Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

V Praze se žije draze a pokud se zadaří tak i blaze...

S partou lidiček jsem se rozhodla prozkoumat džungli hlavního města. Jak by řekl místní: "To bylo fakt hustý!!"
Přidat na Facebook
Tentokrát jsme hodily bobky na atrakce typu Karlovy lázně, Duplex a spol., i když by to nebylo špatný. Zaměřili jsme se na kulturní stránku, ale upřímně zas tolik jsme to nepřeháněli.

Začali jsme na Vyšehradě (hlavou mi prolétl Šemík a jeho slavnej jumb), kde jsme se taky prošli po luxusním hřbitově slavných, jak se říká, ti určitě v pokoji odpočívají.

Pak následoval přeplněný Václavák s asijskými turisty, kterým přirostl foťák k ruce. Je sranda pozorovat jejich horlivost, ale menší sranda, když si vás vyberou jako objekt pro jejich snímek. A chuť probojovat se k soše Václavky nás okamžitě přešla.

Na Staroměstském náměstí byla naše hlavní starost hlídání si cenných věcí, jo mrchy zlodějský jsou rychlý. Pokud byste byli při svém výletě taky tak při penězích jako my, nesnažte se koukat do meníčka restaurací poblíž centra. Buď se umlátíte smíchy nebo si začnete ťukat na čelo. Pivko za stovečku je opravdu pro lidi z levného kraje hororová. Doporučujeme prošmejdit uličky, najdete tu unikátní hospůdky s přijatelnými cenami, ale abyste neztratili orientační smysl na zpáteční cestu :o).

Při představení ve Stavovském divadle, někteří zapomněli chrápat po tichu. V Národním jsme měli malou exkurzi. Náš průvodce se nechal ukecat natolik, že nás pustil na zkoušky opery Prodaná nevěsta, ale rejža z nás byl trochu na nervy.

Katedrála sv. Víta nás dostala do stavu respektu a strachu z velkých věcí. Pokud si chcete zasportovat, vyjděte si po schodech do věže. Měli jsme co dělat, aby nás neodvezla rychlá.. Odměnou je vám krásný výhled a čerstvý vzduch.

Na Pražském hradě jsme se bavili popichováním strnulé stráže, pokud ale nechcete přijít k úrazu, nepřibližujte se moc blízko, jsou to zákeřáci, ale i šikovní chlapíci.

No a kdo si potrpí na vycpané zvířátka a chce ukojit svoje touhy, pak nevynechá Národní muzeum. Když budete hodně nenápadní, stihnete si třeba vyfotit grandiózní zadek mamuta. Nebo si zalezete do skrýše s pravěkou ženou. (Pozn. je nepohyblivá)

Nakonec jsme si nechali Karlův most a samozřejmě nákupy. Na Karláku vás zaujme fronta, která si chce ošahat sochu Jana Nepomuckého, prej plní přání. Hahaha. Užasnete nad uměním některých portrétistů a třpytící se Vltavou. Nákupních center je tu jak když nas***. V jisté chvíli brečíte, že nejste milionáři. Palác Flóra, Anděl atd. atd., stačí si jen vybrat.

Varování, nejezděte v metru na černo. Páč revizoři jsou nemilosrdní šmejdi, pokud jim nedáte prachy na místě, půjdou na vás tvrdě. A holky, nehrát divadýlko! Kámoška zkoušela i brečet, navýšil ji to o pár stoveček.

Co dodat? Tohle je hodně stručný, kdybych se měla vracet ke každé kravince, tak bych se upsala k smrti. „Ty kráááááááávo, viď!!!“ :o)
joslin
(Petra Hrabalová)
sobota 2. 12. 2006 08:00
Hrabalová, Petra. 2006. V Praze se žije draze a pokud se zadaří tak i blaze.... Vychytané.cz. [Online] 2. 12. 2006. [Citace: 29. 6. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=264. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/V-Praze-se-zije-draze-a-pokud-se-zadari-tak-i-blaze...
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.127s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.206.14.36
Serverový čas: středa 29. června 2022 15:20