Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Exkluzivní rozhovor s Ferry Corstenem!

Ferry Corsten přiváží do SaSaZu TIAMB Show a my Vám teď přinášíme exkluzivní rozhovor před touto megashow!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Ferry Corsten live
sobota 5. prosince 2009 22:00
(konec +- neděle 6. prosince 2009 05:00)
SaSaZu
Praha 6 (CZ)
Již tuto sobotu se představí v klubu SaSaZu jedinečná live show Ferryho Corstena Twice In A Blue Moon: The Experience. Po odstartování tour v Malajsii a putování po Kanadě a Austrálii se konečně dočkají i čeští příznivci této trancové star, kteří si mohou užít headlinera festivalu Mácháč v exkluzivním šestihodinovém setu, jehož součástí není jen obvyklá kombinace dj + technika, ale plnohodnotný koncertní koncept, který zahrnuje vokalistky a kompletní hudební doprovod, jaký můžete slyšet právě na posledním albu TIABM, ze kterého zazní všech dvanáct skladeb. Pokud vám ale při vyslovení jména Ferry Corsten probleskly hlavou jen základní informace – aktuálně v TOP 10 DJ Chart a země původu stejná jakou se pyšní Armin van Buuren nebo Tiësto, tak právě pro vás tu máme krátký rozhovor.


Q: Zaznamenal jsi nějaké nedostatky na hudební scéně, které jsi dříve nepociťoval?
Corsten: Postrádám interakci mezi lidmi, kteří mají hudbu rádi. Například když jdu koupit nové desky – dříve jsem měl okruh lidí se stejným zájmem a všichni jsme se těšili na novou zásilku. Chápu, že lidé to dělají dnes podobně a díky internetu trochu jinak, ale tohle mi třeba chybí. Jsem v tomhle asi trochu staromódní.

Q: Co je podle tebe základ pro úspěšný trancový track?
Corsten: Pro mě je trance ztělesněním silné a chytlavé melodie se správným „drajvem“. Ne vždy to je jen o nekonečných nájezdech. Jde to mnohem lépe, když je to právě energie, která dává důraz na melodii.

Q: Tvůj sound je dle názorů většiny vždy svěží a velmi inovativní pro hudební scénu. Kdy podle tebe přicházejí ty změny?
Corsten: Nevím, není to zrovna věc, kterou bych měl v úmyslu. Když pracuju s nějakou hudbou déle než je zdrávo, začíná mě nudit a zkouším zas něco nového. Někdy je to i zvrat o 180°, když to pak porovnám s tím, co dělám obvykle. A to pak zní opravdu dost nepřirozeně. Ale na druhou stranu toto jsou momenty, kdy se rodí v mé produkci opravdu velké věci.

Q: Tvé poslední album Twice In A Blue Moon se ubírá opět trochu jiným směrem. Můžeš za sebe říct, zda jsi maximálně spokojen, …nebo bys zpětně něco změnil?
Corsten: Po několika letech přecházení mezi různými žánry a styly se pomalu opět vracím ke svému pojetí trancu. TIAMB je podle mě skvělá směs mého dřívějšího experimentální zvuku a toho, co se dá nazvat jako trance zítřka. Jsem opravdu spokojen, jak to album zní. A abych řekl pravdu, dokud bych nebyl, tak by to album mé studio nikdy neopustilo.

Q: TIABM je velmi romantické album. Myslíš si, že právě trance reflektuje tu romantickou stránku elektronické hudby?
Corsten: Určitě! Myslím, že mnoho klasických trancových tracků má romantický a melodramatický základ.

Q: Když se jedeš tour, tak máš opravdu rušný program. Jak přitom zvládáš ještě dělat novou tvorbu?
Corsten: Je to celkem náročné, zvlášť od chvíle, kdy mám dcerku. Beru si ale vždy svůj laptop a „mini studio“, takže jsem schopen pracovat i na cestách. Abych řekl pravdu, vyhovuje mi to. Je pro mě občas lepší skládat někde v hotelu a v klidu, daleko od všeho shonu.

Q: O některých djs se občas proslýchá, že utrácejí velké peníze za opravdu kuriózní věci. Vzpomeneš si nějaký svůj opravdu drahý špás?
Corsten: Zúčastnil jsem se letu bez tíže (zero gravity flight). Bylo to před několika lety v Moskvě a splnil se mi tak skoro jeden velký dětský sen, takže mohu s klidem říci, že to za to opravdu stálo.

Uvádí SaSaZu ve spolupráci s Pink Dot.

Vstupenky je možné zakoupit v síti Ticketpro za 790czk, na místě pak za 890czk. V nabídce je též vstup do VIP galerie za 1500czk. Start 22:00hod.

www.ferrycorsten.com
www.myspace.com/ferrycorsten.com
www.flashoverrecordings.com
www.laydeejane.com
www.sasazu.com

Video:
Pozvánka TIABM: http://www.youtube.com/watch?v=G7ot9WWQuSw
Ferry Corsten live @ Beirut 2009: http://www.youtube.com/watch?v=2e8zOIAcX-Q

Mirci
(Miroslav Slovák)
úterý 1. 12. 2009 08:00
Slovák, Miroslav. 2009. Exkluzivní rozhovor s Ferry Corstenem!. Vychytané.cz. [Online] 1. 12. 2009. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2639. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Exkluzivni-rozhovor-s-Ferry-Corstenem!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.081s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 20:33