Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Lucerna Bar praskal ve švech

V pondělním Lucerna Music baru, kde Chinaski odehráli dodatkový koncert z Klubového turné, kvůli následnému beznadějně vyprodanému středečnímu a čtvrtečnímu koncertu v těch samých prostorách, a kde zároveň pokřtili nedávno narozené Němé Best of, bylo doslova narváno. Jako host a předkapela turné byli, již rádiem hraní nováčci Fate Magazine, kteří nastoupili na pódium s přesností jedné minuty po půl deváté, přibližně hodinu po vpuštění návštěvníků do baru. Kapela se představila jak v anglickém znění, tak i v českém, včetně písně Každou vteřinou.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
CHINASKI - Podzimní klubový speciál
pondělí 23. listopadu 2009 20:00
(konec +- úterý 24. listopadu 2009 03:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Po druhé písni měla možnost převážně dámská část publika prohlédnout si zpěvákovu horní část těla, kterou odkryla mikina po jejím rozepnutí. Tím si kapela zajistila minimálně další bod u publika, když se později optala, zda má ve světě hudby šanci. Bystrá očka mohla zaznamenat, že vtipnou třešinkou vystoupení, bylo sladění celé kapely v jednotných plátěných teniskách. Jako přídavek dodala kapela song Každou vteřinou v anglické verzi, Anymore, a pak už bar začínal praskat ve švech, kvůli nástupu již plně očekávaných Chinaski, kteří ještě s omluvou pauzírovali během příchodu dalších návštěvníků, těch, co měli štěstí a získali jeden z 300 lístků navíc, tudíž přes kapacitu samotného baru.

Něco málo po půl desáté se ovšem už rozezněly první tóny písně v původním znění, vzniklé v roce 1995, na samých začátcích kapely. Z roku 95, kde texty znali v baru jen skalní fanoušci, nebo zasvěcená, hojně přítomná, generace 30+, jsme se přesunuli do roku 1997, který zrodil druhé album kapely, dostávající se pomalu do podvědomí českých příznivců hudby. Album, 1. Signální, znělo už známějšími tóny a texty a když zazněla stejnojmenná píseň, hraná dodnes v rádiích, rozezpívalo to nadobro již celý plně nabitý bar.

Přes známé i méně známé písně jsme se dopracovali k roku 2007, který byl rokem pro zatím poslední album, 07, pokud album Když Chinaski, tak naživo bylo jen albem výběrovým a Autopohádky jsou spíše hudební audioknihou.

S nástupem redaktora časopisu Instinkt, Jaroslava Klementa, a scénáristy Jana Hlaváče bylo jasné, že přijde něco speciálního. Zvláště poté co s sebou přinesli desku s úvodní fotografií, z původních 13 dohromady tvořící soubor nazvaný Němé Best of, které jsou plánované jako kalendář a které budou ke shlédnutí v nejbližších dnech v časopise Instinkt, který byl spolupracovníkem a hlavně iniciátorem celé akce. Fotografie byly nejen pokřtěny, ale kmotrem a jeho kolegy ve skupině i řádně zapity.
Píseň, která zazněla poté, už byla tolikrát přehrána snad všemi rádii, že i sám zpěvák s obavou před začátkem upozornil, na hrozící vypískání kapely z baru. Tabáček totiž, se stereotypním textem ,Pohoda, klídek, tabáček´, se stal zaručeně zlomem v historii nejen hudby.

Následovala píseň z Autopohádek, Hvězdy nad hlavou, která s pohádkovým videoklipem úspěšně útočila letos v hitparádách. Byla k slyšení i známá píseň Vedoucí, a pak na řadu přišly písně z alba 07, jako Vakuum a Zadarmo, u kterého si bubeník Ota Petřina střihnul sólo na bicí a ke kterému zpěvák dodal, že Ota, jako nedávno příchozí člen, nestihl ještě s kapelou nahrát žádné album, ale všichni pevně věří, že v kapele setrvá co nejdéle.

Po půlnoci bar nadobro ztichl, když kapela oznámila, že dalším vstupem bude něco, z čehož všichni přítomní znají jen hudební znění. Představila totiž českou národní hymnu s vlastním upraveným textem.
Celá show následně byla zakončena písní Vinárna u Valdštejna, která na rozdíl od hymny zazněla v pravé a původní verzi.

Vystoupení, včetně křtu Němé Best of, naplní Lucerna Music bar ještě ve středu 25.11. a ve čtvrtek 26.11.2009, kde se celé Klubové turné 2009 také zakončí.
Mintam
(Marie Zeinertová)
středa 25. 11. 2009 15:50
Zeinertová, Marie. 2009. Lucerna Bar praskal ve švech. Vychytané.cz. [Online] 25. 11. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2629. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Lucerna-Bar-praskal-ve-svech
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.18.161
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 05:20