Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Zlínské divadlo v obležení Bídníků

Představení Bídníci poprvé dorazí do Zlína.
Přidat na Facebook
Městské divadlo Brno s ním přijede hostovat do Městského divadla Zlín už v pondělí 14. prosince v 19 hodin. Zlínské publikum se může těšit na herecká esa naší přední muzikálové scény. „S Bídníky se mi žije moc hezky - Jeana Valjeana považuji za jednu ze svých nejmilejších rolí. Za sebou mám s Bídníky první sezónu,“ řekl umělecký šéf muzikálového souboru a herec Městského divadla Brno Petr Gazdík.

Městské divadlo Brno bude vystupovat v předvánočním čase ve zlínském divadle s muzikálovým titulem už potřetí: v prosinci 2007 přijelo s West Side Story, loni s Cikáni jdou do nebe a letos čeká Zlíňany skvělé zpracování Bídníků v režii Stanislava Moši.

„Myslím, že je vždy velmi příjemné vyvést naše představení také do jiných divadel, hostování ve zlínském divadle je jedním z nejpříjemnějších. Je zde krásný, velkorysý jevištní prostor i příjemný sál. Navíc Zlíňáci jsou výborné a vstřícné publikum… tedy dvěma slovy prima zájezd,“ podotkl Gazdík.

V příběhu o uprchlém galejníkovi Jeanu Valjeanovi, který vychází z Hugova slavného stejnojmenného románu, se mistrně prolínají příběhy hlavního hrdiny, jeho neúnavného pronásledovatele, policejního komisaře Javerta, malé osiřelé Cosetty, která najde domov a posléze i lásku studenta Maria, zvrhle komické dvojice majitelů hospody Thénardiérových, kteří přežívají za všech režimů… Davové scény se střídají s intimními, láska s nenávistí a boj s nadějí v lepší svět.

„Čekalo se na ně dlouho, ale trpělivost se vyplatila a je radost vychutnávat sladké plody neboli pohled na vydařené představení. A je nám potěšením konstatovat, že nová inscenace legendárních Bídníků právem aspiruje na událost sezony!“ napsal o představení divadelní kritik Ondřej Doubrava.

V hlavních rolích uvidí diváci oblíbené hvězdy Městského divadla Brno:
Jean Valjean - Petr Gazdík, Javert - Lukáš Vlček, Fantine - Markéta Sedláčková, Marius - Dušan Vitázek, Cosette – Marta Prokopová, Thénardierovi – Tomáš Sagher, Lenka Bartolšicová, Eponine – Johana Gazdíková a další.

„Bídníci nenechávají na pochybách, že Hudební scéna Městského divadla Brno je dnes místem, kde se muzikál pěstuje na profesionální úrovni,“ podotkla divadelní kritička Jana Machalická.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
pondělí 7. 12. 2009 08:00
Jarešová, Veronika. 2009. Zlínské divadlo v obležení Bídníků. Vychytané.cz. [Online] 7. 12. 2009. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2644. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Zlinske-divadlo-v-oblezeni-Bidniku
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.104s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 19:18