Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Paranormal Activity

Film, který stál pár kaček a vydělal za jeden víkend v Americe neuvěřitelné miliony. Jestli to tak bude i u nás záleží na vkusu diváka.
Přidat na Facebook
Micah a Katie jsou pár ze střední americké vrstvy. Nedávno se k sobě sestěhovali a užívají si společné cukrování v novém domě. On dělá na burze, ona studuje angličtinu, aby se stala učitelkou na škole. Jejich dokonalou idylku narušuje jen občasné vrzání dveří a podivné zvuky. Katie má pocit, že ji v noci někdo nebo něco pozoruje a chce dokázat, že není paranoidní blázen.

Micah pořídí kameru a show může začít. Ze začátku snímku, vám přijdou jejich dialogy trapné. Říkáte si, za tohle jsem dal/a peníze? Akce však nastává okamžitě, když postaví do ložnice svého elektronického hlídače a nechají ho běžet až do probuzení. Většinou kolem druhé, třetí hodiny se ozývají zvuky, jako dupot, vrzání a hrkot. A tak dvojice k sobě pozve doktora, který se specializuje na duchy. Ten je však odkáže na jiného, neboť dům hlídá démon a na toho on je krátký. Doporučí jim, ať svého pronásledovatele nedráždí. Pozdě.

Začne krutý boj o čas. Vidíte neuvěřitelné věci, zlá energie se začíná zhmotňovat. Je toho dost, takže se doma po zhlédnutí filmu rozmýšlíte, jestli máte jít na ten blbý záchod nebo ne. Paranormal aktivity jsou svým způsobem založené na stejném principu jak Záhada Blair Witch.

Jedna kamera, pár herců a takový příběh, že mu věříte opravdově, dobře ti co mají bujnou fantazii. Sice paranormal je o něco slabší než záhada. Která byla průkopnicí. Vypustila se fáma, že kdesi v lesích žila žena, co měla až příliš ráda děti dohromady s černou magií. Utíkání s řevem po lese s baterkami je docela masakr, zuby které se ve filmu objevily, byly vypůjčeny od místního dentisti a tím, že se párkrát zatřáslo se stanem, si kde jaký hrdina znehodnotil trenýrky. Asi si kameru pořídím taky, postavím ji doprostředka kuchyně a natočím horor jak bojuju s vařením a jsem si jistá, že postraším spoustu lidí.

Dobře, docela mě ten snímek dostal. Běžte v deset večer do kina, i s doprovodem mi stály občas vlasy hrůzou. A to je co říct. A doprovod? Ten by se na mě vykašlal, kdyby se něco semlelo, bere nohy na ramena a poraď si sama.

Horor / Thriller
USA, 2007, 86 min


Režie: Oren Peli
Hrají: Katie Featherston, Micah Sloat, Randy McDowell, Tim Piper, Ashley Palmer

joslin
(Petra Hrabalová)
úterý 8. 12. 2009 08:00
Hrabalová, Petra. 2009. Paranormal Activity. Vychytané.cz. [Online] 8. 12. 2009. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2661. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Paranormal-Activity
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.064s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 20:08