Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Opera ve Zlíně? Beznadějně 2 měsíce vyprodáno..

Kdysi jsem slyšel, že jsou ve Zlíně samí kulturní barbaři. Podle toho, že je přímý přenos opery Carmen z MET New York již dva měsíce beznadějně vyprodán, s tímhle názorem zásadně nesouhlasí.
Přidat na Facebook
V sobotu 16. ledna od 18:45 hodin čeká operní fanoušky z celé České republiky mimořádný zážitek v podobě dalšího přímého přenosu z Metropolitní opery New York. V rámci úspěšné a oblíbené série Met: Live in HD se bude do kin přenášet slavná Bizetova opera Carmen. V titulní roli svůdné cikánky zazáří lotyšská mezzosopranistka Elina Garanča, dobře známá českému publiku z jejího nedávného pražského recitálu i z loňského kinopřenosu Rossiniho Popelky. Vavříny ověnčený tenorista Roberto Alagna vystoupí v roli, touhou po Carmen posedlého Dona Josého. V dalších hlavních rolích se objeví Mariusz Kwiecien jako toreador Escamilio a Barbara Frittoli jako Micaëla. Přenosové představení bude dirigovat mladý (*1975) kanadský maestro Yannick Nézet-Séguin, jehož hvězda stoupá v posledních letech strmě vzhůru závratnou rychlostí. Například v loňské sezoně převzal po Valerii Gergievovi post šéfa a hudebního ředitele slavné Rotterdamské filharmonie. Průvodkyní přenosu bude v Česku mimořádně oblíbená americká sopranistka Renée Fleming.


Mnoho kin hlásí vyprodáno!


„Značný divácký zájem o přenos Bizetovy Carmen jsme zaznamenali už před třičtvrtě rokem při zahájení předprodeje na letošní sezonu přenosů,“ říká manager projektu Met: Live in HD v ČR Martin Cikánek a pokračuje: „Carmen byla beznadějně vyprodána v mnoha kinech už dlouho před Vánoci a není se co divit. Nová inscenace jednoho z nejpopulárnějších titulů operní literatury vůbec v kombinaci s hvězdně nedostižným obsazením, navíc živě přenášená z Metropolitní opery New York ve vysokém obrazovém rozlišení a prostorovém zvuku 5.1 – to vše dává dohromady událost, u které žádný operní milovník nemůže chybět.“

Už ve 20 kinech


Sobotní přenos Carmen se bude v České republice vysílat už do 20 kin v 18 českých a moravských městech. Nově se přidává kino Svět v Kutné Hoře a kino Květen ve Zlíně – Malenovicích. Tradičně bude přenos k vidění ve dvou pražských kinech Aero a Světozor, dále ve velkých krajských městech Brně, Ostravě, Olomouci, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Karlových Varech, Zlíně a dalších a nebude chybět ani v nabídce digitálních kin v menších městech jako například Žatci, Chotěboři či Boskovicích. Na severu Čech bude možné Carmen navštívit v Teplicích a Děčíně. Distribuční společnost Aerofilms, s.r.o., která na přenosy Met: Live in HD vlastní licenci, věří, že by v sobotu při přenosu Carmen mohlo být dosaženo nového návštěvnického rekordu, a to překonáním počtu 5000 diváků sledujících přímý operní přenos v ČR.

O projektu Met: Live in HD


Přenosy Metropolitan Opera: Live in HD kombinují špičkové operní umění s nejmodernějšími technologiemi. HD (High Definition) je akronym pro vysoké obrazové rozlišení, které svou kvalitou daleko převyšuje kvalitu formátu DVD. Zvuk je přenášen v prostorovém šestikanále 5.1. Přenosy Met: Live in HD se do České republiky uskutečňují od prosince roku 2007. Více informací na www.metinhd.cz

Kina a divadla participující na Metropolitan Opera: Live in HD


Boskovice – Kino Panorama, www.kinoboskovice.cz
Brno – Národní divadlo Brno, www.ndbrno.cz
České Budějovice – kino Kotva, www.kinokotva.cz
Děčín – Kino Sněžník, www.kinosneznik.cz
Hradec Králové – kino Centrál, www.kinocentral.cz
Chotěboř – kino Družba, www.cekus.eu
Jablonec nad Nisou - kino Radnice, www.eurocentrumjablonec.cz
Karlovy Vary – kino Drahomíra, www.kinopanasonic.cz
Kutná Hora – kino Svět, www.divadlo.kh.cz
Olomouc - kino Metropol, www.olomouckakina.cz
Ostrava – Dům kultury města Ostravy, www.dkmoas.cz
Pardubice – CineStar, www.cinestar.cz/pardubice
Plzeň – CineStar, www.cinestar.cz
Praha – kino Aero, www.kinoaero.cz
Praha – kino Světozor, www.kinosvetozor.cz
Teplice – Kino Květen, www.dkteplice.cz
Zlín – Velké kino, www.velkekino.cz
Zlín - Malenovice – kino Květen, www.velkekino.cz
Žatec – Městské divadlo a digitální kino, www.divadlozatec.cz
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
sobota 16. 1. 2010 08:00
Prachař, Štěpán. 2010. Opera ve Zlíně? Beznadějně 2 měsíce vyprodáno... Vychytané.cz. [Online] 16. 1. 2010. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2746. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Opera-ve-Zline?-Beznadejne-2-mesice-vyprodano..
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.074s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: pátek 3. února 2023 11:30