Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Na Prahu míří další hvězdy britského trip-hopu - Archive!

Britská formace Archive se za svou kariéru z producentského dua postupně rozrostla ve volně rotující kolektiv tvůrčích osobností, jejichž pevnou základnou jsou pánové Darius Keeler a Danny Griffiths. Ti spolu poprvé usedli do studia již roku 1990, kdy vytvořili klubový hit “Narra Mine” pod hlavičkou Genaside 2. Od té doby začali experimentovat bez toho, aby se omezovali jen na jeden hudební žánr.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Archive live
pátek 5. února 2010 21:00
(konec +- sobota 6. února 2010 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Uprostřed módní vlny triphopu, která se hudební scénou přehnala v polovině devadesátých let, vydali pánové první album “Londinium”. Tehdy už měli po boku zpěvačku Royu Arab a rappera Rosko Johna a tvořili již pod jménem Archive. První deska jim vynesla pověst kapely, která se nebojí bořit žánrové hranice a spolupracovat s nejrůznějšími umělci, což platí dodnes.

Na svém letošním albu “Controlling Crowds” vystupují se směsí progresivního rocku, elektroniky a akustických zvuků. Album bylo natočeno ve formě trilogie, vyprávěné jako příběh. Na pomoc producentské dvojici přišli zpěvák Pollard Berrier, vokalistka Marie Q a Rosko John, který se ke kapele po delší době navrátil v plné síle. Zpěvák Dave Pen mezitím sám dokončil demosnímky čtvrtého dílu “Controlling Crowds”, který vyšel zároveň se zmíněnou trilogií. Oproti převážně pesimistickému ladění prvních tří dílů vytvořil jejich kladný protipól.

Album “Controlling Crowds IV” tak představuje nečekané šťastné vyústění příběhu naznačeného v předchozích dílech trilogie. Písně samy o sobě dýchají optimismem a povzbuzujícími melodiemi. Najdeme v nich prvky popu a elektra, jako by Archive chtěli hudbou doprovodit novou vesmírnou odyseu.

Nejnovější deska, která u nás vyšla u Warner Music, představuje Archive jako plnohodnotnou kapelu tak, jak je posluchači předtím neznali. Ti se nyní o jejich formě budou moci přesvědčit i naživo, počátkem příštího roku vyrážejí Archive na turné. České publikum se s touto progresivní partou bude moci seznámit 5.2.2010 v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 400,- Kč + poplatky, na místě za 500,- Kč. V pokladně Lucerna Music Baru bez poplatků.

Více info na:

www.archiveofficial.com
www.myspace.com/archiveuk
www.musicbar.cz
www.conspiracy.cz
www.warnermusic.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/dsmackupromotionZdroj: TZ Conspiracy
Mirci
(Miroslav Slovák)
neděle 13. 12. 2009 08:00
Slovák, Miroslav. 2009. Na Prahu míří další hvězdy britského trip-hopu - Archive!. Vychytané.cz. [Online] 13. 12. 2009. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2682. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Na-Prahu-miri-dalsi-hvezdy-britskeho-trip-hopu---Archive!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.105s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.239.59.31
Serverový čas: neděle 24. září 2023 03:34