Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Paříž má absinth, zlínské divadlo slivovicu!

Neotřelý divadelní kabaret SRDCE KRÁSNÉ SLIVOVICE PLNÉ!
Přidat na Facebook
Neotřelý divadelní kabaret SRDCE KRÁSNÉ SLIVOVICE PLNÉ! vytvořený speciálně pro komorní scénu Městského divadla Zlín Divadélko v klubu se už v neděli 20. prosince v 19 hodin rozvine v české premiéře před očima diváků. Zlínské divadlo tak v krátkém čase po sobě získá hned druhou lahůdku od režiséra Jakuba Nvoty, jenž před pár dny úspěšně uvedl ve Velkém sále zamotanou komedii Carla Goldoniho Sluha dvou pánů.

„Kabaret, který vznikl přímo pro Městské divadlo Zlín, napsal režisér Jakub Nvota společně s mladou herečkou zlínského divadla Michaelou Doleželovou, která v sobě ukrývá také talent autorky divadelních her,“ podotkl dramaturg Vladimír Fekar.

Představení bude plné hudby Davida Rottera, jenž s režisérem nespolupracuje poprvé. Zlínští diváci znají velmi dobře jeho hudbu například z pohádky Opice Žofka. Je také autorem hudby pro komedii Sluha dvou pánů či Dekameron, který byl již stažen ze zlínského repertoáru.

„V klubu uvidíme s kabaretní lehkostí příběh textaře písní, který v láhvích slivovice, jimiž se s obklopuje, objevuje svou múzu, svou minulost, své lásky, ale ne každá slivovice mu chutná stejně. Ústředního hrdinu - textaře ztvární Zdeněk Lambor a jeho zralejší a moudřejší alter ago Pavel Leicman. Žádný kabaret se neobejde bez něhy ženského pohlaví, které budou reprezentovat Petra Domžalová, Tamara Komínková, Romana Julinová a Jana Tomečková. Překvapení přinese postava Ivana Řeháka,“ přiblížil Fekar. Na klavír zahraje Richard Dvořák. Roli malíře ztělesní zlínský básník a výtvarník Jaroslav Kovanda.

Podle encyklopedického slovníku je kabaret „program vtipného, často satirického rázu, v němž jsou hudební, zpěvní, recitační, taneční a scénická čísla spojena průvodním slovem konferenciéra. Původně byl kabaret krčma, ve které hosté improvizovali více méně umělecké výstupy.“

Zlínské Divadélko v klubu se vždy na jeden večer promění – ne snad přímo v krčmu – ale zcela jistě v místo, kde se bude zpívat, hrát a bavit. A protože v pařížských šantánech, kde má kabaret své kořeny, bylo zvykem popíjet při tomto typu zábavy absinth, dostala se slivovice, náš typický krajový mok, i do názvu pořadu.
Zábavný večer však bude samozřejmě i pro mladistvé, abstinenty a pro každého, kdo má chuť odhodit starosti a užít si chvíle v našem klubu s otevřeným „krásným srdcem“.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
pátek 18. 12. 2009 08:00
Jarešová, Veronika. 2009. Paříž má absinth, zlínské divadlo slivovicu!. Vychytané.cz. [Online] 18. 12. 2009. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2688. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Pariz-ma-absinth,-zlinske-divadlo-slivovicu!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.121s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 20:50