Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Eva přestane tropit hlouposti ve zlínském divadle

Špičkový bláznivý retro-muzikál Eva tropí hlouposti se blíží ke své derniéře.
Přidat na Facebook
Herečka Kateřina Králová bude na scéně Velkého sálu zlínského divadla coby Eva Norová loupit recept na Záhorskou růži v domě Záhorských, aby udělala radost své milované tetičce Pa, už jen dvakrát.

Rozpustilou situační a konverzační komedii, v níž se dostane ke slovu detektivní zápletka, záměny postav, ale i zrod lásky, nastudoval zlínský umělecký soubor pod vedením režisérky Hany Mikoláškové. Českou premiéru mělo představení 29. listopadu 2008. Zlínské publikum může komedii zhlédnout ještě dva večery od 19 hodin, a to v pátek 29. ledna a v úterý 16. března, kdy se uskuteční derniéra. (Pro školy nebo ty, kterým vyhovuje spíše dopolední čas představení, bude retro-muzikál uveden ještě od 10 hodin v úterý 26. ledna a ve středu 10. února.)

Slavná spisovatelka a scénáristka Fan Vavřincová hned svou knižní prvotinou Eva tropí hlouposti vstoupila mezi legendy českého humoru. Přispělo k tomu bezesporu také filmové zpracování s Natašou Gollovou a Oldřichem Novým v hlavních rolích v režii Martina Friče. Podle ní tkví úspěch Evy v tom, že je v ní láska k rodině, podobně jako v Takové normální rodince. „Doma máme to nejbližší a nejdražší. Jenom si to uvědomit,“ podotkla Fan Vavřincová.

Na divadelním jevišti se Eva objevuje vůbec poprvé. Zachová si ve scéně i kostýmech atmosféru bezstarostných třicátých let. Navíc v ní zaznívají půvabné dobové melodie z autorské dílny Kamila Běhounka, Jiřího Traxlera a dalších skladatelů té doby. Diváci si mohou vychutnat chytlavé melodie jako je Chyťte brouka, Letí šíp Savanou, Měsíc to zavinil, Bláznivý den a další. Podklady k písním nahrál Orchestrem Jakuba Šafra právě pod vedením Jakuba Šafra, který dříve působil dlouhou dobu v Melody Makers Ondřeje Havelky.
Režisérka Hana Mikolášková, která má s hudebními a komediálními tituly velké zkušenosti, se netají tím, že režií komedie Eva tropí hlouposti si plní svůj dlouholetý sen. „Je to zároveň pocta herectví Nataši Gollové, Oldřicha Nového a dalších, které mám velmi ráda a jejichž herectví mě ve filmu okouzlilo natolik, že jsem si řekla, že bych tuto komedii chtěla někdy převést na jeviště,“ řekla režisérka, která je zároveň autorkou jevištní adaptace.

V hlavní roli Evy vystupuje Kateřina Králová. Jejího bratra Michala ztělesňuje Gustav Řezníček. Dále hrají Petra Domžalová, Radovan Král, Tamara Komínková, Jana Tomečková, Romana Julinová, Jan Leflík, Dušan Sitek, Zdeněk Julina a další.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
pondělí 18. 1. 2010 08:00
Jarešová, Veronika. 2010. Eva přestane tropit hlouposti ve zlínském divadle. Vychytané.cz. [Online] 18. 1. 2010. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2742. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Eva-prestane-tropit-hlouposti-ve-zlinskem-divadle
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.074s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.211.239.1
Serverový čas: pátek 3. února 2023 14:39