Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Co je jeden centimetr?

Co je to jeden centimetr? Jen takhle malá mezírka mezi palcem a ukazováčkem. Do metru jich naskládáme plnou stovku. Stojí za to o takovémhle camfrňousku vůbec psát?
Přidat na Facebook
Docela určitě! Jen se zeptejte své ženy, dcery, maminky, partnerky, jak dovede potrápit takový jeden centimetr v pase navíc, a což teprve když to není jeden, ale třeba pět. Trápí pak pětinásobně a možná, že i tisícinásobně.

Šťastná to žena, které se postava výrazně nemění a centimetry nepřibývají. Nepodepsala se na ní léta ani děti, klidně si může zahřešit v cukrárně a místo návštěvy fit-centra ulehnout na gauč. Šťastná to žena, která i po čtvrtstoletí oblékne svatební či maturitní šaty. A šťastný i její partner, který přece jenom o něco méně často slyší: „Uznej, že nemám co na sebe, v tomhle už nikam jít nemůžu!“

Žádné z nás nepřeji to zjištění, že z ničeho nic jeden, dva .. centimetry tu či onde přebývají. Ona se jedna může tvářit, že se jako nic neděje a hrdě oblékat těsnou sukénku. To ovšem jen do té doby, než je sukénka natolik fest, že ji lze zapnout pouze ve výdechu a znovunadechnutí připadá v úvahu až po vysvlečení. V tomto okamžiku přichází na řadu rozhodování: vyměnit zgruntu šatník (sice skvělý nápad, ale uvažte, při dnešních cenách?!) nebo zapracovat na sobě a centimetry opět snížit na optimální počet. To druhé je správně!

A tak pro takovou dobu začne doba, kterou dříve nikdy nepoznala. Sice doba bez diety, té není ještě v tento okamžik zapotřebí, ale přesto s určitými omezeními. Vynecháme dortík, večeři nabídneme nepříteli a máme-li kolem sebe jen samé kamarády, pak ji alespoň sníme bez přílohy a hlavně trochu více pohybu a rozloučit se s nočním nájezdem na lednici.

Čas zimní a ještě ke všemu Vánoce jsou právě před námi, a tak je toto zamyšlení více než časové. Volné dny a dlouhé večery totiž přímo lákají k pohodlíčku a plná spíž dobrůtek také k střídmosti právě nepomůže. Ale nedejme se, vydržme a po svátcích nejen že dopneme ty festovní džínsy, sukničky a jiné kousky oděvu, ale dokonce se budeme moci tvářit, že centimetr je jen takový malinkatý kousíneček, který vlastně nestojí ani za zmínku, natož za fejeton. Vždyť je to jen škvírečka mezi palcem a ukazováčkem.
oča
(Olga Čadilová)
sobota 9. 12. 2006 08:00
Čadilová, Olga. 2006. Co je jeden centimetr?. Vychytané.cz. [Online] 9. 12. 2006. [Citace: 7. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=278. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Co-je-jeden-centimetr?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.1s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.94.72
Serverový čas: čtvrtek 7. července 2022 06:02