Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Naráz 2009

...je nejsmysluplnější divadelní přehlídka. A jak dopadla?
Přidat na Facebook
Tři dny nabité divadlem a setkáváním, vyhlášení výsledků divácké ankety Aplaus a autogramiáda – to vše přinesl jedenáctý ročník přehlídky inscenací Městského divadla Zlín NARÁZ 2009, který se konal od 10. do 12. listopadu. Letošní program nabídl divákům celkem osm titulů ve Velkém sále, Studiu Z a Divadélku v klubu. Pro herce je Naráz maratónem, který zkouší jejich psychickou a fyzickou kondici, pro divadlo rekapitulací a bilancí roční práce.

Naráz začal 10. listopadu vyhlášením výsledků divácké ankety Aplaus 2009. Skleněnou postavičku aplaudujícího diváka z dílny designera Jiřího Vosmíka získala inscenace Rok na vsi v režii Jana Antonína Pitínského a herci Helena Čermáková za roli Edith Piaf v představení Madam Piaf a Radovan Král za roli Charlieho Chaplina v představení Charlie ve světlech moderní doby.

Oceněn byl také Klub přátel divadla, který získal Cenu ředitele divadla. Z rukou Antonína Sobka ji převzala předsedkyně spolku Helena Pšenčíková. Klub přátel divadla byl tímto aktem odměněn za dlouholetou příkladnou spolupráci, podporu a šíření dobrého jména Městského divadla Zlín.

Letošní ročník festivalu přilákal do zlínského divadla obdobný počet hostů jako loni. Akreditovalo se celkem 114 návštěvníků, z toho 53 studentů divadelních oborů (z Univerzity Palackého Olomouc, Masarykovy univerzity Brno, JAMU Brno, Vyšší odborné školy herecké Praha). Do divadla zavítali i dramaturgové, režiséři, recenzenti, kulturní redaktoři a další významní divadelní činitelé.

„Naráz považuji vedle Ostravaru za nejsmysluplnější divadelní přehlídku: o divadle se na něm diskutuje, názory se nebojí vyslovovat ani tvůrci inscenací, opotřebované kritiky se nebojí umravňovat ani studenti divadelních škol. Pro mě osobně je Naráz také ukazatelem výkonnosti hereckého souboru, který zvládá až tři inscenace v jednom dni,“ řekl divadelní kritik Jiří P. Kříž.

Nejvíc rolí v jednom dni zahráli čtyři herci: Romana Julinová, Kateřina Králová, Milena Marcilisová a Gustav Řezníček. Každý z nich zahrál v první den přehlídky tři role. Za celý Naráz sehrálo nejvíce rolí celkem osm herců: Zdeněk Julina, Romana Julinová, Josef Koller, Radovan Král, Kateřina Králová, Milena Marcilisová, Gustav Řezníček a Dušan Sitek. Každý z nich zahrál za celou dobu festivalu pět rolí.

V rámci Narázu 2009 uvedlo Městské divadlo Zlín ve Velkém sále během tří dnů šest titulů (Jak šlo vejce na vandr, Cyrano z Bergeracu, Andělé všedního dne, Eva tropí hlouposti, Rok na vsi, Švejk), ve Studiu Z jedno představení (Když už člověk jednou je...) a taktéž jeden kus v Divadélku v klubu (Madam Piaf). Hosté mohli zvolit, které představení je nejvíce zaujalo: nejvíce se líbil Rok na vsi, Madam Piaf a Andělé všedního dne.

Na přehlídce se uskutečnila také autogramiáda herců Kateřiny Králové a Gustava Řezníčka. Autogramy rozdávali po představení Eva tropí hlouposti, v němž ztvárňují postavy sourozenců Norových. O jejich podpisy byl velký zájem, museli se zvěčnit více než padesátkrát. Právě Gustav a Katka byli za své herecké výkony v komediálním retro-muzikálu Eva tropí hlouposti odměněni druhým místem v divácké anketě Aplaus 2009.

TZ Městské divadlo Zlín
Verushka
(Veronika Jarešová)
úterý 17. 11. 2009 08:00
Jarešová, Veronika. 2009. Naráz 2009. Vychytané.cz. [Online] 17. 11. 2009. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=2607. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Naraz-2009
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.14s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.18.161
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 06:42