Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

KDO JE TADY ŘEDITEL?

Zlínští divadelníci jsou natolik důvtipní, že přenesli dění kolem výběrového řízení na pozici ředitele Městského divadla Zlín také na jeviště.
Přidat na Facebook
Ve Velkém sále se budou ptát KDO JE TADY ŘEDITEL? ve stejnojmenné inscenaci, kterou se zlínským souborem připravuje režisér Pavel Khek. Premiéra se uskuteční v sobotu 19. prosince v 19 hodin ve Velkém sále.

Původně se měla premiéra konat o týden dříve, v sobotu 12. prosince. Onemocnění v uměleckém souboru si však vyžádalo její odklad. Předcházet jí bude první uvedení nové komedie ze současnosti, které se uskuteční 16. prosince v 17 hodin pro předplatitelskou skupinu 9.

Kdo je tady ředitel? je dílo slavného dánského režiséra Larse von Triera, jehož syrové filmy Prolomit vlny, Tanec v temnotách, Dogville a další patří ke skvostům světové kinematografie současnosti. Lars von Trier, který se podpisem známého manifestu Dogma 95 zavázal, že nikdy nenatočí čistě žánrový film, si filmem Kdo je tady ředitel? velmi nečekaně a zdařile odskočil do žánru komedie. A s žánrem komedie si s podivuhodnou lehkostí a rafinovaností pohrává.

„Trierův výborně napsaný scénář o jedné počítačové firmě, ve které se po deseti letech klidu začnou dít překvapivé komické situace, přímo vybízí k převedení na divadlo. Má silné a vtipné dialogy, výborně napsané postavy a s humorem a nadsázkou odhaluje komplikovaný život a vztahy v moderních firmách – je tedy výsostně aktuální a mnozí z vás se možná budou smát tomu, co velmi dobře znají ze svých pracovišť,“ přiblížil děj hry dramaturg Vladimír Fekar.

Skvělá dánská komedie byla zároveň zfilmována. Vychází z nezvyklé situace - majitel počítačové firmy Ravn chce prodat svou společnost novému zájemci. Ravn má však problém - když před lety začínal, vymyslel si fiktivního ředitele celé společnosti, díky čemuž vyřešil své tehdejší problémy a navíc všechna pozdější nepříjemná rozhodnutí mohl na vymyšleného ředitele svést. Když chce ale zájemce o koupi vyjednávat výhradně s neexistujícím ředitelem, musí nalézt náhradu. A osloví nepříliš úspěšného herce – Kristoffera. Přepis firmy se však nepodaří napoprvé a Kristofferovo angažmá v roli ředitele, které mělo skončit podpisem smlouvy, se náhle protáhne. Kristoffer se dostává do kontaktu s podřízenými a vzniká velké množství komických situací.

„Je to komedie o tom, kým ve skutečnosti jsme. Pohybuje se na pomezí situační a konverzační komedie a je plná velkých hereckých kreací. Toto představení se stalo hitem loňské sezony Švandova divadla v Praze. Podle mého názoru je to ideální zážitek pro firmy,“ doporučil režisér Pavel Khek.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
středa 16. 12. 2009 08:00
Jarešová, Veronika. 2009. KDO JE TADY ŘEDITEL?. Vychytané.cz. [Online] 16. 12. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2687. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/KDO-JE-TADY-ŘEDITEL?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.11s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.18.161
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 06:48