutečném prostředí,“ vyzývá mladý autor.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
úterý 9. 2. 2010 08:00
Jarešová, Veronika. 2010. Příjemná zpráva . Vychytané.cz. [Online] 9. 2. 2010. [Citace: 6. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2825. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Prijemna-zprava-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.1s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.94.72
Serverový čas: středa 6. července 2022 05:32