Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jak vypadá hiphopová superkapela? Zjisti na Slaughterhouse!

Termín "superkapela" je v hiphopu velký mýtus a legenda, o které všichni mluví, ale nikdo jí vlastně neviděl ...
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Super Boombox - SLAUGHTERHOUSE
úterý 2. února 2010 21:00
(konec +- středa 3. února 2010 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
V superkapele se mají sejít výrazné osobnosti, co už něco dokázali. Má to být splněný sen jejich fanoušků, jenže ty se ale neplní tak často, ani lehce. Není náhoda, že projekty jako Golden State Warriors (Xzibit, Saafir, Ras Kass), 213 (Nate Dogg, Snoop Dogg, Warren G), CRS (Kanye West, Lupe Fiasco, Pharrell) nebo Fantastic Four (Black Thought, Common, Pharoahe Monch a Talib Kweli) existují většinou buď jen v říši fantazie anebo je výsledek velkým zklamáním. Je tu ale i pár výjimek a Slaughterhouse jsou jednou z těch nejlepších.

Dva kohouti se prý na jednom smetišti nesnesou, stejně jako dvě silné osobnosti v jedné kapele a v hiphopu to platí dvojnásob. Ani celej svět není dost velkej na to, aby mohli dva rappeři nosit stejné jméno nebo příliš podobný styl. Mít v jedné kapele dvě ale HODNĚ výrazné osobnosti? To je blbost. OK a co takhle mít tam ty osobnosti 4? Co se stane pak? Buď se všichni pozabíjej, nebo alespoň poperou při prvním rozhovoru v rádiu anebo...anebo vznikne hiphopová superkapela, o jaké se básní léta, pojmenujou jí Slaughterhouse, vydají skvělý album, u kterého se bude kritika předhánět jen v tom, kdo ho vychválí více, všechny velký labely za nima budou lítat se supervýhodným dealem v zubech a všechny ty se bude ještě snažit předběhnout samotný Eminem, co jim bude nadbíhat i hostovačkama ve svých klipech a tak.

Hádejte, jak to dopadlo? B je správně. Jestli to teoreticky nemělo fungovat, můžeme být rádi, že teorie zůstala teorií, a když se sešli Royce Da 5'9" za Detroit, Joe Budden za Jersey City, Joell Ortiz za Brooklyn a Crooked I za Long Beach v praxi, vzniklo jedinečné kouzlo. Všichni tihle rappas patřili už jako sólisti k hodně zajímavým jménům - Royce už kdysi dávno na Black Label divizi labelu Tommy Boy upsali De La Soul, stále plánuje celé LP s DJ Premierem, fungoval jako ghost writer pro Dr.Dreho a měl společnou kapelu Bad Meets Evil s Eminemem. Joe Budden aka beef master je protivníkem, kterého mají rappeři ve svých nejčernějších nočních můrách, rapper, který měl smlouvu s Def Jamem a s klidem sobě vlastním si s ní vytřel zadnici a křičel "další", v roce 2004 vyfasoval nominaci na Grammy a nedávno klipem "In My Sleep" dokázal, že je psychouš k pohledání. Joell Ortiz měl smlouvu u Aftermath, hýčkal si ho tedy samotný Dre, ale protože ho nebavilo čekat na Godota aka album Detox, odešel a zabil to na nezávisle scéně s deskou The Brick. A konečně Crooked I - totální ikona západního rapu, ten měl dokonce smlouvu na asi nejslavnějším hiphopovém labelu všech dob - Death Row a roky patří k nejlépe střeženým tajemstvím West Coastu. Když mu labelová politika nedovolila vydávat desky, poutal pozornost mnohem originálnějším způsobem a od dubna 2007 do dubna 2008 nahrával každý týden skladbu o aktuálním stavu věcí v hiphopu - "Hip Hop Weekly"...

Když se teď dali tihle 4 do kupy a konečně padlo i prokletí jejich dosavadních kariér - pruda s labelem, muselo to dopadnout extrémně. A protože se nekonali žádné rvačky, ani ego souboj titánu, je tím výsledkem extrémně dobrá deska a splněný sen o hiphopové superkapele se smlouvou u Eminema a jeho Shady Records.

Až se tato spolupráce dotáhne do konce, bude tahle kapela, která si už teď nemůže na nedostatek pozornosti médií stěžovat, doslova všude. Už teď hostuje v nových Eminemových klipech, má s ním natáčet nové skladby a bývalý nejslavnější blondýn v USA s nimi i jezdí, kde může, aby se ujistil, že bude o promo dobře postaráno.

O desce Slaughterhouse se mluví jako o nejlepším albu, které musí ocenit fanoušci undergroundu i komerčního rapu za rok 2009, jestli ne vůbec v celé historii hiphopu. A o kapele Slaughterhouse se zase už teď mluví jako o fenoménu amerického rapu roku 2010. Jediným z nich, kdo už se českému publiku představil, je Royce Da 5'9" a krom propocené Lucerny tu po sobě nechal i jednu z nejlepších skladeb na albu DJ Wiche - The Golden Touch, "Give Up Your Guns". Teď se ale vrací celá parta v plné síle. Přijdeš zkusit tlupu, co o sobě říká: "We fight fire with flamethrowers. Why would you try us?"

Klipy:

Slaughterhouse - "The One"Slaughterhouse - "Move On"
Tolik libovýho rapu najednou, to se často nevidí. Tohle bude legendary show, o které se bude mluvit ještě dlouho.
Fred
(Fred Durst)
čtvrtek 10. 12. 2009 08:00
Durst, Fred. 2009. Jak vypadá hiphopová superkapela? Zjisti na Slaughterhouse!. Vychytané.cz. [Online] 10. 12. 2009. [Citace: 30. 11. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2669. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jak-vypada-hiphopova-superkapela?-Zjisti-na-Slaughterhouse!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.058s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.197.101.251
Serverový čas: čtvrtek 30. listopadu 2023 18:56