Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Před Mikulášem bude divadelní půjčovna kostýmů otevřena déle

a v neděli přijde Mikuláš s pohádkou a nadílkou i do divadla.
Přidat na Facebook
Kvůli blížícímu se Mikuláši a každoročnímu obrovskému zájmu lidí o tradiční převleky bude ve čtvrtek 3. prosince mimořádně otevřena půjčovna kostýmů v Městském divadle Zlín déle, než je obvyklé. Lidem bude k dispozici už od 10 a až do 18 hodin. Běžná provozní doba půjčovny je přitom úterý a čtvrtek od 12 do 17 hodin.

Naděje, že se ještě i v tento den dají v divadelní půjčovně sehnat masky, kostýmy a paruky na oblíbenou předvánoční akci, je však mizivá. Lidé si je totiž objednávají s velkým předstihem a ve čtvrtek si je přijdou pouze vyzvednout. „První zájemce o mikulášské převleky jsem měla už na začátku září,“ řekla s úsměvem vedoucí garderobiérka zlínského divadla, která pracuje i v půjčovně kostýmů, Blažena Trojanová. Pokud by však původní žadatelé své objednávky zrušili, mohou posloužit jiným zájemcům. Informaci o tom, jaký je aktuální stav mikulášských kostýmů v půjčovně MDZ, získají lidé ve čtvrtek na telefonním čísle 577 636 392.

Půjčovna kostýmů v MDZ má běžně k dispozici zhruba 40 převleků Mikuláše a podobný počet masek čertů. Andělů je o něco málo méně.
Ceny za půjčení se odvíjejí od toho, jak jsou kostýmy náročné a z kolika kusů oděvů a doplňků se skládají. Nejdražší kostým v půjčovně je kostým Mikuláše za 350 korun – sestává z paruky, bílého pláště, ozdobného ornátu, vousů, berly a tradiční pokrývky hlavy – takzvané mitry. Kompletní andělská a čertovská sestava vyjde na 250 korun.
Kostýmy se půjčují asi na týden – ve čtvrtek před Mikulášem si je lidé vyzvednou (podle objednávek je budou mít už nachystané) a v úterý po Mikuláši se vrací.

Na děti bude po pohádce Jak šlo vejce na vandr čekat mikulášská nadílka

Novou hudební pohádku Jak šlo vejce na vandr, kterou v neděli 6. prosince ve 14.30 hodin zahrají zlínští herci svým nejmenším příznivcům a jejich rodičům, zpestří mikulášská nadílka. Mikulášovu družinu ztělesní zaměstnanci divadla. Jako Mikuláš vystoupí Tomáš Slepánek, čerta ztvární Radovan Král a anděla Šárka Hořáková. Na děti budou čekat po představení v dolním foyer. Vstupenky na představení jsou ještě stále k mání v pokladně divadla.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
čtvrtek 3. 12. 2009 08:00
Jarešová, Veronika. 2009. Před Mikulášem bude divadelní půjčovna kostýmů otevřena déle. Vychytané.cz. [Online] 3. 12. 2009. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2650. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Pred-Mikulasem-bude-divadelni-pujcovna-kostymu-otevrena-dele
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.231.21.105
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 13:23