Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Colours of Ostrava 2010

Festival bude obohacen o jeden z nejúspěšnějších divadelních projektů loňského roku LA PUTYKA, jenž je držitel ocenění ,,inscenace roku 2009"
Přidat na Facebook
Článek se týká akce

čtvrtek 1. ledna 1970 01:00
(konec +- čtvrtek 1. ledna 1970 01:00)

()
„La Putyka“, jeden z nejúspěšnějších divadelních projektů loňského roku a držitel ocenění „inscenace roku 2009“ v anketě Divadelních novin, obohatí hudební festival Colours of Ostrava. „La Putyka je prvním jménem divadelního programu, který se letos odehraje ve stanu s větší kapacitou než loni. S Colours of Ostrava toto představení spojuje nejen živá hudba, ale i letní a barevná atmosféra, kterou diváci při La Putyce zažívají,“ říká Zlata Holušová, ředitelka a dramaturgyně festivalu. Oceňovaná inscenace Rostislava Nováka a režijního tandemu SKUTR kombinuje akrobacii, tanec, loutky a sportovní výkony v originálním pojetí nového cirkusu, jenž nahlíží na atmosféru české putyky skelným pohledem střízlivého půllitru. „Objevuje hospodskou fantazii a změněnou realitu, kdy na chvíli přestávají platit fyzikální zákony a diváci jsou svědky nečekaných akrobatických, hudebních i pohybových jevů,“ doplňuje charakteristiku Jiří Moravčík, divadelní dramaturg Colours. Muziku obstarává seskupení Tros Discotekos (Vojtěch Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián). Ačkoliv tomu název jejich formace nenapovídá, naživo budou hrát třeba i poupravenou odrhovačku: „Když máš v chalupě orchestrion, tak máš v chalupě orchestrion.“ Během představení přesvědčí nejen o svém hudebním talentu, ale i dovednosti dobře natočit vychlazenou dvanáctku. Na trailer „La Putyky“ se můžete podívat zde: http://www.youtube.com/watch?v=0pOJVGzmXzU.


Zpěvák Vojtěch Dyk se kromě La Putyky objeví na Colours v rámci ještě jedné kapely: T.O.P. Dream Company – jedenáctičlenné funky-soulové party, kde s ním hrají a zpívají například Ondřej Ruml, Marta Balážová a další.
Festival Colours of Ostrava letos proběhne v zeleném srdci severomoravské metropole od 15. do 18. července. Během čtyř dnů nabídne na dvanácti scénách přes 100 zahraničních a domácích kapel, DJs, divadel, dále pak filmy, diskuse i workshopy. První oznámeným jménem z hudební oblasti je slavný koncertní projekt „The Gypsy Queens and Kings“, který na jedno pódium přivádí největší hvězdy současné romské hudby – například Esma Redžepova z Makedonie, rumunská kapela Mahala Rai Banda, která kombinuje bláznivou balkánskou dechovku s houslisty a cimbalisty, král bulharských romských zpěváků Jony Iliev, flamencová kapela Kaloome z Francie a další.

Čtyřdenní vstupenky jsou k dostání ve všech pobočkách sítě Ticketpro, v e-shopu na www.colours.cz a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě. Cena 890,- Kč včetně poplatků platí do 28. února. Generálním partnerem festivalu je Česká spořitelna, festival probíhá za podpory statutárního města Ostrava. Více informací na www.colours.cz

Originální pojetí inscenace La Putyka je vedeno především snahou nekopírovat francouzské zdroje nového cirkusu. „Francií jako kolébkou nového cirkusu se samozřejmě inspirujeme, ale tak, jako mají Francouzi víno, tak mají Češi pivo. Naše inscenace proto vychází z českých reálií hospodského života. La Putyka je hospodský nový cirkus," přibližuje svůj projekt Rostislav Novák. Co se honí v hlavách hospodských štamgastů, předvedou mistři ČR v akrobatických skocích na trampolíně, profesionální tanečníci nebo mistr bojového umění wu-shu. Během vystoupení dojde i na triky s gymnastickými balony, speciálně upravenými pro koňské polo. Vrchním La Putyky je těžko přehlédnutelný herec královéhradeckého Divadla Drak Jiří Kohout. Ve spolupráci se SKUTRy na sebe upozornil už rolí Sluhy v inscenaci Mistr a žák a v La Putyce potvrzuje svůj mimořádný herecký a improvizační talent.
La Putyka kromě producentského a autorského vkladu Rostislava Nováka nese i hlavičku SKUTRu. Režiséři Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský se na projektu podíleli jak režijně, tak i dramaturgicky.

Inscenace La Putyka byla vytvořena za podpory grantu hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR a Nadace Život umělce. Projekt v různých fázích vývoje podpořila i asociace nového cirkusu v ČR Cirqueon, Divadlo Archa nebo management o.p.s. Zahrada.
Koncepce a režie: Rostislav Novák, SKUTR a kolektiv
Hudba: Jan Maxián, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař
Scéna: Hynek Dřízhal a kolektiv
Kostýmy: Kristína Záveská
Hrají: Jiří Kohout, Petr Horníček, Jiří Weissmann, Lenka Vágnerová, Pavel Mašek,
Petr Dejl, Tereza Toběrná, Zbyněk Šporc, Rostislav Novák, Anna Schmidtmaierová,
Vojtěch Fülep
Produkce: Helena Rousová
PR: Jiří Sulženko
Délka představení: cca 90 minut
Projekt vznikl za podpory: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Nadace Život umělce, Divadlo Archa, Zahrada, o.p.s., Scénografie s.r.o., Dance Perfect, Cirqueon
Jouseph
(Josef Kaňa)
pondělí 1. 2. 2010 08:00
Kaňa, Josef . 2010. Colours of Ostrava 2010. Vychytané.cz. [Online] 1. 2. 2010. [Citace: 1. 4. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2781. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Colours-of-Ostrava-2010
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.084s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.241.39
Serverový čas: sobota 1. dubna 2023 12:29