Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Paul van Dyk – co o něm rozhodně nevíte!

Píše se rok 1991, taneční kultura ještě stále nedosahuje obřích rozměrů tak, jak tomu je teď, ale stále je na svém začátku. Stojíte před legendárním berlínským klubem Tresor a flyer vás zve na akci, kde vystoupí poprvé na veřejnosti v DJ setu neznámý Paul van Dyk.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Paul van Dyk Volume tour 2010 (Citadela Special Edition)
pátek 2. dubna 2010 18:00
(konec +- sobota 3. dubna 2010 08:00)
BVV
Brno (CZ)
Jak jeho premiéra dopadla, si můžeme jen domýšlet. Co je ale zřejmé a naprosto jasné - toto vystoupení mělo velký vliv na celý počátek rozvíjející se kariéry aktuálně jednoho z nejúspěšnějších a neoblíbenějších DJů světa.

Hned po vystoupení v berlínském Tresoru, které pro Paula znamenalo odpověď na to, co bude dělat v následujících letech, se pouští do práce a podepisuje své dva první singly, které vytvořil pod aliasem Visions of Shiva společně s Cosmic Baby. Singly nesly název Perfect Day a How Much Can You Take a byly vydány na německém labelu MFS, který řídí jeho kamarád Mark Reeder. Oba dva singly pro Paula tímto znamenaly vstup na německý a posléze světový trh. Na dlouhou dobu to byla ale spolupráce poslední. Paul van Dyk preferoval samostatnou práci ve studiu. O rok později už slavil úspěchy s remixem skladby Love Stimulation pro Humate. Ani jeho debutové album na sebe nenechalo dlouho čekat a v roce 1994 proniklo na svět. Paul jej nazval 45 RPM. Jeho domácím klubem se stal E-Werk v Berlíně, kde od roku 1994 každý měsíc pořádal párty se speciálními hosty.Druhé jeho album neslo název Seven Ways a pomohlo mu dostat se mezi největší světové umělce. Album rozpoutalo naprosté šílenství a dostalo se do Top 100 Sale Charts. Čtenáři časopisu DJ Magazine ho zvolili jako album roku a jednotlivé singly z něj se vcelku pravidelně a nepřetržitě umisťovaly vysoko v European Dance Charts. V roce 1998 vychází singly z tohoto alba, a to dnes již legendární For an Angel, které se dostalo až na 28 pozici v UK Singles Charts. Singl Another Way se dokonce dostal mezi prvních 13 nejlepších skladeb v UK.

Paulův úspěch se musel někde odrazit. V roce 1999 tak odchází od MFS a zakládá svůj vlastní label Vandit. Tímto krokem si popudil proti sobě Marka Reeda, což byla jeho prozatím jediná negativní zkušenost na poli taneční hudby. V témže roce přichází také první velká vlna ocenění. Byl zvolen „nejlepším DJem“ podle časopisu DJ. Dosáhl také titulu „nejlepší mezinárodní DJ“ na britských hudebních cenách (od časopisu Ministry of Sound). Časopis Muzik ho označil za „vůdce tranceu“ a také čtenáři časopisu Muzik ohodnotili jeho 6ti hodinový set na akci Gatechrasher jako „druhou nejlepší klubovou noc vůbec“. Časopisem Mixmag byl označen za „muže roku“.V roce 2000 – 2003 Paul zásobuje taneční svět svými singly a také třemi alby (Out There And Back, Reflections a Global). K albu Reflections se váže také jedna velmi zajímavá věc. Ke skladbě That´s Life použil Paul van Dyk svůj hlas. Mezi singly se dostalo největší podpory a úspěchu u We Are Alive a Time Of Our Lives / Connected. Velmi známé a oblíbené jsou také skladby Nothing But You a Crush. Na těchto singlech postupně spolupracoval s kapelou Vega 4, Second Sun a Hemstock & Jennings. Album Reflections se dostalo na 8. místo v Germany Charts a na třetí místo v U.S. Top Electronic Albums.

V roce 2004 Paul získal titul nejoblíbenější americký DJ od časopisu BPM Magazine. Ze soutěže Dancestar Awards, která se konala také v roce 2004, si domů odnesl hned tři ceny – „nejlepší mezinárodní DJ“, „nejlepší akce“ a „nejlepší hudba k reklamě“ (reklama pro společnost Motorola). V březnu také vyhrává Mexického Oscara za hudbu k filmu Zurdo.

V roce 2004 se Paul van Dyk také zúčastnil kampaně Rock the Vote, kde spolu s umělci jako Bono Vox, Mary J. Blige a nebo Lenny Kravitz vyzýval americkou mládež, aby uplatnila své právo volit v prezidentských volbách. To bylo poprvé, kdy se interpreti elektronické hudby zapojili do kampaně podobného druhu.

