Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Únor nabídne Dejvické divadlo i italskou operu

Atraktivní hosty přivítá v únoru na jevišti Velkého sálu Městské divadlo Zlín. Na své si přijdou milovníci činohry i opery.
Přidat na Facebook
Ve středu 10. února v 19 hodin vystoupí ve Zlíně Dejvické divadlo s hrou o přátelství a o zločinu Dračí doupě od autora Viliama Klimáčka. Ten je považován za nejlepšího a nejplodnějšího současného slovenského dramatika. Je několikanásobným držitelem ceny Alfréda Radoka a většina jeho her se hraje i v Čechách. Dračí doupě napsal přímo pro dvojici protagonistů Ivana Trojana a Davida Novotného a pro Dejvické divadlo, kterému tím přibyl kvalitní a divácky vděčný titul.
Příběh začíná setkáním dvou kamarádů, Ivana a Davida, v horách. Dvacet let se neviděli. Kdysi tvořili nerozlučnou dvojici, ale teď je všechno jinak... Napínavou hru s řadou dějových zvratů režíroval Karel František Tománek. Kromě zmíněných dvou oblíbených herců se diváci mohou těšit na Martina Myšičku, Kláru Melíškovou a Kláru Issovou.

V sobotu 27. února v 19 hodin čeká zlínské diváky opera v italském originále s českými titulky Rigoletto od Giuseppe Verdiho. Tuto lahůdku přiveze do krajského města Slezské divadlo Opava.
Verdiho tvorba zní neustále ze všech jevišť světa a opera Rigoletto zejména. Jde o dílo, o němž se dá říci naprosto jedinečně, že je geniální po všech stránkách. Přestože zachovává tradiční formy italské opery, zpracování, a především nápadité zacházení se sólovými party, ji proměnily v operní skvost. Napsána byla podle Hugova dramatu Král se baví. Představení režíroval Ladislav Štross, dirigentem je Damiano Binetti.
Hrají: Alexandr Vovk / Peter Svetlík, Martin Bárta / Nikolaj Někrasov, Katarína Jorda Kramolišová / Lucie Mlynářová, Peter Soós / Martin Gurbaľ, Ilona Kaplová / Šárka Maršálová, Ivana Olejáková / Anna Sokolová a další.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
pondělí 25. 1. 2010 08:00
Jarešová, Veronika. 2010. Únor nabídne Dejvické divadlo i italskou operu. Vychytané.cz. [Online] 25. 1. 2010. [Citace: 22. 3. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2766. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Unor-nabidne-Dejvicke-divadlo-i-italskou-operu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.107s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.6.58
Serverový čas: středa 22. března 2023 07:18