Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

V rozhlase se představí divadelní řemeslníci

Netradiční pohled na divadelní tvorbu, povídání o tom, co všechno je potřeba udělat, než se zrodí nové představení a zajímaví hosté...
Přidat na Facebook
...to slibuje nový seriál rozhovorů pod názvem Divadelní řemeslníci živě ve studiu Českého rozhlasu Brno v pořadu Rendez-vous. Jeho cílem je představit lidem nejrůznější profese v Městském divadle Zlín, které se podílejí na vzniku inscenace.

Originální projekt startuje od ledna a potrvá po celý rok 2010. Rozhovory jsou naplánovány jedenkrát za měsíc, celkem jich tedy bude dvanáct. Z divadelních profesí bude představena práce například scénografky, dramaturga, vedoucího výroby dekorací, uměleckých malířů, jevištních techniků, garderobiérek, nápovědky, zvukařů či osvětlovačů.

„Každý měsíc budeme nahlížet do zákulisí a pod ruce těm, kteří vytváří celkovou atmosféru představení (samozřejmě kromě herců) a postupně představíme všechny profese. První díl bude o práci dramaturgů a scénografů. Vyprávět o ní budou scénografka Hana Knotková a dramaturg Vladimír Fekar,“ přiblížila moderátorka pořadu Věra Hotařová.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
sobota 23. 1. 2010 08:00
Jarešová, Veronika. 2010. V rozhlase se představí divadelní řemeslníci. Vychytané.cz. [Online] 23. 1. 2010. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2767. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/V-rozhlase-se-predstavi-divadelni-remeslnici
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.065s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: pátek 3. února 2023 10:44