Rok 2005 znamená pro „mistra“ jeden z nejlepších a nejúspěšnějších roků. Poprvé v životě stanul na pomyslném vrcholu, když sesadil Tiesta z pozice číslo 1 v hlasování DJMagu. Září také na Winter Music Conference, kdy se jeho track Nothing but You stává nejlepším trackem v kategorii house, progressive/trance. Na WMC je také označen za „nejlepšího mezinárodního DJe“. Na stejném kontinentu je oceněn jako „America’s Favorite DJ“. Jeho album Reflections je zvoleno jako „nejlepší album“ v žánru Dance/Electronica a v mezinárodní anketě Dance Music Award (IDMA) je vyhlášen jako nejlepší evropský DJ. Je také zvolen jako „Best Producer Trance Awards“ a „Best Global DJ Trance Awards“.

Od roku 2006 sbírá Paul van Dyk jedno ocenění za druhým. Z Paula van Dyka se stala v té době absolutní ikona elektronické taneční hudby. V roce 2006 obhajuje prvenství v anketě časopisu DJMag, jako „nejoblíbenější DJ“ světa. V roce 2007 pouští do světa také album In Between, které se okamžitě dostalo do TOP 20 Germany a TOP 100 UK Charts – zejména díky skladbě Let Go, kterou nazpíval zpěvák Rea Garvey.

V letech 2006 – 2007 přichází další ceny - jmenovitě až do roku 2007: Best Global DJ (Miami Winter Music Conference 2006), Best record label VANDIT, Best Producer (Miami Winter Music Conference 2006), Best Global DJ, Best NuNRG/Euro Track, Best Global DJ Trance Awards, Best Mix Compilation for The Politics of Dancing 2, Cross Of Merit From The City Of Berlin, Best NuNRG / Euro Track for "The Other Side" (Miami Winter Music Conference 2006), Best Ortofon European DJ (Miami Winter Music Conference 2007), Best DJ by Trance Awards, Best producer by Trance Awards, Best label Vandit by Trance Awards, 2nd Best Remixer Trance Awards, 3rd Best live act by Trance Awards, 2nd Best resident by Trance Award, Best club night CREAM, Ibiza by Trance Awards, Best album In Between by Trance Awards, 3rd Best radio show Vonyc by Trance Awards, 5th Best website by Trance Awards, Best international DJ by Musik Berlin, Zürich, Amsterdam, Paris, Milan, New York, Mexico a Singapore.Rok 2008 se nese v podobě tour k albu In Betwen. Světlo světa v té době spatřila jediná skladba, a to Far Away, kterou dal dohromady spolu se svým kolegou z labelu Vandit – Giuseppem Ottavianim. I proto je řádka úspěchů za daný rok menší, než v letech předchozích. Paul byl zvolen jako nejlepší DJ a producent časopisu Ministry of Sound.

V roce 2009 Paul vydává singly Home, For An Angel 2009 a We are One a studiové album Volume: The Best of Paul van Dyk. V květnu minulého roku také rozjíždí tour k tomuto albu. Mezi největší úspěchy minulého roku patří ocenění v Raveline Poll 2009, a to za „nejlepší album“ (Volume) a „nejlepší trance labe“l (Vandit).

Je spousta dalších velmi zajímavých věcí, které by se daly na Paula van Dyka ještě najít. Mezi perličky patří například to, že na party nemá rád moc světel, pravidelně slaví své narozeniny na vánoční akci Vandit night. Je také velkým milovníkem psů. Doma má dva bígly.

Svou podporu také vyjadřuje v kampaních Unicef, Amnesty International, Dance 4 Life, Berliner AIDS Hilfe, Greenpeace a projekt Akanksha (dětský projekt v Indii).

Přemýšlíte alespoň trochu o návštěvě Citadely, kde vystoupí jako headliner v rámci celosvětové tour k albu Volume německý DJ Paul van Dyk? Nejste si stále jisti, zda-li to pro vás bude hudebně to pravé ořechové? Zkuste alespoň na chvíli zapomenout na to, že Paul van Dyk je synonymem pro trance. Paul van Dyk je především synonymem pro kvalitní taneční elektronickou hudbu a v pavilonu P na brněnském výstavišti vás o tom dostatečně přesvědčí. Já si ho rozhodně nenechám ujít!

David Linhart aka Dejvis


Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 26. 1. 2010 08:00
Chovancová, Michaela. 2010. Paul van Dyk – co o něm rozhodně nevíte! . Vychytané.cz. [Online] 26. 1. 2010. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2773. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Paul-van-Dyk-–-co-o-nem-rozhodne-nevite!-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.212s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: pátek 3. února 2023 11:12