Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hoď se do gala, 21.1. přijede Adam Tensta

Muzika, kterou dělá Adam Tensta se popisuje různě - electro rap, hipster hip hop a on jí říká bloc pop...
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
COOL BOOMBOX: Adam Tensta /Swe/
čtvrtek 21. ledna 2010 21:00
(konec +- pátek 22. ledna 2010 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Na názvu ale tolik nesejde, důležitější je, že jde vždy o zajímavou, progresivní, energickou, klubovou a XX (za XX si dosaď další přívlastek pro ligovou muziku z "cool" slovníčku) sadu světové úrovně. Netuším, jak to v tom Švédsku dělaj, jestli jim přidávaj něco do vody nebo za to můžou ty jejich štrikovaný svetry se sobem, jelenem a další rohatou havětí, ale celkem pravidelně se tam rodí muzikanti, co se stanou, když ne světovým, tak minimálně evropským fenoménem. A přesně na tuhle tradici navazuje i Adam Tensta.

Jeho muzika oslovuje všechny, protože jak se zdá, má na to všechny předpoklady. Autenticitu - Adam není jedničkář z bohaté rodiny, ale dítě z ne zrovna vyhlášeného sídláku, co mu dal jméno - Tensta a není divu, že je pro kluky ze sídlišť hrdinou, co je svým úspěchem motivuje. Srozumitelnost - jeho rapy díky angličtině znají nazpaměť nejen ve 163 Stockholm City. Nakažlivost - jeho elektronická muzika osloví i lidi, co by o hip hop ani nezakopli a funguje v klubu líp, jak cokoliv jiného, protože by rozhýbala i mrtvolu. Originalita - Tensta nezní jako "někdo", zní jako Adam Tensta s jeho švédskou angličtinou a "zasékávaně koktavými refrény", co plive jak spitfire a ty je nedostaneš z hlavy. Má styl - co hodí na sebe, je jak ze žurnálu "O čem sníme my 2 - já a můj šatník" a když už si myslíte, že jste ho vychytali, překvapí v nastřelenejch džínách s kšandama, svetrem s výstřihem do véčka, v hučce jak Huckleberry Finn a obutej do něčeho, co připomíná jarmilky... ale styl to má zase, v dávce jako obří prase. A když si k tomu připočtete vážně jedinečné videoklipy (nejoblíbenější z nich - "My Cool" viděly na YouTube už více jak 4 miliony lidí!!!!), fenomén, o kterém jsem mluvil na začátku, je na světě.

Je bez debat, že je Adam Tensta navíc jméno, na které slyší lidi i v Čechách. Na letošním Hip Hop Kempu byla možnost se přesvědčit, jak je na tom v praxi. Po fesťáku patřil v diskuzích o nejlepším koncertu prodlouženého víkendu k nejčastěji skloňovaným jménům. Jeho energická show byla perfektní, a to jí ještě díky tomu, že proběhla ve čtvrtek, nemohli vidět ani zdaleka všichni, co by o ni měli zájem. Teď se potkají ti, co "chtějí ještě" s těmi, co "ještě neměli tu čest", navíc v klubovém prostředí, připraveném jen a jen na Adama Tenstu a kde to tedy bude ještě o stupínek jinde. Všichni se vezmou okolo ramen a jestli neumřou, budou pařit až navěky. "Do I look like I sell drugs?"

Mrkni na ty klipy a další vysvětlování je asi zbytečný:

Adam Tensta - "My Cool"Adam Tensta ft. Eboi - "Dopeboy"Adam Tensta - "They Wanna Know"Adam Tensta ft. Sophia Somajo - "Before You Know It"Adam Tensta - "Bangin' On The System"Looptroop Rockers ft. Allyawan, Adam Tensta & Lazee - Prayin' On A LiverPato Pooh ft. Adam Tensta - "Follow"Definice "cool", 80's baby, super rychlopalný rapy, electro beaty, barevný čepice i tkaničky u sneakers přijíždí do Prahy 21.1., u toho bys neměl chybět.
Fred
(Fred Durst)
úterý 8. 12. 2009 08:19
Durst, Fred. 2009. Hoď se do gala, 21.1. přijede Adam Tensta. Vychytané.cz. [Online] 8. 12. 2009. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2662. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Hod-se-do-gala,-21.1.-prijede-Adam-Tensta
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.115s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 19:51